İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Karar duruşmasında mutalaya karşı süre istenmemesi

Son sözü sorulmamasi bozma nedeni olabilirmi

Diğer hususlara iddialara bakarak da bozma verilebilirmi

Süre istemeden savunma yapildi

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar AYM’nin irtibat iltisak karari sonrasi direk AHİM yolu acilmazmi bize basvuru yapsak desekki bunlar ucu acik kavramlar nereye cekersen oraya gider bu maddeleri ulkenin en ust mahkemesi onayladi artik burada hukuk olmadi tum yollarin tuketildigi ortada diyip basvuru yapsak olmazmi hukukcu arkadaslar varsa yorumlarini alalim

birde mesela AHİM’e basvuru yaptim adamlar incelenemez buldular . Tum hukuk yollarini bitirip tekrar basvuru yapabiliyormuyum???

Güncelleme • • ahmet yilmaz
  • Beğeni 3

689 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahmet yilmaz, 17 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar AYM’nin irtibat iltisak karari sonrasi direk AHİM yolu acilmazmi bize basvuru yapsak desekki bunlar ucu acik kavramlar nereye cekersen oraya gider bu maddeleri ulkenin en ust mahkemesi onayladi artik burada hukuk olmadi tum yollarin tuketildigi ortada diyip basvuru yapsak olmazmi hukukcu arkadaslar varsa yorumlarini alalim

birde mesela AHİM’e basvuru yaptim adamlar incelenemez buldular . Tum hukuk yollarini bitirip tekrar basvuru yapabiliyormuyum???

Kaçarı yok AYM ne karar verirse versin o süreç tamamlanacak. Aksi durum da iç hukuk yolu tüketilmedigi gerekçesiyle basvuru kabul edilemez bulunacak. 

AYM Kendi üyelerini kanaate dayalı ihraç etti, bunu da gerekçeye yazdılar. 

Ahım o zaman da vardı. 

Ahım e başvuru sınırı yok kabul edilemez buldular zamanında bizim dosyaları da.

Hukuk sürecini  tamamlayıp bir kez daha gideceğiz. 

Fakat bu isler umarim Ahim e kalmayacak.

Güncelleme • • Babil
Yazın hatası
  • Beğeni 4

Hukuk işleyecek, hakkım olan alınacak. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Ori93, 35 dakika önce yazdı:

Sn. @Ori93 khk lar çıkarken bu şahısların hepsi iktidar partisindeydi. Yapılan tüm hukuksuz işlemlerde rolleri varken bugün çıkıp mağduriyetler üzerine konuşmaları bana son derece samimiyetsiz geliyor. 

Yeni kurdukları partiyi şirin göstermek için ekonomi, hukuk gibi halkın en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda herkese mavi boncuk dağıtmak zorundalar ki halkın ilgisini çekebilsinler. 

Icraat makamına geldiklerinde diğerlerinden farkı olacaklarını sanmıyorum. Dilerim bu düşüncem de yanılırım. 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
jedencovek, 5 dakika önce yazdı:

Sn. @Ori93 khk lar çıkarken bu şahısların hepsi iktidar partisindeydi. Yapılan tüm hukuksuz işlemlerde rolleri varken bugün çıkıp mağduriyetler üzerine konuşmaları bana son derece samimiyetsiz geliyor. 

Yeni kurdukları partiyi şirin göstermek için ekonomi, hukuk gibi halkın en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda herkese mavi boncuk dağıtmak zorundalar ki halkın ilgisini çekebilsinler. 

Icraat makamına geldiklerinde diğerlerinden farkı olacaklarını sanmıyorum. Dilerim bu düşüncem de yanılırım. 

aklın yolu bir. bende aynı fikirdeyim. ancak bir söz var. ölü rahmet görsün de nerden görürse görsün. sonuçta mağduruz. yüksek sesle dillendirilmesi ve gündemde kalması bizim açımızdan önemli. .yoksa tecrübemizin ve hissiyatlarımızın geldiği nokta tartışılmaz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@civciv dün bende istanbul nüfus tahdit büroya gittim. Tahdit devam ediyor dediler ama nereden yazı gelmediği ile ilgili bilgiyi Ankara nüfustan almam gerekiyormuş.

• Beğeni 1

692 KHK-RET-KRİTER YOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lahzaa, 8 saat önce yazdı:

Bu karar idareden gelen ret kararı sanırım.Facebook ta paylaşılmış

Idareden gelen derken ne demek istediniz hocam anlamadım? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Babil, 8 saat önce yazdı:

Sessiz takipteyim Sayın Hocam.

İlginize teşekkür ederim.

Ev de 3 bebenin başında  mesaiye devam.

Okullar açılınca ,eşim işe başlayınca malum benim ev işi yoğunlaştı. 

Diğer yandan geçen Eylül ayında  komisyon kararı ret geldikten sonra mahkeme dilekçesine odaklandık. 

Aralık ayında başvuru yaptık .

Dünde cevaba cevap dilekçesi yolladim. 

Benim için süreç bu şekilde devam ediyor. 

Gündeme ilişkin analiz ve değerlendirmeler yapma kısmına gelince yapılacak tüm analizleri yaptık, benim açımdan söylenecek yeni birşey yok.

Her yeni gün hukukun ayaklar altına alındığını gösteren yeni gelişmeler ile canımızı sıkmaya devam ediyor.

Fakat umutsuz değiliz. 

Eski forum da çok yazdık.  Burada da bir kaç kez gündem okuması yaptık. 

Nihayet bu süreç siyasi atmosferin gidişatına göre bitecek.

Yaşadıklarımız siyasi ve siyaseten son bulacak.

Hukuk sistemi maalesef kendi iradesi dışında biat kültürü ile hareket ediyor. 

Güçteki muhtemel kırılmalar, hukuk sisteminin de özgürleşmesini önünü açabilir. 

Konjonktür değişecek. Buna hiç şüphe yok. 

Ülkenin rotası ,istikameti bellidir. 

Bu ülke medeni dünyadan kopamaz,kopmayacaktır. 

Halkın da bunu anlaması için bedel ödemesi gerekecek o ayrı bir konu...

Idari tasarruf ile hareket edenler ilâhi tasarruf ile ya hukuka dönecekler ya da ne bileyim kendileri bilir...?

Bizler suç işlemedik,ne zihminizden ne kavimizden bu vatana ihanet düşüncesi ve duygusu geçmedi, geçmez. 

Ne başımızı öne eğecek işimiz, ne yüzümüzü kızartacak halimiz. 

Derdimiz işimiz aşımız ...

Ölmedik, ölmeyecek hakkimizi alana kadar kovalamaya devam edeceğiz. 

Suçsuz yere masumları harcayanlar düşünsün. 

Asıl dert onların asıl hesap onların...

Ya hu kusura bakmayın bir şey demeyecegim dedim ama bir dokun bin ah işit gibi oldu kusura bakmayasınız.

Selamlar. 

Forumu okurken, eskilerden neredeyse kimse kaldı diye düşünürken yazınızı okudum,adınızı görünce mutlu oldum, bende artık çok yoruldum, gündem dışına artık hiç bakmıyorum burayı da 2 günde bir okuyup geçiyorum, biraz yoruldum sanırım birazda alıştım. Allah'ta onları adalete muhtaç etsin, bu arada incelemeye devam...

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

677, adli yok, üni idari, inceleniyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...