İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Ohal komisyonunun raporu bence olumlu. Kabul oranı ciddi bir rakama çıkmış. @altuğ hocamı tebrik ediyorum. Geçen hafta yaptığı tahminde sadece 200'er kişi yanıldı. Analizleri bence çok tutarlı.

Pandemi sürecinin başından beri bir çok defa "komisyon çalışıyor mu" diye yorumlar yapıldı. Çaycıdan, çorbacıdan, santralden haber alanlar çıktı. O zaman dedik ki "komple kapatmaz, ancak çok yavaşlayacağı kesin, zira idari izinli personel olur, yarı zamanlı çalışma olur, rapor-izin alanlar olur". Bu öngörümüz de tutmuş. ( Bu arada, o insanları da anlayışla karşılamak gerekir; kendileri ya da eşleri çalışan kaderdaşlarımız nasıl ki pandemi dönemini evde geçirmek, riski azaltmak istiyorsa, oradaki insanlar da azaltmak isteyecektir. Doğaldır. İnsanidir.) Komisyonun çalışma süresine gelirsek, ihraç dosyalarının önümüzdeki 6 ay içinde bitirilmesi çok büyük bir ihtimal. 18 bin dosya, bu komisyon için 6 ayda çok rahat bitecek bir sayı. Daha öncesinde 6 ayda 28binli rakamları gördük. Ancak AYM kararı çerçevesinde diğer başvurular da alınacağı için, muhtelemen komisyonun (bu dosyalar kapsamında) görevi uzatılacaktır. Bu uzatma nedeniyle gelecek yıla ihraç dosyaları kalabilir. Ancak sayının çok olacağını sanmıyorum. Tabii ki bunlar iktisatçı deyimi ile ceteris paribus, kimyacı deyimi ile NŞA'da olacak şeyler. Pandemide dalgalar gelirse, başka sıkıntılar çıkarsa, bizim işlerin sonuçlanması uzayabilir.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Karamsar olmayalım 18.000 dosya komisyon istese yıl sonuna rahat bitirebilir. Yavaslamasinda 65 yaş üstü yasaklar ve pandemi sebebiyle dönüşümlü mesailerden kaynaklı olacağını düşünüyorum. Öyle ümid ediyorum. Dilerim yıl sonuna kadar tamamlanır. Bizde burdan tazminat hesapları yapariz artık.

• Beğeni 3

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ankete katılım henüz çok düşük ama kalanların nerdeyse büyük çoğunluğu takipsizlik beraat almış olanlar. Bana öyle geliyor ki kalan dosyaların yine en az üçte birine iade çıkacak.

• Beğeni 2
  • Onaylama 5

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 13 dakika önce yazdı:

Ankete katılım henüz çok düşük ama kalanların nerdeyse büyük çoğunluğu takipsizlik beraat almış olanlar. Bana öyle geliyor ki kalan dosyaların yine en az üçte birine iade çıkacak.

Adalet bakanlığıyız 1/3 içerisinde olamayacagımız kesin.

• Onaylama 1
  • Katılmama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar geçen hafta uzak bi tanıdık öğretmen iade oldu. Sorduğumda takipsizlik kararını iki ay önce komisyona gönderdiğini söylediler. Benim davamda programın benim kullanmadığım kesinleşti. Kullanan kişi ceza aldı. Benim davanın kararını ceza alan kişinin Yargıtay onaylamasından sonra karara bağlayacaklarını yazmışlar. 

Ben ve benim gibi arkadaşlar biz de komisyona davaları postalasak bi yararı olur mu. Yoksa konisyondakiler zaten bu kararları görüyor mu 

cevap yazarsanız sevinirim 

• Onaylama 1

672 KHK- Bylok WiFi mağduru Sakarya 4. Ağır ceza(karar kesinleşmedi) -Okul (2012- Şubat 2014) Banka maaş hesabı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanasip, 13 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar geçen hafta uzak bi tanıdık öğretmen iade oldu. Sorduğumda takipsizlik kararını iki ay önce komisyona gönderdiğini söylediler. Benim davamda programın benim kullanmadığım kesinleşti. Kullanan kişi ceza aldı. Benim davanın kararını ceza alan kişinin Yargıtay onaylamasından sonra karara bağlayacaklarını yazmışlar. 

Ben ve benim gibi arkadaşlar biz de komisyona davaları postalasak bi yararı olur mu. Yoksa konisyondakiler zaten bu kararları görüyor mu 

UYAP üzerinden herşeyi görüyorlar. 

• Beğeni 2

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Nisandaki çalışılmayan 25 günü saymazsak ayda 1500 dosya inceleyebilmişler(?) Yazıklar olsun ya bunların yaptığına lanet olsun gerçekten ayda 4800 dosyadan 1500 dosyaya düşmek?Sebep ne ya bir kişi de cıkıp soramıyor?Açıklama yok.Kafalarına göre insanların hayatlarıyla oynuyorlar birde cıkıp 30 ayda yüzde 85 inceledik diye bizimle eğleniyorlar.

Hadi onu da geçtim son 18000 kişiye kalmak nasıl kara bahtım var belki sonun sonuna kalacağım bu nasıl bi şansızlık neden hiçbirşey yolunda gitmiyor atıldığımdan beri ?

• Teşekkür 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 4

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanasip, 16 dakika önce yazdı:

Görürler; ama, valilik kanalıyla gönderin. Hiç bir zararı olmaz.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanasip, 23 dakika önce yazdı:

bende aynı durumdayım.kullanıcı ceza aldı .nerde yazilmiş yargitaydan sonra karara bağlanacağı.uyaptan tüm bilgileri goruyorlar

686 hat mağduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayın @Yanasipbenim durumda sizin gibi ceza alan kişi yargitayda dosya .bendemi bu yüzden bekliyorum.

686 hat mağduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...