İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

mesika, 51 dakika önce yazdı:

arkadaşlar merhaba hepiniz ohal komisyonunun uzamamasını istiyor.sizden özür dilerim ama ben kendi adıma uzamasını istiyorum çünkü mahkemem devam ediyor ve bu corona yüzünden eylüle ertelendi. öğretmenim 2014 yılı şubat ve mart ayında iki aylık sendikadan ve birde 2013 yılında ayrılmış olduğum daha önceki mesleğimde etkin pişmanlıktan faydalanan birinin ismimi vermesinden dolayı bekliyorum.kendi memleketim olan küçük bir ilçede çalışıyordum herkes birbirini iyi tanır. kurum görüşü yönünden de sıkıntı yok ama bekliyorum. ohal komisyonu uzamaz ise benim halim nasıl olacak bilemiyorum. 

Hocam içiniz rahat olsun mahkemesi devam ederken kurum gòrusü alinanlar var.Buyuk ihtimal iade olursunuz yoksa bu saate birakmazlar bence.

• Beğeni 1

21 ay sendika adli islem sonuclanmadi ohal komisyonu inceliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

komisyon 1500 gitse aylık aralığı kadar 15 bin eder. kalır geriye yedi bin. o 7 bin için uzatmak ister mi. uzatırsa nasılsa bir yıl daha var diyip aylık ta 750 ye falan düşürür se karar sayısını. arkadaşlar kusura bakmayın sürekli sorun yazmak istemiyorum ama canım gerçekten çok sıkkın sürekli ağlaya sim geliyor. niye biz sona kalanlara böyle eziyet ediliyor. twitter san etkinlik yapalım arkadaşlar.  ben bugun cimer e yazdım psikolojik olarak yiprandigimi yazdım bir şeyler yapsak. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@mesika hocam büyük ihtimal komisyon sizin dosyayı sonlara bırakacaktır. Geçen hafta bir arkadaş vardı adli davası devam ederken komisyon okuldan olumlu görüş almış ama adli dava sonuçlanana kadar vermemişti. Adli dava sonucu yardımdan ceza alınca komisyon bir daha kurum görüşü almış ve  ceza aldı diye kurum görüşü gidince ret almıştı. Yani sizin de adli dava sonucu beklenir diye düşünüyorum ama komisyonun ne yapacağını kestiremiyoruz son zamanlarda hocam ?

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Nazenin, 26 dakika önce yazdı:

komisyon 1500 gitse aylık aralığı kadar 15 bin eder. kalır geriye yedi bin. o 7 bin için uzatmak ister mi. uzatırsa nasılsa bir yıl daha var diyip aylık ta 750 ye falan düşürür se karar sayısını. arkadaşlar kusura bakmayın sürekli sorun yazmak istemiyorum ama canım gerçekten çok sıkkın sürekli ağlaya sim geliyor. niye biz sona kalanlara böyle eziyet ediliyor. twitter san etkinlik yapalım arkadaşlar.  ben bugun cimer e yazdım psikolojik olarak yiprandigimi yazdım bir şeyler yapsak. 

Bizim askerligimiz daha çok

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hâlâ incelemeye devam  ?

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ben de 1 yıldır "Aileler Yarışıyor" dan haber bekliyorum...

?

Bizim de orda inceleme devam...

?

Artık gönlümüz geçti ailecek...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Muhammet Adıgüzel 

Alıntı

öylede hocam benim mahkeme bitmeden komisyon kapanıp reddi basıp geçerse yandık o zaman 

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 2 saat önce yazdı:

Kafa karışıklığı olmaması için Komisyon Karar sayılarını sitesinde yazdığı gibi tekrar verelim...

31 Aralık 2019

• Karar 98.300
  • Ret 88.700
  • Kabul 9.600

31 Ocak 2020

• Karar 101.500
  • Ret 91.300
  • Kabul 10.200

27 Mart 2020

• Karar 105.100
  • Ret 93.900
  • Kabul 11.200

Kalan Dosya Sayısı

• 21.200

Değerli kaderdaşlarım, 

Sayin @MSA rakamlar için teşekkür ediyorum.

Her ne kadar aylık karar sayısı düşse de KABUL oranı artmıştır.

Aralık_Ocak arası karar sayısı 3200 kişi/ay

Ocak- Mart arası karar sayısı 1800 kişi/ay 

Aralık-Ocak arası kabul oranı %18,75

Ocak-Mart arası kabul oranı %27.77 olmuştur. 

Bundan sonra kabul oranı %30-40'lara çıkacak diye düşünüyorum.

Sanki geriye kalan boş dosyalara karar vermekte zorlandıkları görülmekte yada karar sayısını tüm yıla yayma çabası mi var bilmiyorum.

Allah hepimize sabır versin.

• Beğeni 1

695 sayılı  KHK, TSK Sivil personel kriter bilinmiyor, 2020 yılında KYOK,OHAL Komisyon Kararı: Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Önceden cuma günleri karar paylaşan paylaşana...Şimdi ise ara ki bulasın...

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şu ana dek sadece facete bir karar görüldü. 27 ay sendikası olan, Mart başında kurum görüşü alınan bir öğretmen arkadaşımız daha iade olmuş. Darısı tüm bekleyen arkadaşlara...

• Beğeni 2

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...