İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Uğur Arıcı, Bir saat önce yazdı:

Hayirli olsun. Gazeteyi nasil tespit etmisler peki. Bizim 24 ay sendika 2 sene cihan medya odemesi red

Cihan medya ödemesi hangi yıllara aitti

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ori93, 30 dakika önce yazdı:

verme

Tanık mahkemede ben boyle demedim sohbette yoktu ifadem carptirilmis dedi.

21 ay sendika adli islem sonuclanmadi ohal komisyonu inceliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Uğur Arıcı

Uğur Arıcı, 35 dakika önce yazdı:

Hayirli olsun. Gazeteyi nasil tespit etmisler peki. Bizim 24 ay sendika 2 sene cihan medya odemesi red

Hocam sizin kurum yök mü? . İade olan aleko38 de profil de MEB yazıyor. Kurum farklılıgindan dolayı da bu kriterlere kabul gelmiş olabilir. 

672 inceleme devam. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sona yaklaştıkca İADE olma ihtimali artatacak gibi görünüyor sanki

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar allah aşkına biri bisey desin komisyondan ret gelmişti idareye dava açmıştım 12. Ayda kurum savunma yaptı yazdığı şeyi buraya kopyalayacam burda hakkımda soruşturma mi var demek istiyor ki 10. Ayda cumhurbaşkanlığından evrak almışlar dosya kapalı diyor .Neyse cümleyi yazıyorum.     

Komisyonun bahsi geçen ret kararının gerekçesinde; davacının, ...... Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2018/4510 soruşturma, 2018/3061 karar sayılı dosyada kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği, 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
SALUR72, 3 saat önce yazdı:

Hayırlı  gunler herkese dün kabul kararımı gördüm.672 KHK MEB 20 ay sendika başka da kriter yoktu bildiğim kadarıyla. 2019 ekim de beraat kararı aldım.kurum görüşü alınıp alınmadığını bilmiyorum.insallah herkese bu çukurdan çıkmak nasip olur.

hayırlı olsun.

darısı tüm arkadaşlara...

MEB'den bekleyenler iade oldukça KHK metrobüsü tenhalaştı gibi:)

tıkış tıkış ayakta gidiyorduk tüm ahali:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Wi-fi mağduruyum mahkememiz devam ediyor.Ayni dosyada yargılandığım öğretmen arkadaşimin istifa edilmiş 22 ay sendika tek kriteri var.gecen hafta okulu aranıp kurum görüşü alınmış.Olumlu.Mahkemenin Mayıs ayında son duruşma yapılacak.Komisyon mahkemesi devam eden bu arkadaşima mahkeme bitmeden karar verir mi?Verirse olumlu olur mu?

• Beğeni 2

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 7 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar allah aşkına biri bisey desin komisyondan ret gelmişti idareye dava açmıştım 12. Ayda kurum savunma yaptı yazdığı şeyi buraya kopyalayacam burda hakkımda soruşturma mi var demek istiyor ki 10. Ayda cumhurbaşkanlığından evrak almışlar dosya kapalı diyor .Neyse cümleyi yazıyorum.     

Komisyonun bahsi geçen ret kararının gerekçesinde; davacının, ...... Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2018/4510 soruşturma, 2018/3061 karar sayılı dosyada kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği, 

hakkında yürütülmüş bir soruşturma ve kovuşturmayı öne sürerek ceza almama na rağmen kafa karışıklığı için kurumun mahkemeye belirtmiş bunu...

aynı soruşturmanın devamında yürüyen kovuşturma olabilir..

yada bağımsız bir soruşturma ve bir kovuşturma bilgin olabilir..

ikisi de adli olarak sonuçlanmadıysa önemli değil..

beraat ya da takipsizlikle kapanmışsa bunlar lehine gelişme olur bu defa sen mahkemeye kesinlikle sunmalısın ek dilekçe ile.

kısacası kurumun eli boş olduğu için mahkemeye bu personel soruşturma kovuşturma geçirdi ya da geçiriyor diyerek kafa karışıklığı yaratmaya çalışmış..

Kayip3386, 8 dakika önce yazdı:

Wi-fi mağduruyum mahkememiz devam ediyor.Ayni dosyada yargılandığım öğretmen arkadaşimin istifa edilmiş 22 ay sendika tek kriteri var.gecen hafta okulu aranıp kurum görüşü alınmış.Olumlu.Mahkemenin Mayıs ayında son duruşma yapılacak.Komisyon mahkemesi devam eden bu arkadaşima mahkeme bitmeden karar verir mi?Verirse olumlu olur mu?

komisyon devam eden mahkeme olması halinde son dakika ya kadar bekletebilir..

bekletmesi de sizin lehinize olabilir..acele karar verip yargılanıyor diyerek ret verme ihtimalinden iyidir.

acele etmeyin..mahkemeden beraat almanız durumunda komisyon sizi iade edecektir farklı bir kriteriniz yoksa..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
SALUR72, 3 saat önce yazdı:

Hayırlı  gunler herkese dün kabul kararımı gördüm.672 KHK MEB 20 ay sendika başka da kriter yoktu bildiğim kadarıyla. 2019 ekim de beraat kararı aldım.kurum görüşü alınıp alınmadığını bilmiyorum.insallah herkese bu çukurdan çıkmak nasip olur.

Hayırlı olsun beraat  E den mi aldiniz B den mi

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, Bir saat önce yazdı:

Hakkınızda d 2018 yılında savcılık da bir dosya açılmış ama yine 2018 yılında dosya kapanmış kovuşturmaya yer olmadığına kararı verilmiş yani hakkınızda bir şey bulunamadı dava açmaya gerek yok denilmiş

2018/45100 savcılık dosyanız karar ise 2018/3061 aynı dosya demek oluyor bu dosya için hakkınızda idari işlem yoktur diyebiliriz

• Beğeni 1

Katibe

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...