İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@Zeynep hesap hareketleriniz nasıldı? 

672 inceleme devam. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mazlum07, 12 dakika önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar,

24 Ocak 2020 Perşembe sabahı iade oldum. Özel ve önemli sebeplerden dolayı iade olduğumu öğrendiğim gün  bilgisayara girip yazmaya imkanım olmadı.

Süreci özetlemek amacıyla bürokratik işleyişi tamamlayıp öyle yazayım dedim.

672 KHK üniversite ihracı

Kriter:2012-2014 aktif olarak bank asya kredi kartı kullandım. 2014 Ağustos ayında kredi kartını kapattım Vadeli veya vadesiz mevduat hesap kullanmadım. Sadece sonradan öğrendiğim kredi kartı açılırken vadesiz mevduat hesapı açılmış. Ama ben hiç kullanmadım. Ayrıca kredi kartı alabilmem için BES sistemine dahil ettiler sadece 3 ay kredi kartı extresine yansıtıldı. Ben ödeme güçlüğü nedeniyle BES sistemini aradım ve dondurdum. Bir daha para kesilmedi ve dondurulmuş bir şekilde para yatırmadım. BES ten ne zaman çıktım derseniz  2016 15 temmuzdan sonra çıktım. Banka dışında gündemdeki kriterler yoktu (okul,sendika, dernek, dersahane, gazete vs.) 

2019 ekim ayında takipsizlik aldım.2019 Aralık ayının sonunda ise kurumda çalıştığım eski arkadaşıma görüş sorulmuş. Soran komisyondan biri mi yoksa komisyona bilgi veren başkası mı bilmiyorum. Arkadaşım detaylı bilgi vermedi.

üniden iade olacaklara bilgi vermek için söyleyeyim.

Yökten arıyorlar. Siz sistemde kabul kararınızı görmeden önce veya tam tersi siz gördükten birkaç gün sonra da olsa arayabilirler. Sizi arayacaklar 3 tercih isteyecekler.

Ben 3 tercihimin olduğu 1 sayfalık dilekçeyi yazdım. Daha önce başka ünilerden ve kendi ünimden ihraç olanlardan 2006 öncesi ünilere  iade olanları da bildiğim için. Eski ünilerden de yazdım. 3 tercih yaparken en istediklerinizi yazın. Nasıl olsa gelmez diye istemediniz bir üniversiteyi kesinlikle yazmayın. Eğer 3 tercihiniz Yök tarafından kabul görmez ise sizden tekrar 3 tercih daha istiyorlar.Aklınızda şöyle bir şey olmasın ilk tercihimde boş yer var kontrol ettim. Diğer tercihleri vermezler diye düşünerek istemediğiniz üniversiteleri tercih listenize yazmayın. Aynı üniversite öğrencisi edasıyla istediğiniz üniversiteleri sıralayınız. 3 tercihinizin hepsi istediğiniz üni olsun. Tercihlerinizi elden de gidip Yök Personel daireye verebilirsiniz. Eğer size mail atın derlerse mail de atabilirsiniz. Mail atmanız durumunda sizden Yöke tercih dilekçenizi postayla da göndermenizi isteyecekler.  Kişisel fikrimi sorarsanız imkanınız varsa gidin elden verin. Yani dilekçeyi elden verirken aklınız takılan şeyleri sorma imkanınız olur. Yökte atama işleriyle ilgilenen çok memur var. Memurlar üniversite adıyla ayrılmışlar. Her memurun baktığı ortalama 8 üniversite var. Tercih dilekçenizi verdikten bir hafta sonra sonuç belli oluyor.İsterseniz dilekçeyi verirken sorabilirsiniz elden atama yazımı alabilir miyim. Memur evet derse alırsınız.Fakat atama yazısını elden almanızın sizin atamanızı hızlandırma anlamında birşey yapacağını zannetmiyorum. O yazıyı zaten  Yök hem eski hem yeni üniye ve hem de size atama yazınızı gönderiyor.Kısacası siz tercih dilekçesini verdikten 2 hafta sonra hangi üniye atandığınızı elinize gelen yökten gelen tebligatla öğrenebilirsiniz.

Ohal komisyon kararı tebligatı ise şu şekilde oluyor. Ben taşınmış olmama rağmen. Yani ohal komisyonuna başvururken adresten farklı idi. Güncel adresime göndermişler. Eski üniversite adresime 3 adet ekli bir dilekçe göndermiş.

Ekte: Yökün beni yerleştirdiği üniversitenin adının olduğu atama yazısı 1 sayfa, (daha önce yökün bana gönderdiği atama yazısının aynısı)

Ohal komisyonun kabul kararının olduğu 2 sayfa göndermişler.

Komisyon kabul Tebligat tarihi ile komisyon kararını sistemde gördüğüm gün  arası 28 gün var. Anladığım kadarıyla eski üniversite,  yeni üniversitenin belli olmasını bekledi. Yökün yazdığı yazıyı, eski üni ohal komisyonu kararını gönderirken eke tekrar koymuş.

Henüz göreve başlamadım. Yeni üniversitede Personel daire başkanlığı akademik atamalarla ilgilinen memurla konuştum .Ellerine atama yazısı ulaşmış. Bana göreve başlama yazımı adresime göndereceklerini söyledi. elime ulaşınca ertesi gün işbaşı yapmam gerektiğini söyledi. İkamet iliniz ile göreve başlayacağınız aynı yer o yüzden ek bir zamanımın olmadığını söyledi.

Farkında olmadan eksik veya yanlış bilgilendirme yaptıysam şimdiden affınıza sığınıyorum. Yukarıda yazdıklarım benim tebligat sürecimdi. Farklı süreç yaşayanlarda olmuş olabilir. 

Allah,  her kim Komisyon veya mahkemelerden karar bekliyorsa tez vakitte görevlerine iade olmayı nasip etsin.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Yalnız şunu unutmayın, her memur aynı değildir. Şansınıza o günkü duruma göre de değişir. Kişisel sohbet etme durumunuzun olacağı bir yer değil. Fakat en azından özellikle evli olanlar için bunu söyledim. Eşi ile ihraç olanlar aynı üni olması için tercihlerinde hata yapmamak için elden teslim ederken bilgi almaya ve doğru tercih yapmaya çalışsınlar. Memur kesinlikle size hangi üniden hangi kadro açıklığı var bilgisini vermiyor. En azından bnm dilekçeme bakan bayan öyleydi. Dilekçemi aldı ve bir bilgi vermedi. Ben ise  tebligat ile ilgili  ve ne zaman sonuçlanır gibi sorular sordum. Ayrıca memur size zaten dilekçenizde size eğitim bilgilerinizi ve tercih edeceğiniz üninin adının açıklayıcı ve net yazmanızı isteyecek. Onun dışında memurlar çok ilgilenmiyor malesef onu da belirteyim . Beklentinizi yükseltmek istemem.

• Teşekkür 1

672 KHK YÖK 24 ocak iade kriter banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mazlum07, 9 dakika önce yazdı:

Yalnız şunu unutmayın, her memur aynı değildir. Şansınıza o günkü duruma göre de değişir. Kişisel sohbet etme durumunuzun olacağı bir yer değil. Fakat en azından özellikle evli olanlar için bunu söyledim. Eşi ile ihraç olanlar aynı üni olması için tercihlerinde hata yapmamak için elden teslim ederken bilgi almaya ve doğru tercih yapmaya çalışsınlar. Memur kesinlikle size hangi üniden hangi kadro açıklığı var bilgisini vermiyor. En azından bnm dilekçeme bakan bayan öyleydi. Dilekçemi aldı ve bir bilgi vermedi. Ben ise  tebligat ile ilgili  ve ne zaman sonuçlanır gibi sorular sordum. Ayrıca memur size zaten dilekçenizde size eğitim bilgilerinizi ve tercih edeceğiniz üninin adının açıklayıcı ve net yazmanızı isteyecek. Onun dışında memurlar çok ilgilenmiyor malesef onu da belirteyim . Beklentinizi yükseltmek istemem.

Hayırlı olsun hocam, karar sayınızı paylaşabilir misiniz sakıncası yoksa sizin için.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 6 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam, karar sayınızı paylaşabilir misiniz sakıncası yoksa sizin için.

Tabi unutmuşum Komisyon karar tarihi: 15 ocak 1400 küsür. Sistemde görme 24 ocak.

672 KHK YÖK 24 ocak iade kriter banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bahar, 19 dakika önce yazdı:

@Zeynep hesap hareketleriniz nasıldı? 

Aktif kullandığımız bı hesapti hocam.

• Beğeni 1

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Zeynep ben de banka sendika. Takip ettiyseniz daha dün sadece bankası olan iki kişi iade edildi. Burada yazmışlardi. İnşallah darısı bize. 

672 inceleme devam. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
SALUR72, 2 saat önce yazdı:

@Dantes e den 

Hocam bende e den beraat ettim sözde e den beraat edenler iade edilmez diyorlardi

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bahar, 12 dakika önce yazdı:

@Zeynep ben de banka sendika. Takip ettiyseniz daha dün sadece bankası olan iki kişi iade edildi. Burada yazmışlardi. İnşallah darısı bize. 

Hocam darısı bizlere insallah.Sizin durum nedir.kurum görüşü falan alındı mı 

686-Banka-beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Zeynep, 12 dakika önce yazdı:

Hocam darısı bizlere insallah.Sizin durum nedir.kurum görüşü falan alındı mı 

Hiçbir gelişme yok hocam sizin durum nasil

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Zeynep kurum görüşü aldılar mı hiç bir fikrim yok. Eski iş yerimde görüştüğüm kimse yok. Çünkü çok az çalıştım sonrası doğum izni. Banka altın hesabı çok az bir miktar vardı.Bakalım görelim ne gelecek. Ama şuna inanıyorum kolay kolay çıkmaz kararim. 

672 inceleme devam. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...