İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Kurumdan olumsuz beyan gelirse mebde ne kadar etkiler acaba

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Rapunzel, 5 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar iadelere baktığımızda mebde kurum aranma hep aralik Ocak aylarında, benim gibi Ekim'de ve 4-5 ay önce kurumu arananlar neden bekletiliyor sizce

bence bir mantığı matematiksel bir açıklaması yok..

ocak ayı içerisinde aranan benzer durumda olan arkadaşlar iade olmuş bile..

dosyanda ufakta olsa beklenen bir yazı görüş vs. benzeri bir durum olabilir.

kurum görüşünün olumlu olduğuna emin ise süreye çok takılmamaya çalış...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 5 dakika önce yazdı:

bence bir mantığı matematiksel bir açıklaması yok..

ocak ayı içerisinde aranan benzer durumda olan arkadaşlar iade olmuş bile..

dosyanda ufakta olsa beklenen bir yazı görüş vs. benzeri bir durum olabilir.

kurum görüşünün olumlu olduğuna emin ise süreye çok takılmamaya çalış...

Kurum görüşüm olumlu müdürümle görüşüyoruz başka bir şey bekleniyor mu ama bilemiyorum tabii dediğiniz gibi olabilir

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
İHRAÇ FAZLASI, 5 dakika önce yazdı:

sadece sendikadan ya da pasif bankadan bekleyen MEB çalışanı arkadaşlar için konuşursak...

işgüzarlıktan  ya da ikili ilişkilerden dolayı kurumları olumsuz görüş verirse eğer...

komisyon bunun altlığının ne olduğunu gerekçesini sorgulayacaktır...

şuana kadar pasif banka sendikadan kurum görüşü olumsuz diyerek ret verilen karar paylaşılmadı MEB çalışanları için.

komisyon karar metininde ret kararını banka yada önemsiz başka bir gerekçeye bağlayarak direk kurum görüşü demeden ret kararı verse bile.

idare mahkemesi aşamasında ret kararı gerekçesi olan kriterler önemsiz bulunup idari mahkemeden göreve iade kararı çıkabilir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@varex hocam ne olacak bu 672 li MEB ciler durumu ? sıraya koymuştunuz en son bizleri ama sıra hiç ilerlemiyor sanki ?

• Beğeni 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
y&m&a G, 8 saat önce yazdı:

Bugün sevgililer günü, eşime ve diğer iki sevgilime (çocuklarıma) hediye alabilecek durumda değilim.. ayıptır söylemesi cebimde 3 lira var.. hep dua ettim Allahım kabul kararı gelecekse 14 şubatta gelsin diye, en büyük hediye bu olacaktı çünkü.. Şükür dualarım kabul oldu.. Allahım ne olur bu duyguyu nasip eden herkese yaşat... 

672 khk Meb takipsizlik 1.5 ay önce alındı..

kurum görüşü de 1.5 ay önce alınmıştı...

sadece 22 aylık istifa edilmiş sendika.. başka hiç bir şey yok.. 

2014 ocaktan önce de 3 aylık sendika süresi vardı..

bugün öğleden önce baktığımda incelemeye devamdı öğleden sonra Kabul kararını gördüm.. 

tekrar altını çizerek söylüyorum : Bu duyguyu herkesin yaşaması dileğiyle.. 

şunu da unutmadan söyleyeyim: cebinde 3 lirası kalan bu adamın referansı hiç olmadı bugüne kadar.. eğer referans bulabilseydim kesinlikle bunu kullanmaktan bir an bile tereddüt etmezdim...

red alanlara ve karar bekleyenlere sabır diliyorum... 

Bir hak daha yerini buldu.

Hayırlı olsun. Yüce rabbim öyle bir zamanda yardıma geliyor ki,zamanlaması daha güzel olamazdı.

Önümüzdeki yıllar ailenize geçtiğimiz yılları unutturacak kadar güzel olması dileğiyle

Kendinize iyi bakın.

Allah bu günleri tekrar yaşatmasın.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nazenin hocam eşim de sizin gibi sendikadan bekliyor. Son çalıştığı okulla irtibat halindeyiz. Kurum görüşü için arayan soran yok henüz. Sanırım sıramızı bekleyeceğiz, sıra bize gelince de kurum görüşüne başvurulacak. Ben işleyişi böyle yorumluyorum. En kısa zamanda “eşim İADE oldu” paylaşımını yazmayı ben de çok istiyorum. Bekleyen herkesin güzel haberlere çok ihtiyacı var, temennim ve dileklerim hepimizin mutlu olması yönünde. Umudumuz yeni haftaya kaldı, hoşça bakın kendinize. 

• Beğeni 2

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Rapunzel, 25 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar iadelere baktığımızda mebde kurum aranma hep aralik Ocak aylarında, benim gibi Ekim'de ve 4-5 ay önce kurumu arananlar neden bekletiliyor sizce

İHRAÇ FAZLASI, 22 dakika önce yazdı:

Muhammet Adıgüzel, 14 dakika önce yazdı:

@varex hocam ne olacak bu 672 li MEB ciler durumu ? sıraya koymuştunuz en son bizleri ama sıra hiç ilerlemiyor sanki ?

arkadaşlar her saat her dakika hatta her saniye iade beklemek zor ve insanı bıktırıyor bu konuda hemfikiriz...

ama inanın gerek kurum gerek kriter olarak öne sürülen gerekçelerden dolayı siz ve sizlerin benzer dosyaları nihayetinde iade olacak..

maddi manevi zor dönemler...alışmak katlanmak her anlamda zor...kesinlikle haklısınız üstelik yıllar olmuş...

yinede yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik şeklinde düşünün...

enerjinizi tüketmeyin..

en kısa zamanda iade olursunuz umarım...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın site editörüne ricam bu pasaport konusu için ayrı bir sayfa açsanız çok iyi olacak sürekli bu pasaport meselesini okumaktan sıkıldık ya pasaportmu derdimiz allah aşkına sanki pasaportlarimizdaki tahdit kalkarsa iade edecekler diyemi bu telaş ben anlamıyorum pasaport verilse ne olacak şahsım adına söylüyorum ve ayriyeten bir çoğunuzda benim gibi büyük ihtimalle bırakın yurt dışını ülke içinde dolaşacak paramız yokken pasaport olsa ne olacak

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 1
  • Katılmama 3

679 nolu khk Tarım Bakanlığı incelemeye doymadılar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 8 dakika önce yazdı:

arkadaşlar her saat her dakika hatta her saniye iade beklemek zor ve insanı bıktırıyor bu konuda hemfikiriz...

ama inanın gerek kurum gerek kriter olarak öne sürülen gerekçelerden dolayı siz ve sizlerin benzer dosyaları nihayetinde iade olacak..

maddi manevi zor dönemler...alışmak katlanmak her anlamda zor...kesinlikle haklısınız üstelik yıllar olmuş...

yinede yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik şeklinde düşünün...

enerjinizi tüketmeyin..

en kısa zamanda iade olursunuz umarım...

Hocam o kadar olumlu konuşuyorsunuz ki sanki iade olmam garanti gibi hissediyorum. Bir rahatlık oluşuyor. Ama ya iade olamazsam diye geliyor sonradan aklıma ? sağolun ümitvar yazılarınız için 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...