İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

lincoln3310, 13 dakika önce yazdı:

Beni de arayan bile olmadi ilk gunden beri 677 deki polisler yanlislikla atilmis herhalde ?

Aynı şekilde bende adli idari geçirmedim. İhraç olduğumdan beridir arayan soran yok. 

lincoln3310, 3 saat önce yazdı:

@Bglmtrk benim de 677 egm halen inceleme devam hayirlisi 

Soner, 2 saat önce yazdı:

Khk lar arasında en az karar 677 den mi çıkıyor yoksa ben o khk ile atıldığı için mi bana öyle geliyor. 

Lawyer, 2 saat önce yazdı:

İşin şakası bir yana 677 li gördüğümde hemşehri hissiyatı oluşuyor bende :))) biz beklemeye devam ediyoruz, onlarda incelemeye..........

Elaziz, 1 saat önce yazdı:

Bende ailem ile görüşüyorum, durumlar moraller kötü. Suriyeliler cazgırlık yapıp milleti darp ederek ellerindeki çadırları alıyormuş dediler.  Ninenin amcamın evleri yıkılıyor. Çok dua lazım Elazığa ve ülkemize. Sabır...

lemst, Bir saat önce yazdı:

Benimde 677 khk pasif banka ve 5 ay sgk. Beraat var.  677de ret verileceklere verdiler diye düşünüyorum. Bilmem yanlış mı düşünüyorum?

lincoln3310, 39 dakika önce yazdı:

Aynen benimde pasif banka hesabi ve sadece 1 ay sgk 2013 yilinda 

Soner, 27 dakika önce yazdı:

Ben 677 ve niçin atıldığı mı dahi bilmiyorum ne adli ne idari  bir soruşturmam oldu ama kurum içinde husumetli olduğumuz bir kadın vardı ondan şüpheleniyorum ?

lincoln3310, 16 dakika önce yazdı:

Beni de arayan bile olmadi ilk gunden beri 677 deki polisler yanlislikla atilmis herhalde ?

@MSA hocam 677 olarak ayrı bir bölümde mi toplansak ?

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Saphyr, 5 saat önce yazdı:

İhraçtan sonra amcamla internet kafe işletiyorduk çok şükür iyiydi işlerimiz de durumumuz da, deprem oldu kiralık tuttuğum dükkanın kolonu patladı acil yıkım kararı verdiler, çok şükür malzemeleri çıkartabildik, burada dükkanlar kiralar uçtu velhasılkelam yine ortada işsiz kaldık, ihraç olduğumda nasıl üzüldüysem şimdi de aynı şeyleri tekrar yaşıyorum, sabah kalkıp gidebileceğim bir işim yok yine başa döndük yine. Dua edin arkadaşlar Elazığ’da herkesin morali çok bozuk, herkes evinden eşyasını çıkarmaya çalışıyor, ev yok dükkan yok. Allah daha beterinden saklasın ?

Çok üzüldüm...

?

Allah biran önce bi ferahlık versin size, ordaki herkese...

Umarım hayat normal durumuna döner biran önce, normalleşme konusunda dünyanın en yavaş ülkesi gibiyiz...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@RosedewittbukateR hocam, siz idare mahkemesine ne zaman başvurmuştunuz, hangisine düştü? Eşim mart başında 24. idareye düştü. Son yazışmaları Nisan ayında bitti. Hiç ses yok ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Virginia Woolf, 25 dakika önce yazdı:

@RosedewittbukateR hocam, siz idare mahkemesine ne zaman başvurmuştunuz, hangisine düştü? Eşim mart başında 24. idareye düştü. Son yazışmaları Nisan ayında bitti. Hiç ses yok ?

Son anda başvurdum mayıs başında ret gördüm ama tebliği uzun sürdü. Bu işlerle ilgilenmedim, ailemdeki avukata bıraktım. Sanırım 19 a düştü yazışmalar devam ediyor herhalde, ya da yeni bitmiş de olabilir. Zaten ilk başvuruda yaklaşık 3 yıl süre koydular, onu görünce ilgilenmedim bile...

Yani adamlar diyo ki yazışmalar bitse bile senin dosyayı 3 yıl sonra önüme alır bakarım diyo, pes...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ibrahim'y, 2 saat önce yazdı:

Aynı şekilde bende adli idari geçirmedim. İhraç olduğumdan beridir arayan soran yok. 

@MSA hocam 677 olarak ayrı bir bölümde mi toplansak ?

Hakikaten ya, Allah sonumuzu hayır etsin. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi Türkiye Periodik İnceleme oturumu ve ülkelerin tavsiyeleri (her ülkenin 50 sn konuşma hakkı var) şurada yayınlanmış (rapor henüz yok):

http://webtv.un.org/watch/turkey-review-35th-session-of-universal-periodic-review/6127235477001/?term=

Mağdurlarla ilgili olarak özetle:

Avrupa Birliği'nin belkemiğini oluşturan ülkelerin (Almanya, Fransa, İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İtalya, İspanya, Portekiz, Avusturya...) hemen hepsi yargı bağımsızlığı (bir tanesi direkt yargı üzerindeki politik baskıya vurgu yaptı) ve ifade özgürlüğü konusunda (kimileri büyük) endişelerini belirttiler. Büyük çoğunluğu da terörle mücadele kanununun Avrupa ve dünya standartlarına getirilmesini, yani şiddet veya şiddete teşviki cezalandırmasını söylediler.

Kanada da güçler ayrılığı ilkesinin tam olarak sağlanmasını ve yargının bağımsız olması gerektiğini söyledi. Terörle mücadele kanununun ifade özgürlüğünü etkilememesi gerektiğini belirtti.

İngiltere ve Amerika HSK seçimlerinde objektif standartların ve liyakatın esas olması gerektiğini söylediler. Terörle mücadele  kanununun dünya standartlarına getirilmesini de belirttiler.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba hepinizin fikrini almak istediğim bir konu var .

ihraçlar ile ilgili kurumumda  CHP tarafından kurumun Meclis’ine  önerge sunulması hakkında hangi soruları sordurabilirim?

Aklımda olan sorular ?

1 ohal sebebiyle bu zamana kadar kaç kişi açığa alındı , açığa alınan memurların kaçı neye göre iade edilip neye göre ihraç edildi?

2 ihraç edilen Memurlar için kurulan ohal inceleme komisyonundan kaç kişi göreve iade edildi?

3 göreve iade edilen Memurlar almaları gereken özlük ve maddi haklarını alabildiler mi?

4 göreve iade edilen memurlara iadeleri sonrasında geriye dönük verilmesi gereken özlük ve maddi haklarında itiraz eden personel oldu mu olduysa cevaben ne yapıldı bu konuda mağduriyetler giderildi mi ?

eğer mağduriyetler giderilmediyse neye istinaden giderilmedi ?

5 görevine iade edilen personel hem madden hem de manen kayıplarını gidermek için tazminat davası açabilecek mi ?

6 göreve iade edilen personel görevine iade edilebildiğine göre neden ihraç ettirdiniz ?

7 göreve iade edilen personele yapılan geriye yönelik haklarında maaşına uygulanan vergi oranları % kaç olarak hesaplanmıştır ?

vs 

sormamı istediğiniz veya düzeltmem gereken soruları  hep beraber soralım mı ?

• Beğeni 1

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yinedee, 12 saat önce yazdı:

Adalet bak iki karar ikiside katip İkm olup bekleyen var mı epeydir İkm duymuyorum 

Sanırım soruşturmalar il il yapılıyor Biz bursadan 679 Albatros '' 3 '' olarak bekliyoruz . Bursadaki soruşturma kapanmak üzere dediler. 

Komisyonun da eli kulağındadır diye düşünüyorum.  Hayatında '' muhterem '' dahi dememiş biri olarak hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. 

Tedirgin olduğum nokta soruşturmada her Türk vatandaşında olan sıradan  HTS kayıtları. Komisyon nasıl değerlendirir bilmiyorum. Bekliyoruz..

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 7 saat önce yazdı:

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi Türkiye Periodik İnceleme oturumu ve ülkelerin tavsiyeleri (her ülkenin 50 sn konuşma hakkı var) şurada yayınlanmış (rapor henüz yok):

http://webtv.un.org/watch/turkey-review-35th-session-of-universal-periodic-review/6127235477001/?term=

Mağdurlarla ilgili olarak özetle:

Avrupa Birliği'nin belkemiğini oluşturan ülkelerin (Almanya, Fransa, İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İtalya, İspanya, Portekiz, Avusturya...) hemen hepsi yargı bağımsızlığı (bir tanesi direkt yargı üzerindeki politik baskıya vurgu yaptı) ve ifade özgürlüğü konusunda (kimileri büyük) endişelerini belirttiler. Büyük çoğunluğu da terörle mücadele kanununun Avrupa ve dünya standartlarına getirilmesini, yani şiddet veya şiddete teşviki cezalandırmasını söylediler.

Kanada da güçler ayrılığı ilkesinin tam olarak sağlanmasını ve yargının bağımsız olması gerektiğini söyledi. Terörle mücadele kanununun ifade özgürlüğünü etkilememesi gerektiğini belirtti.

İngiltere ve Amerika HSK seçimlerinde objektif standartların ve liyakatın esas olması gerektiğini söylediler. Terörle mücadele  kanununun dünya standartlarına getirilmesini de belirttiler.

Böyle haberler duymak güzel inşallah olumlu sonuçlar verecektir, ancak ben şahsi kanaatimce çok umutlu değilim. Maalesef somut bir sonuç vermiyor bu tür gelişmeler. Sadece tavsiye niteliğinde kalıyor ve yaptırım olmadığı sürece de etkili olmuyor. Bu tavsiyelere muhatap olan siyasilerin derdi de ülkenin geleceği ve itibarı olmadığı için de pek oralı olmuyorlar. Yıllardır bu tür raporlarla hep olumsuz yönlerimiz eleştirildi ama somut adım attıracak bir baskı hiç olmadı. Bu konuda Avrupa Birliğinin de çok samimi olmadığını düşünüyorum. Eleştiriler hep kişisel kaldı ve yaptırım aşamasına geçmedi. Bizim tarafta da tabiri caizse tınlamıyorlar. AİHM kararını dahi uygulamıyor mahkemeler. Örneğin Osman KAVALA kararı. Bizim uğradığımız haksızlıklar başka bir ülke insanına yapılmış olsaydı inanın Avrupa, Amerika çoktan yaptırımlara gitmiş ve istediğini yaptırmıştı. Örneğin Rahip BRUNSON vb. kararları. Kendi ülkemizdeki HSK ve Yargıtay dahi yargıya güvenin % 20-30 'larda olduğunu söylüyor ve durumu kabulleniyorlar. Ama haksızlığa uğrayan taraf hep mazlumlar ve garibanlar olduğu için onlara göre bir sorun yok, taki kendilerine dokunulduğu zaman veryansın ederler ancak. O da şimdilik pek mümkün görülmüyor. Kızılay başkanı dahi vergi kaçırdığını çıkıp alenen canlı yayında söylüyor ancak bunu soruşturacak ne vergi müffetişi var ne de yargı. (Bunlar tamamen kişisel düşüncelerim, elbette benim gibi düşünmeyenler de vardır, ancak ben bir türlü umutlu olamıyorum) 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...