İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Ne yazıkki kararlar çok daha az çıkacakmış.  7 kişilik üye sayısı 2 'ye düşürülmüş.  Dönüşümlü olarak çalışacaklarmış.  Ne diyelim bize yine beklemek düştü. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

672 takipsizlik MEB inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adalet, 28 dakika önce yazdı:

Ne yazıkki kararlar çok daha az çıkacakmış.  7 kişilik üye sayısı 2 'ye düşürülmüş.  Dönüşümlü olarak çalışacaklarmış.  Ne diyelim bize yine beklemek düştü. 

üye sayısı düşebilir ama 7 den 2 ye düşmez..

karar mekanizması için tek sayılı olmalı üye sayısı..

3.5.7 gibi...

eşitlik durumu olmaz üye sayısında...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

1500-1500-2500-2500-2750-3000-3000-3000-1250....(tahminim aylara gore karar sayisi bu sekilde olabilir).

Nisan-mayis...........aralik (9 ay)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 51 dakika önce yazdı:

3.5.7 gibi...

Hocam dönüşümlü gelirler, bakarlar, ama karar alabilmek için dediğiniz gibi karar yeter sayısı olur.

Bu dönemde az çok kamunun içini bilen biri olarak, personelin çoğunun dönüşümlü çalışacağını, dükkanı kapatmayacaklarını ama iyice yavaşlayacağını düşünüyorum.

Çoğu duyum, öngörü, benim kendi aklıma yatmıyor.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Furkan Taha, 4 saat önce yazdı:

Çalışıyorlar bugün ben de red aldım şimdi gördüm hiç bir kriterim yoktu ama sonuç red

Geçmiş olsun. Üzülme. Adalet bakanlığı yüzde 95 red ile ilerliyor. Adalet bakanlığında ref yoksa iade yok maalesef. İdare mahkemesinden dönersin inşallah...

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 1 saat önce yazdı:

3.5.7 gibi...

Bana söyleyen o şekilde söyledi. Kurum görüşüm alındı karar ne zaman çıkar diye sormuştum.  Şu anda komisyonun kapanmadıgı fakat kararların yavaşlayacağı söylendi. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Furkan Taha, 13 saat önce yazdı:

Çalışıyorlar bugün ben de red aldım şimdi gördüm hiç bir kriterim yoktu ama sonuç red

Çok geçmiş olsun hem sana, hem de eşine aynı gün ret gelmesi çok üzücü. Moral ve motivasyonunuzu zorda olsa yüksek tutmaya çalışın. Aynı KHK ile ihracız. Adalet Bakanlığı personellerinin komisyondan dönmeleri çok zor. Çok fazla kriterlere bakmıyorlar. Tamamen kurum görüşüne odaklı karar çıkıyor. Maalesef bizim bakanlık hiç bir kriterin olmasa bile MEB gibi olumlu görüş bildirmiyor. Çok detayına girmek istemiyorum ancak beraber çalıştığımız hakimler, savcılar ihraç sürecinde bizlere hiç dürüst davranmadılar. Gözlerimizin içine baka baka yalan söylediler. Haberimiz yok dediler, ancak idari dava aşamasında gelen evraklarda kendi imzalarını gördüm. Hiç bir kriter olmadığı halde "adliye içerisinde yapılan çevresel araştırma ve duyum" diye belirterek bizleri ihraç ettiler. Biz hukuk çerçevesinde elimizden geleni yapalım, gerisini Allah'a havale edelim. Allah Kâdir-i Mutlaktır. 

• Beğeni 2
  • Üzülme 4

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adalet, 9 saat önce yazdı:

Bana söyleyen o şekilde söyledi. Kurum görüşüm alındı karar ne zaman çıkar diye sormuştum.  Şu anda komisyonun kapanmadıgı fakat kararların yavaşlayacağı söylendi. 

Hocam bunu söyleyen kişi komisyonda çalışan biri mi? Kurum görüşünüz ne zaman alındı?

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 1 saat önce yazdı:

Çok geçmiş olsun hem sana, hem de eşine aynı gün ret gelmesi çok üzücü. Moral ve motivasyonunuzu zorda olsa yüksek tutmaya çalışın. Aynı KHK ile ihracız. Adalet Bakanlığı personellerinin komisyondan dönmeleri çok zor. Çok fazla kriterlere bakmıyorlar. Tamamen kurum görüşüne odaklı karar çıkıyor. Maalesef bizim bakanlık hiç bir kriterin olmasa bile MEB gibi olumlu görüş bildirmiyor. Çok detayına girmek istemiyorum ancak beraber çalıştığımız hakimler, savcılar ihraç sürecinde bizlere hiç dürüst davranmadılar. Gözlerimizin içine baka baka yalan söylediler. Haberimiz yok dediler, ancak idari dava aşamasında gelen evraklarda kendi imzalarını gördüm. Hiç bir kriter olmadığı halde "adliye içerisinde yapılan çevresel araştırma ve duyum" diye belirterek bizleri ihraç ettiler. Biz hukuk çerçevesinde elimizden geleni yapalım, gerisini Allah'a havale edelim. Allah Kâdir-i Mutlaktır. 

??söyleyecek söz bulamıyorum nasıl bukadar vicdasızca davranırlarAllah yar ve yardımcınız olsun eninde sonunda hak yerini bulacaktır buna inanın ve lütfen umudunuzu kaybetmeyin bu süreci en az zararla atlatmanızı nasip etsin Allah inşaallah

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672zede, Bir saat önce yazdı:

Hocam bunu söyleyen kişi komisyonda çalışan biri mi? Kurum görüşünüz ne zaman alındı?

Evet bir tanıdığımın vasıtasıyla komisyonda çalışan birine sordurmustuk.  Kişisel birşey sormadık , sadece komisyonun kapanıp kapanmadığını ve kurumu arananlarin  akibetini sordurmustuk. Kurum görüşü olumluysa kabul olur demiş fakat karar süresi biraz uzar demiş. Benim kurum görüşüm alınalı 1 ay oldu. Eşimin halen daha alınmadı.  Hakkımızda hayırlısı artık. 

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...