İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Herkese iyi günler. 14 aydır idare mahkemesinde dosyam. 6 aydır EGM den 2. savunmaya cevap bekleniyordu. Üst amir kanaati için ıslak imzalı belge istemiştik. Kurum cevap ve belge vermemiş/verememiş ve dosya karar için tekemmül etmiş. Benzer durumda olan arkadaşlara bilgi için yazıyorum.Kurum kanaati veya üst amir kanaati tamamen uydurma bir kriter. Normal hukuk kurallarına göre umutlanıp iade beklemek lazım, ama maalesef bu çok zor hatta imkansız. Adamlar (EGM)mahkemeyi bile kendinden düşük görüyorlar. Yargının neresi bağımsız ! anlamış değilim. Gerçi suç bizde olmayan bir kurum kanaatinin ıslak imzalı belgesini istiyoruz.Adamlar ne yapsın olmayan bir şeyi vermek imkansız tabi.Geldiğimiz noktayı düşünün artık.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Policeman77, Bir saat önce yazdı:

Hayırlı cumalar komisyon kararim hala elime ulaşmasdi 15 gunoldu EGM de nereyi aramak lazım personel daire bilgi verirmi acaba 

Kardeşim komisyona ilk kağıdı verdiğinde yazdığın adresin mahalli karakoluna geliyor komisyon kağıdın o karakola gidip sorabilirsin hala o ildeysen

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Allahın izniyle yakın zamanda hayırlı ve güzel gelişmeler olacak duaya devam inşaallah...herkese huzurlu cumalar 

• Beğeni 3

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 31 dakika önce yazdı:

Allahın izniyle yakın zamanda hayırlı ve güzel gelişmeler olacak duaya devam inşaallah...herkese huzurlu cumalar 

Cok ihtiyacimiz var.4 yil sonra gözaltına alinmis cok uzuldum.

• Beğeni 1

677 egm kriter yok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Düne ait yine egm iadesi bilgisi geldi. Aynı kadro...

• 4 Haziran - 679 KHK - EGM - İstanbul - Pol.Mem. - Adli KYOK - İADE (2)
  • Beğeni 7

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
voorpret, 02.06.2020 - 13:00 yazdı:

Komisyonu arayan var mi bu ne sessizlik yeter artik hic mi vicdanlari yok  aylardir karar cikmiyor bekleyenlere su gun ret verseler herkes kabul edecek duruma geldi  ohalden sonra ihrac olanlar mahkemelerle donmeye basladilar bile kisacik insan ömrü icin zaman bu kadar degersiz olamaz ! 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba 672 li olan öğretmenin geçen hafta kurum görüşü alındı. Ancak mahkemesi hala devam ediyor ve mahkeme eylüle ertelendi. ve kurum görüşü olumlu.sizce durum ne olur. Bende aynı durumdayım mahkeme devam ediyor,inceleme devam. 

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

22 mayısta iade olduğu bilgisini gören bir vatandaşın eline tebligat ulaşmış, karar no: 7408 imiş.

bilginize, 

yakınım veya bizzat tanıdığım biri olmadığı için daha fazla bilgiye sahip değilim. İade kararını duyunca numarasını öğrenmek istemiştim, ancak ulaşmış sanırım, bilgi bana iletildi .

• Beğeni 2

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...