İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Kadir01, 2 saat önce yazdı:

Sadece şunu söyleyim komisyondaki çalışanlar kimseye red vermek için uğraşmıyor toplu bir karar verme gibi düşünceleri yok her dosya kendi özelinde değerlendiriliyor sona kalan dosyalarda Allahın izniyle iade oranları yüksek olacak dua ve sabırla biraz daha bekleyelim

Komisyonla iyi bir bağlantınız mı var, yoksa bir görüş mü bu. İnşallah bağlantınız vardır o yüzden böyle samimi bir açıklama yapmışsınızdır. Yoksa aşırı iyimser olduğunuzu düşünüyorum. Çünkü bizim gördüğümüz keyfi karar çok var çevremizde, hukuku hiçe sayan.

Sonuç itibariyle idarenin adli makamların vermiş olduğu kararları görmezden gelerek karar vermemesi gerekirken, burada adalet benim, ben idarenin gücüyüm imajını bize kabul ettirdi. Bu şekilde düşünmüyorsanız olumlu düşüncelerinizin kaynağını öğrenmek isterim.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar TSK EGM adalet ve belediye hakkında torpil mevzusu göz önünde bulundurularak (tabi öyledir demiyorum) sadece kurum kanaati ile ret veriliyor ama diğer kurumlarda biraz daha emeği öyle direk zayi etmiyorlar onun için karamsarlığa kapılmayın hemen ve yıl sonunda bitecek dosyalar

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Biraz da nostalji...

?

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 7 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar TSK EGM adalet ve belediye hakkında torpil mevzusu göz önünde bulundurularak (tabi öyledir demiyorum) sadece kurum kanaati ile ret veriliyor ama diğer kurumlarda biraz daha emeği öyle direk zayi etmiyorlar onun için karamsarlığa kapılmayın hemen ve yıl sonunda bitecek dosyalar

Her zaman iyi niyetimizi korumaya çalışıyoruz, ümitlerimizi taze tutmaya çalışıyoruz tabi ama, benim şahsi görüşüm komisyonun görev süresinin bir dört yıl daha uzatılması "uzatın" demesi kadar basit. Tıpkı bir gecede tüm Eyüp tabelalarının Eyüp Sultan' a dönüşmesi veya bir kaç saat önce çıkan genelgeyi sifaen iptal edip sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edilmesi gibi. Yanlış mı düşünüyorum?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yasin_doganay, 5 dakika önce yazdı:

Her zaman iyi niyetimizi korumaya çalışıyoruz, ümitlerimizi taze tutmaya çalışıyoruz tabi ama, benim şahsi görüşüm komisyonun görev süresinin bir dört yıl daha uzatılması "uzatın" demesi kadar basit. Tıpkı bir gecede tüm Eyüp tabelalarının Eyüp Sultan' a dönüşmesi veya bir kaç saat önce çıkan genelgeyi sifaen iptal edip sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edilmesi gibi. Yanlış mı düşünüyorum?

Arkadaşlar kalan dosya sayısı 20bin kişi ve hepimiz biliyoruz en an %35 iade oranı var ve bu oran minimum düzeyde tutulmuş hali bu yıl bitse de öyle olacak 5 yıla yaysalarda öyle

Şimdi bu gerçeklik ışığında 250kisiye verilen ballı maaşlar iade edilecek kişilere verilecek parayı aşar ve iade olanlar risk faktörleri taşımayan kişiler olduğu için bu sene kesin biter bunu siyasi bağlamda da kullandırmak istemezler

Yani kısacası iyimserlikle alakası bir nevi yok sadece bitecek bitmesi gerekiyor 

Sizin söyleminiz ilk komisyon kurulduğu zaman 126 kişi için 20 yıl sürecek deseydiniz bir ihtimal olabilir diyebilirdik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yıldırım, 7 saat önce yazdı:

22 mayısta iade olduğu bilgisini gören bir vatandaşın eline tebligat ulaşmış, karar no: 7408 imiş.

bilginize, 

yakınım veya bizzat tanıdığım biri olmadığı için daha fazla bilgiye sahip değilim. İade kararını duyunca numarasını öğrenmek istemiştim, ancak ulaşmış sanırım, bilgi bana iletildi .

DM' den gelen bilgi 14 Mayıs - # 7770 nolu karar olduğu yönünde. Gruba üye olan bir gözatsın

https://t.co/yr6BGI55wv?amp=1

• Beğeni 3

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 7 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar kalan dosya sayısı 20bin kişi ve hepimiz biliyoruz en an %35 iade oranı var ve bu oran minimum düzeyde tutulmuş hali bu yıl bitse de öyle olacak 5 yıla yaysalarda öyle

Şimdi bu gerçeklik ışığında 250kisiye verilen ballı maaşlar iade edilecek kişilere verilecek parayı aşar ve iade olanlar risk faktörleri taşımayan kişiler olduğu için bu sene kesin biter bunu siyasi bağlamda da kullandırmak istemezler

Yani kısacası iyimserlikle alakası bir nevi yok sadece bitecek bitmesi gerekiyor 

Sizin söyleminiz ilk komisyon kurulduğu zaman 126 kişi için 20 yıl sürecek deseydiniz bir ihtimal olabilir diyebilirdik

Ben de size katılıyorum ama bir tarafım bu güne kadar gördüklerimi, yaşadıklarımı birleştirince bizimle oyun oynadıkları, oyaladıkları düşüncesine kapılmama sebep oluyor.

Bu sürecin başta saçma sapan uygulamalarla mağdur edilen insanların hayatları hakkında verilecek kararların bu kadar kısa sürede ivedilikle hepsinin incelenmesinin, yine adil kararlar ortaya çıkarmayacağını gördük/göreceğiz. 

Bu görüş kabul edilirsem vicdanımı ret alırsam öfkemi rahat bırakmayacak.

• Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sizi anlıyorum zaten kimsenin sürecin normal olduğuna dair en ufak bir söylemi yok 

Ben KESK (ses) üyesiyim bir suç unsuru varsa 657 mevzuatını işletirsin olur biter. Fırsattan istifade başkalarını koruma adına veya liste dolsun diye benim adımı keyfi ve görevini kötüye kullananlar yazıyor

Ve şimdi bunlara biz normal mi diyecez

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KatrinaVanTassel, 45 dakika önce yazdı:

Biraz da nostalji...

?

?

Ziyaaa zeus?

• Kahkaha 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...