İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Fb: sağlık bakanlığı 675 KHK 8 aylık sendika tek kriter takipsizlik ret

• Onaylama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adli27, 40 dakika önce yazdı:

: sağlık bakanlığı 675 KHK 8 aylık sendika tek kriter takipsizlik ret

8 aylık sendikaya mı ret gelmiş

• Onaylama 1

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
edeb2121, 18 dakika önce yazdı:

Sayfada yeni görmüş, karar eline geçmemiş henüz. 8 ay sendikanın yanında bildiği başka bir kriter yokmuş. Kurum kanaati eklenmiş olabilir diye yazmış yorumlarda. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
edeb2121, 17 dakika önce yazdı:

Evet kişi “tek kriter 8 aylık sendikam ve takipsizlik kararım var başka da bir kriterim yok” yazmıs.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 4 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun. Ne zaman başvuru yapmistiniz? Bende basvurali bir ay olacak. Kaç ayda kalkıyor tahdit acaba?

keyfiyete kalmis durumlar. 2 hafta demesine bakmayin. 6 ay bekleyeni de var , 15 gunde alani da . idari mahkemeye başvurmuş oyle sonuc alanida var. valiliklerdeki   EGM komisyonun keyfi nasilsa oyle oluyor

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir tanıdığım bugün ret kararını görmüş.  Hergün bakıyormuş sisteme. Takipsizliği vadı, bayağı da umutluydu aslında. 2. Kuruluşunda 29 aylık üyeliği vardı, 1. Kuruluşunda da vardı ama süresini bilmiyorum. Arayınca çok üzüldüm, ne diyeceğimi bilemedim. 

• Üzülme 6
  • Onaylama 1

672 takipsizlik MEB inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Adalet hocam sadece sendikadan mi ret gelmiş baska kreteri de varmiymis bu arada kurum mebmi bilgi verirseniz seviniriz

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

TEB benim 20 bin TL lik kredi kartımı aktif kullanmama ve tüm borçlarımı zamanında ödememe rağmen khkların yayınlandığı zamanlarda Bir mesaj geldi sorgusuz sualsiz iptal etti bankayı aradım bankaya gittim hiçbir sonuç alamadım bende borcumu ödeyip kapattırdım kartımı 

Yurtdışı kaldırma kararı ne kardesim ben takipsizlik alalı 2 seneyi geçti öyle bi karar var mı benim de acaba ?

Yurtdışı kaldirma kararı diye bir sey yok.Idari karar kaydi deniyor . fakat su var , KHK ve ailelerinin 1.derecelerin tamamina ,pasaport alma, talep etme yenileme engelinin yaninda sistemden tc kimlik üzerine şerh tahtid konularak var olan pasaport (e-ban diyorum ben) sadece yurt icinde gecersiz oluyordu. Ayrıca baska bir bilgi yurtdışında gecerlidir pasaportunuz mahkeme kararı olmadığı sürece hicbir sorunla karşılaşmazsınız.interpol iptal etmiyor siyasi karar oldugundan ötürü (ikili antlaşmalarla guvenlik paylasimlari yapilan 3.dunya devletleri haric örneğin katar )  basvuru yapin  red alirsaniz , demektir ki hakkinizda yeni soruşturma var verirlerse hakkinizi alacaksiniz, karar veremedik derlerse bakanliktaki ust komisyona dilekceyle basvuru yaparsiniz tekrardan . valiliklerdeki pasaport komisyonu keyfi yerinde olursa genelge deki sure doğrultusunda hemen cvp verirler .

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Joeu, 2 saat önce yazdı:

keyfiyete kalmis durumlar. 2 hafta demesine bakmayin. 6 ay bekleyeni de var , 15 gunde alani da . idari mahkemeye başvurmuş oyle sonuc alanida var. valiliklerdeki   EGM komisyonun keyfi nasilsa oyle oluyor

Minimum 3 ay dedi İstanbul nüfus.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...