İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Günaydın,

Ankara’da pasaport şerhinin kaldırılması için dilekçe vereceğim.Orada matbu bir dilekçe mi oluyor yoksa evde kendim hazırlayıp mı gitmeliyim?

Halihazırda süresi dolmamış olan bordo pasaportum var.Onu açarlar değil mi?Dilekçede bunu mu belirtmeliyim?

Yardımcı olursanız memnun olurum...

672 meb ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phantom18, Bir saat önce yazdı:

"TBMM’de kabul edilen kanun gereğince yargılamalara ilişkin bütün süreler 30 Nisan’a kadar durduruldu. Ülke genelinde duruşmaların ertelenmesi gibi diğer tedbirler konusunda da HSK’ya yetki verildi."

Adli yargılanmaları kapsıyor ve anladığım kadarıyla duruşmalara vs ertelenecek? 

Acaba bu durum idari yargılanmaları da etkiler, dosyaların incelenmesi durdurulur mu? 

Cevap verecektim daha kurumuma çünkü? Büyük ihtimal, 2.celsem vardı Nisan 30 da o da ertelenecek ?

adliyeler neredeyse çalışmıyor arkadaşlar.

acil davalar hariç adli mahkemeler bile bomboş..

sadece nöbetleşe çalışan katipler var o kadar..

idari ve adli davalarınız süre olarak ileri tarihlere sarkacaktır..

komisyon için de durum muhtemelen aynı..

o yüzden karar sayısı bakılan dosya sayısı azabilir..

bu virüs illetinden dolayı kamu kurumları tam kapasite çalışmıyor artık..

her zaman ki tam kapasite çalışan EGM JANDARMA SAĞLIK vb. yedi gün 24 saat çalışan kurumlar kaldı..

Zimmermen, 8 dakika önce yazdı:

Günaydın,

Ankara’da pasaport şerhinin kaldırılması için dilekçe vereceğim.Orada matbu bir dilekçe mi oluyor yoksa evde kendim hazırlayıp mı gitmeliyim?

Halihazırda süresi dolmamış olan bordo pasaportum var.Onu açarlar değil mi?Dilekçede bunu mu belirtmeliyim?

matbu dilekçe yoktu ben gittiğim de...

boş bir kağıda kısa durumunu özletleyip, bilgilerini yazıp müracaat ettiğin nüfüs dairesine veriyorsun..

ilgili kurumlarla yazışma yapıp herhangi bir sorun yoksa tahdit kaldırılıyor..

bana bir ay sürer demişlerdi..bir ay sürdü..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zimmermen, 9 dakika önce yazdı:

Günaydın,

Valilikteki, Nüfus işleri müdürlüğüne giderek, psaportumdaki idari şerhin kaldırılması ve durum hakkında bilgilendirmem için gereğini saygılarımla arz ediyorum diye kısa bir dilekçe yazın.

1-1,5 ay içinde kaldırılır şayet içişleri ve adalet bakanlığı kanalıyla verilen görüşler olumlu olursa.

Bordo pasaportunuzu belirtmenize gerek yok, idari şerh kalkınca kullanmaya devam edebilirsiniz.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Günaydın arkadaslar demin komisyonu aradım açan olmadı bu hafta ulaşabilen oldu mu. acaba tamamen ara mi verdiler yoksa evde mi calisiyorlar of off 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

gunaydin,komisyona Beraat kararimi göndermistim kabul etmemis geri göndermiş ya virusten dolayi gelen kargoya dokunmuyorlar ya çalismiyorlar bilemedim?

Nazenin, 29 dakika önce yazdı:

Günaydın arkadaslar demin komisyonu aradım açan olmadı bu hafta ulaşabilen oldu mu. acaba tamamen ara mi verdiler yoksa evde mi calisiyorlar of off 

AdaletBekleyen701, 19.03.2020 - 16:45 yazdı:

@Prometheus Hayrlı Uğurlu olsun Komisyonun sayfasına en son ne zaman girmiştiniz ? şundan soruyorum komisyon faaliyetleri devam ediyor mu 

İkinci alinti yanlis oldu kusura bakmayin.

21 ay sendika adli islem sonuclanmadi ohal komisyonu inceliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Gülcan Hatilcik Kabakci valilik kanaliyla mi gonderdiniz yoksa direk kargoyla mi gonderdiniz?

Komisyon valilik aracılığıyla gonderilen belgelerin disinda hicbir belgeyi kabul etmeyip geri gonderiyor.

• Beğeni 1

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hacer USLU, 9 saat önce yazdı:

Müthiş nekadar yetenekli siniz ??? çocukluğumun en güzel anıları canlandı 

Valla yetenek değil...

?

Çocukluktan kalanlar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 9 saat önce yazdı:

Küçücük çocuk ne büyük acı çekti..

Allah'ım ya şifasını vererek ya da yanına alarak acısını dindirsin inşallah..

Eğer denildiği gibi "boynuzlu koyun boynuzsuzdan hakkını alacaksa öbür alemde" bu çocuğun ve dünyada çocukluğunu yaşatamadığımız yüzbinlercesinin alacağı var hepimizden.. ?

Uykuları kaçıyor insanın. Her yerinden kan geliyor çocuğun. O yokmuş gibi oturuyorlar makamlarında. Allahım sen gör...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 20 dakika önce yazdı:

@Gülcan Hatilcik Kabakci valilik kanaliyla mi gonderdiniz yoksa direk kargoyla mi gonderdiniz?

Komisyon valilik aracılığıyla gonderilen belgelerin disinda hicbir belgeyi kabul etmeyip geri gonderiyor.

Tüh bilmiyordum kargoyla gönderdim?

21 ay sendika adli islem sonuclanmadi ohal komisyonu inceliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gülcan Hatilcik Kabakci, 14 dakika önce yazdı:

Tüh bilmiyordum kargoyla gönderdim?

Valilik'e giderek kararınızı gönderin. Beraat kararınız kesinleşmiş (İSTİNAFA gidilmeden) miydi?. Bir de imzadaki Adli durum bilginizi güncelleyin.

Umarım lehinize bir sonuç alırsınız, bununla birlikte.

Nazenin, Bir saat önce yazdı:

Kamu'da çoğu yer çalışmıyor. (EGM, TSK harici bir iki yer var, o da dönüşümlü)

Özel sektörde bile dönüşümlü çalışılıyor. 30 Nisan'a kadar Adliyedeki işler ertelendi. Bunun OHAL Komisyonuna yansıması da olacaktır. 

Ben pek çalışacaklarını sanmıyorum. 

SAĞLIK OLSUN

• Beğeni 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...