İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 13 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar nüfus tan geliyorum pasaport için E devlette protokol no yazınca il/ilçe nüfus müdürlüklerine başvurunuz yazıyordu bende burda okuduklarımla idari şerh var demekki diye şerh kaldırmaya nüfusa gideyim dedim nüfus memuru kimliğimi istedi verdim bana dedi ki şerh falan yok dedim ki abi ben khklıyım vardır illaki dedim 2 sene önce takipsizlik aldım dedim birdaha girdi yine baktı şerh falan yok dedi direk başvuru yapıp alabilirsiniz dedi nasıl yani abi herhangi bi engel yok mu dedim yok dedi inanamadım bidaha sordum abi emin misin hiç khklı geldi mi buraya böyle kimlik verip şerh görünüyor mu dedim tabiki dedi çok geldi normalde girince bilgileri görünüyor dedi benim yok mu Yani şimdi dedim yok şerh falan dedi 50 kere sormuşumdur ? 

Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar kendi kendine şerh kalkar mı yoksa bana hiç şerh konmadı mı anlamadım konuyla ilgili yorumunuzu alabilir miyim? @MSA @derebom

Eski pasaport var ise anlamak kolay oluyor. Son pasaportun bilgileri geliyor protokolde. Yine de bir dilekçe verin. Kesinlik kazansın.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 18 dakika önce yazdı:

Eski pasaport var ise anlamak kolay oluyor. Son pasaportun bilgileri geliyor protokolde. Yine de bir dilekçe verin. Kesinlik kazansın.

Yok dostum ne pasaport u benim hiç pasaportum olmadı bugüne kadar.Bana gözaltında 2016 da TEM in sorduğu matbu soru

”Hiç fetöyü ziyarete gittin mi?”

Dedim ki ben Trabzonluyum daha bir kere Batum a bile gitmedim ?Dedim Amerika’ya gitsem ben fetonun yanına mı giderim Las Vegas a gider alemlere akardım dedim?Tabi bakmayın güldüğüme ağlamaklı bi haldeydim o sırada

Neyse velhasıl kelam buradaki arkadaşlar yazıyordu ya protokol no yazın e devlete il/ilçe nüfus müdürlüklerine başvurun yazarsa şerh vardır diye arkadaşlar bende de böyle yazıyordu bende dedim ki forumda böyle diyorlar gidip kaldırtayım bunun üzerine kaldırtmak icin nüfusa gittim takipsizlik kararımla nüfus memuru kimliğimi istedi girdi TC mi falan dedi ki şerh falan yok nasıl yani dedim yok dedi dedim abi ben khklıyım illaki vardır birdaha baktı yok dedi istersen başvurunu alayım direk dedi?Dedim daha önce hiç khklı geldi mi böyle ekranında bilgileri girince Çıkıyor muydu dedim bir bakışı var sen bana işimi mi öğretiyorsun der gibi ?Dedim sağol abi ben sadece şerh kaldırmak icin gelmiştim yoksa pasaport istemiyorum dedim ?Adam bidaha baktı tuhaf tuhaf ? İçinden kaybol der gibi hissettim ?

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 2
  • Kahkaha 4

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, 17 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar nüfus tan geliyorum pasaport için E devlette protokol no yazınca il/ilçe nüfus müdürlüklerine başvurunuz yazıyordu bende burda okuduklarımla idari şerh var demekki diye şerh kaldırmaya nüfusa gideyim dedim nüfus memuru kimliğimi istedi verdim bana dedi ki şerh falan yok dedim ki abi ben khklıyım vardır illaki dedim 2 sene önce takipsizlik aldım dedim birdaha girdi yine baktı şerh falan yok dedi direk başvuru yapıp alabilirsiniz dedi nasıl yani abi herhangi bi engel yok mu dedim yok dedi inanamadım bidaha sordum abi emin misin hiç khklı geldi mi buraya böyle kimlik verip şerh görünüyor mu dedim tabiki dedi çok geldi normalde girince bilgileri görünüyor dedi benim yok mu Yani şimdi dedim yok şerh falan dedi 50 kere sormuşumdur ? 

Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar kendi kendine şerh kalkar mı yoksa bana hiç şerh konmadı mı anlamadım konuyla ilgili yorumunuzu alabilir miyim? @MSA @derebom

Ben de protokolden girince il/ilçe nüfus müdürlüğüne başvurun yazıyor. Pasaport diye arattırıp girince, ..........  Kimlik Numaralı kişiye ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır diye yazı çıkıyor. Kimlik ve sürücü belgesi bilgilerim yazıyor sadece. Yeşil pasaportum vardı sanırım iptal edildi. Gidip başvurursam bordo pasaport alabilirim sanırım. Daha önce il nüfusa 14 şubatta şerhin kaldırılması için dilekçe vermiştim kaldırıldı herhalde ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemoll, 7 dakika önce yazdı:

Ben de protokolden girince il/ilçe nüfus müdürlüğüne başvurun yazıyor. Pasaport diye arattırıp girince, ..........  Kimlik Numaralı kişiye ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır diye yazı çıkıyor. Kimlik ve sürücü belgesi bilgilerim yazıyor sadece. Yeşil pasaportum vardı sanırım iptal edildi. Gidip başvurursam bordo pasaport alabilirim sanırım. Daha önce il nüfusa 14 şubatta şerhin kaldırılması için dilekçe vermiştim kaldırıldı herhalde ? 

Siz dilekçe vermişsiniz ben bugüne kadar ne dilekçe verdim ne pasaport almaya gittim sırf şerh vardır forumda öyle diyorlar diye şerh kaldırayım diye gittim o da nüfus memuru şerh falan yok dedi istiyorsan pasaport başvurunu alalım dedi ekranda parmak izi okuyucu falan açıldı yok abi dedim ben şerh kaldırmaya gelmiştim dedim küfr eder gibi baktı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon sıcaktan eridi galiba. Bu hafta kaydadeğer bir karar çıkmadı. Hedef 2023 galiba ?‍♀️

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 28 dakika önce yazdı:

I am not a f'ing Fetö member. I have never had any relation with this terrorist organisation, and I will never have. Nor, I have ever committed any crime. In fact, I have always been against them, even when many people were in their side. You can never prove my these words false, because something that is true cannot be proven false.

Adamlara Fetöcü olmadığımı 4 senedir Türkçe ile anlatmaya çalışıyorum, anlamıyorlar. Belki de Türkçe bilmiyorlardır, şansımı bir de İngilizce anlatarak denedim. İşe yaramazsa, Sayın @Santos689'dan yardım alarak bir de Kürtçe anlatmaya çalışacağım. Eskimoca'ya kadar yolum var.

Elin oğlu 4 senede hukuk bitirir...

Sayın @Karagöz uyumuş olanı uyandırmak kolaydır ama uyumuş numarası yapanı uyandırmak imkansızdır. Size akademik Kürtçem ile yardımcı olmayı çok isterdim ama bu gereksizler için vakit kaybından başka bir işe yarayamacağına inanıyorum.

Birine birşey kanıtlamak zorunda değilsiniz onları kaideye almak bile masumiyetinize zulümdür

Ben hiç takmıyorum gerçi bana yönlendirilen sorular genelde değdi mi tarzında oluyor bende yaptıklarımdan pişman değilim aklım hala yapamadıklarım da diye cevap veriyorum

Aile hiç neden diye bile sormadı arkadaş çevresi de beni bildiği için saygı duyuyorlar 

Tek sorun işimi kaybetmem başka da sıkıntı yok şuan için

• Beğeni 6

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 29 dakika önce yazdı:

Siz dilekçe vermişsiniz ben bugüne kadar ne dilekçe verdim ne pasaport almaya gittim sırf şerh vardır forumda öyle diyorlar diye şerh kaldırayım diye gittim o da nüfus memuru şerh falan yok dedi istiyorsan pasaport başvurunu alalım dedi ekranda parmak izi okuyucu falan açıldı yok abi dedim ben şerh kaldırmaya gelmiştim dedim küfr eder gibi baktı?

İhraç olduğumuzda pasaportunuz kısıtlanmış tır diye mesaj bile gelmişti bana. Sonrasında bu yıl burada okuyup e devletten protokol diye aratınca benim pasaportumun açık olduğu pasaportuma ait bilgiler çıktı. Nufusagittik böyle böyle dedik şaşırdılar kendiliğinden kalkar mı dedik dilekçe vermeden siz dilekçe yazın yine de her ihtimale karşı dedi adam dilekçe yazıp geldik. 

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 15 dakika önce yazdı:

İhraç olduğumuzda pasaportunuz kısıtlanmış tır diye mesaj bile gelmişti bana. Sonrasında bu yıl burada okuyup e devletten protokol diye aratınca benim pasaportumun açık olduğu pasaportuma ait bilgiler çıktı. Nufusagittik böyle böyle dedik şaşırdılar kendiliğinden kalkar mı dedik dilekçe vermeden siz dilekçe yazın yine de her ihtimale karşı dedi adam dilekçe yazıp geldik. 

Geçen haberlerde gördüğümüz 28 bin kişinin idari şerhi kaldırıldı haberi falan vardı ben zannediyordum sadece dilekçe verenlerin kaldırıldı demekki dilekçe ile alakası yok sanırım

• Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ben de şimdi baktım. 'İl/ilçe nüfus müdürlüklerine başvurun.' yazıyor. İlçe nüfus müdürlüğüne başvurabiliyor muyuz? Başvuru almazlarsa bile sorgulama yapabilirler mi acaba? İlçede oturuyorum da, ile gerek yoksa gitmeyeyim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 1 saat önce yazdı:

Olabilir devrem ilden ile değişiyor. Bir ilde 15 gün sürerken başka bir ilde 3 ay sürüyor veya olumsuz veriliyor. Bunları hep duyduk. Hayırlı olsun inşallah. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...