İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

672zede, 4 dakika önce yazdı:

@ahusenk sizin kurum görüşü alınmıştı sanırım hocam, sizin kriter neydi peki? 

Kasimda alindi..18 ay sendika var...

672 khk.inceleme devam.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
osmanulus, 8 dakika önce yazdı:

hocam sms'in kriter olduğunu düşünmüyorum, ret vereceklerine yazıyorlar bence.

meb'in yaptığı savunmada sms'ten bahsedilmemiş, sadece sendika yazmışlar kriter olarak mahkeme savunmasına meb

Ne zaman red geldi hocam. Yani sadece sendika mi yazılmış kriter olarak? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 5 dakika önce yazdı:

sadece sendikadan ret vermeleri çok ağır bir karar olmuş..

sendika tek başına hatta düşük yoğunluklu banka hareketi ile birlikte kriter bile değil..

aleyhine kurum içi olumsuz görüş olabilir mi? acaba..

ya da aleyhte tanıklık vb. bir durum?

mahkeme dosyan da sms tarihleri vb. net bilgiler varmıydı?

hocam, okuldaki idareciler aranmadıklarına dair yemin ettiler. şerefim üzerine yemin ederim ki arayan olmadı dedi, yani şerefim üzerine yemin ederim ki dediğine göre inanıyorum, ne diyeyim.

tanık vb bir durum yok, yazılmamış, meb'in savunmasında da böyle bir şey yok. 

sms tarihleri konusunda şu şu tarihler arasında diyor, söylenen tarihler arasında 2 sms var görünüyor mahkeme dosyasında, onun da Soma ve Ermenek maden faciası için olduğunu ispat ettim mahkeme savunmamda. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
osmanulus, 8 dakika önce yazdı:

hocam sms kimse yok mu için Soma maden faciası ve Ermenek maden faciası olduğunda 2 kez, sadece 2 

(iki olmadığında suç mu bu hocam da)

ret haziran sonu geldi, ramazan bayramından bir kaç gün önce gördüm nette, bir ay sonra falan da kağıt geldi, eylülde mahkemeye verdim, 25. idareye düşmüş, sıra 1800'lerde

Eşime de 5 kimse yok mu sendika ve BES yazılmış red gerekçesi olarak. ? bazıları kimse yok mu ve sendikadan ötürü iade oldular bu sayfada gördük ama.Hak dan hayırlısı olsun hocam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
farahzeynep, 12 dakika önce yazdı:

Ne zaman red geldi hocam. Yani sadece sendika mi yazılmış kriter olarak? 

Haziran sonuydu hocam, ramazan bayramından bir kaç gün önce gördüm, bir ay sonra falan da kağıt geldi. 

sendika ve sms yazıyor kağıtta

mahkemeye verdim yaa orada meb'in savunmasında sms'ten bahsetmemiş

(sms kriter kabul edilmiyor mahkemece diye okumuştum daha önce, sanırım doğru)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
osmanulus, 4 dakika önce yazdı:

Haziran sonuydu hocam, ramazan bayramından bir kaç gün önce gördüm, bir ay sonra falan da kağıt geldi. 

Hocam çevre araştırması olumsuz gelenler için böyle saçma sapan kararlar çıkabiliyor. Bunun bir mantığı yok. Bir kişi çıkıp evet o fetöcü dese kılıf hazır zaten komisyonda yapıştırıp geçiriyorlar. 

Kararınızı paylaşma gibi bir durumunuz var mı 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
GamerTeacher63, 4 dakika önce yazdı:

Hocam çevre araştırması olumsuz gelenler için böyle saçma sapan kararlar çıkabiliyor. Bunun bir mantığı yok. Bir kişi çıkıp evet o fetöcü dese kılıf hazır zaten komisyonda yapıştırıp geçiriyorlar. 

hocam takipsizlik kararında çevre araştırması ile ilgili bir kelime bile bir şey yok, inşallah mahkemeden döner diye düşünüyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
osmanulus, 11 dakika önce yazdı:

Komisyon Başkanı da açıklama yapmıştı sadece sendikadan ötürü kimse red edilmedi diye oysa red verilmiş demek ki ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
osmanulus, 3 dakika önce yazdı:

hocam takipsizlik kararında çevre araştırması ile ilgili bir kelime bile bir şey yok, inşallah mahkemeden döner diye düşünüyorum

sen elinden geleni yapmışsın hocam yapacak bir şey yok tekrar geçmiş olsun.

idari mahkemeye yükleneceksin artık.

sms gönderimlerinin ulusal hassasiyetimizin olduğu büyük çaplı afetlerden dolayı olduğunu özellikle belirt..

o dönem zaten bir çok kurum bağış yardım vs topladı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bazen İade olan arkadaşlar kriterlerini tam paylaşmıyor maalesef. İade olduktan sonra arkasına bile bakmadan gidenler var. Hal böyle olunca çıkarımda bulunmak zorlaşıyor. Oysa iade olana kadar kendisi de bir ışığa, bir umuda muhtaçtı ve bunu anında unuttu/unutuyoruz. Ben de eşim için takip ediyorum (sendikadan bekliyor) ve bir arkadaşım var o da istifa edilmiş 16 ay sendika ve SMS den bekliyor. Bazı arkadaşlar açık açık yazıyor sendika ve gazeteden, sendika ve okuldan, sendika ve SMS den iade oldum diye. Bazıları da paylaşmak istemiyor varsa bile sadece sendika vardı deyip geçiyor. Benzer durumda bekleyenleri, geride kalanları çok düşünmüyorlar. Sendika ve SMS den bekleyen arkadaşım psikolojik olarak iyi değil ve benzer durumdaki olumlu kararlarla ümitleniyor olumsuz kararlarla morali bozuluyor ve ben de çok üzülüyorum. O yüzden iade olan arkadaşlarımızın durumunu, kriterlerini belirtmeleri bekleyenler için çok çok önemli. Hep söylüyorum bu forumda bile birçok insan umutla bekliyor, bir ışığa muhtaç. Lütfen benzer durumda (sendika+gazete, sendika+SMS) olup da iade olan arkadaşlarımız varsa burdan ya da özelden yazsınlar bilelim, bildirelim. (Özellikle arkadaşım için istirham ediyorum, çünkü psikolojik olarak zor günler geçiriyor.) 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...