İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

serpil68, 2 saat önce yazdı:

Babil diye bir dizi başlamış starda izledikce khklilara benzettim?

Biz de eşimle aynı şeyi konuştuk izlerken

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

686 KHK pasif banka okul inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kafakafka, 7 dakika önce yazdı:

Sizinle ilgili değil. Diğer kimyacı isimli kişinin evladının özel bi durumu vardı. Kanser tedavisi görüyordu.

İsim benzerliğinden heyecan yaptım bi anda. 

İadeniz tekrar hayırlı olsun.

Saolun teşekkür ederim 

Ben daha önce maraşta görev yapıyordum şimdi Adanada ikametim nereye veririler acaba 2 gün oldu sistemde kabul kararı gördüm 

• Beğeni 1

672 khk beklemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MeyMan, 11 dakika önce yazdı:

Kaderdaslarim az önce KABUL kararımı sistemde gördüm. Allah hepinize nasip etsin. Buruk bir sevinc sevinemiyorum bile. Kurum YÖK. Ancak arayan olmadı. Önce aranıp sonra sisteme dusmuyormuydu.

Başvurunuz hakkında verilen KABUL kararı tarafınıza tebliğ edilmek üzere ilgili kuruma gönderilmiştir yazıyor. 

Rabbim hepimize şu cümleyi okumayı nasip eder inşallah.Hayırlı olsun.

• Beğeni 3

686 KHK pasif banka okul inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MeyMan, 16 dakika önce yazdı:

Kaderdaslarim az önce KABUL kararımı sistemde gördüm. Allah hepinize nasip etsin. Buruk bir sevinc sevinemiyorum bile. Kurum YÖK. Ancak arayan olmadı. Önce aranıp sonra sisteme dusmuyormuydu.

Başvurunuz hakkında verilen KABUL kararı tarafınıza tebliğ edilmek üzere ilgili kuruma gönderilmiştir yazıyor. 

hayırlı olsun..

darısı tüm mağdurlara.....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Rapunzel, 3 saat önce yazdı:

Bu mantık saçma değil mi da önce 32 ay üyeliği olan iade oldu

Saçma olmaması şöyle 32 ay olan arkadaşın sendika süresi 26+6 idi yani 30 ay olup da (2014 sonrası için)iade net ağızlardan duymadık.Komisyonun bir kuralı yok ve bizlerde kendimize göre çıkarımlarda bulunuyoruz.Sacma da gelebilir tabii 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

AMİNNNN inşallah masum mağdur herkes dönsün Allahim nolur. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MeyMan, Bir saat önce yazdı:

Hayırlı olsun dün bakmışmıydınız bir de üniv nin mi işgüzarlığı yoksa personellerinin mi iftirası 701 e yazılmanız? 

Kriter gibi bir durumunuz var mıydı 

Gözünüz aydın. 

• Beğeni 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MeyMan, 37 dakika önce yazdı:

Bir heyecanla bende baktım ama devam hala.çok sevindim adınıza.hayırlı olsun.

kriteriniz var mıydı? Ya da ihraç olmanıza dair bir tahmininiz?adli durum yaşamışmıydınuz? Daha ayrıntılı bilgi verirseniz çok seviniriz. YÖK’ten  karara duymak güzel.darısı başımıza

• Beğeni 3

675 khk-inceleme devam-adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

bende henüz bakabildim komisyon sayfasına..

bugün de iade olamadim.. ? Oysa içimden bi ses bugün güzel bi haber alacagimi söyledi hep. Meğer icimdeki ses de beni kandırıyormuş ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...