İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaşlar bur sorum olacak.bir arkadaşın 24.mahkeme 4000 li kararlar gorusulurken onun 400 lu imis ama henuz bir ses yokmus.Duruşmalı

• Beğeni 1

672MEB istifa edilmiş 22ay sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
direnm@li, 14.02.2020 - 14:43 yazdı:

Sayın @Muhreç Hakime AİHM Ukrayna kararında 4,5 yılda karar verilmediği için başvuruyu kabul edip ülkeyi suçlu buldu. Biz de 4,5 yıl sonra başvuru yapabilir miyiz? Yani 1 yıl 

Basvurulabilir tabiki ama Aihm de Turkiyeyle ilgili bu süreçte baya şaşırttı yani belli de olmaz.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konuk ne zaman, 18 dakika önce yazdı:

Yöneticilerden bu hususta yardımcı olabilir isiniz? Ben anlamadığımdan tag olarak "böyle firavunlukta yok" paylaşılabilirmi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 5 saat önce yazdı:

Bu belirsizlik deli ediyor insanı iste

Belirsizlik yaşam tarzımız oldu 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

Adalet bakanlığı 675 sayılı KHK. Takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonun tahmini çalışma temposu haftalık 650 dosya 2 hafta geçti kalan ihraç dosyası 22700 civarı. 

9 bin kişi 672 den kalsa yarısı Meb 4, 5bin haliyle sendika durumu vardır. 

Haftada 100 dosya nın üzerinde Meb e bakıyorlardır önümüzdeki 10 hafta içinde tek kriter sendikalı birine kabul gelme olsalığı çok yüksek diye düşünüyorum. 

Gelelim diğer kurumlara 672 den lacivert dosyalar 2 bin biraz üzerinde kalmıştır. 

Bu dosyalar tahminine göre ciddi bir kaç kritere sahip değil olsa dosya üzerinde kanaat oluşup ret verilebilirdi 41 ay oldu. 

Kesk bes gibi sendika ihraçlar da vardı bunların 3 bine yakını hala karar verilmemiş diye okudum buralarda kabul çıkma durumu yüksek toparlarsak kalan 22 bin dosya nın Meb ve diğer kurum personeli sendika durumu neredeyse tüm dosyaların 3 te 1 bu sebeple eğer emsal durumlar varsa aynı durumdaki personeller kabul alabilir yani sadece sendika kriteri dosyalardan 6 bin üzerinde kabul çıkma olasılığı yüksek. 

Elazığ ve Malatya daki insanlarımızın Allah yardımcısı olsun sabırlar dilerim büyük geçmiş olsun. 

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 49 dakika önce yazdı:

Bu dosyalar tahminine göre ciddi bir kaç kritere sahip değil olsa dosya üzerinde kanaat oluşup ret verilebilirdi 41 ay oldu

Maliye VDK hariç hocam. Halen kurum kanaati deyip boş dosyalara ret veriyorlar. 

Sebebi ise belli. Ohal komisyon başkanı Salih Tanrıkulu VDKda başkan yardımcısı olarak çalışmıştı ve kurumla ilişkileri çok sıkı. Eski kurumunun sözü üzerine söz söylemek istemiyor. Bu nedenle VDKdan kabul almak çok istisnai bir durum. Kabul oranları emniyetten de düşük tskdan da düşük adaletten de düşük. Kendisi zamanında fetöden çekmiş biri, ama aynen fetöcü kafasıyla davranıyor maalesef. 

• Beğeni 2
  • Üzülme 1
  • Onaylama 3

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kuclesnurot, 14.02.2020 - 23:24 yazdı:

Arkadaşlar bugün adliyeye uğradım. Gıyabımda KYOK kararı verilmiş. Hiç  İfade vermedim. O saydığımız kriterlerden hiç birinin olmadığı, TEM ve KOM daire tarafından yürütülen soruşturmalardan hiç birinde adımın geçmediği belirtilmiş. 

Komisyondan kabul kararı almış gibi sevinçten ağladım. Üzerimden büyük bir yük kalktı.

İddianame hazırlamaya şüphe oluşturacak somut delil bulunmadığından kyok kararı verilmiş. 

Bu sayede 3 yılın sonunda kodlamayı öğrendim. Şimdi tek sorun bu.

Kodlama ilginç. (Dil, 0, ea) Dil:örgüt mensubu olmayan kazanilmaya çalışılan, 0:hakkında bilgi sahibi olunmayan, Ea: benim örgütüm diyen fakat zaafı olan personeli ifade eder demiş.

Sayın MSA, VAREX şimdi bu komisyon hangi kodu baz alır. Ümitvar olabilirmiyiz?

Kodlamaların hepsi birbirine zıt anlamlar ifade ediyor. Nasıl bunları yanyana yazmışlar tamamen saçmalık.

NGV7vX.pngE2lZaZ.png

herkesin temennisi iade olmak ve bu girdaptan bir an önce kurtulmak..

umarım senden hayırlısı ile komisyon aşamasında iade alırsın..

ama beraat kararına ve farklı tip kodlama gelişmelerine çok sevinme..

EGM mensubu olarak kodlama bilginde EA ibaresi geçmesi kötü.

yanında lehine olan DİL 0 gibi kodlamalar olması olumlu sayılabilir...

kodlama bilgilerinden EA nın dosyanda olması sıkıntı yaratabilir..

ayrıca her ne olursa olsun isterse komisyon ret kararı versin hukuken mücadeleye devam etmek gerek..

bunların hepsi bir süreç..

komisyonca iade olanlar daha şanslı ama her aşamada iade için ümit var..

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 3 saat önce yazdı:

Komisyonun tahmini çalışma temposu haftalık 650 dosya 2 hafta geçti kalan ihraç dosyası 22700 civarı. 

9 bin kişi 672 den kalsa yarısı Meb 4, 5bin haliyle sendika durumu vardır. 

Haftada 100 dosya nın üzerinde Meb e bakıyorlardır önümüzdeki 10 hafta içinde tek kriter sendikalı birine kabul gelme olsalığı çok yüksek diye düşünüyorum. 

Gelelim diğer kurumlara 672 den lacivert dosyalar 2 bin biraz üzerinde kalmıştır. 

Bu dosyalar tahminine göre ciddi bir kaç kritere sahip değil olsa dosya üzerinde kanaat oluşup ret verilebilirdi 41 ay oldu. 

Kesk bes gibi sendika ihraçlar da vardı bunların 3 bine yakını hala karar verilmemiş diye okudum buralarda kabul çıkma durumu yüksek toparlarsak kalan 22 bin dosya nın Meb ve diğer kurum personeli sendika durumu neredeyse tüm dosyaların 3 te 1 bu sebeple eğer emsal durumlar varsa aynı durumdaki personeller kabul alabilir yani sadece sendika kriteri dosyalardan 6 bin üzerinde kabul çıkma olasılığı yüksek. 

Elazığ ve Malatya daki insanlarımızın Allah yardımcısı olsun sabırlar dilerim büyük geçmiş olsun. 

Sağlık bak.  İçin görüşlerinizi merak ediyorum

• Beğeni 2

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
khk111, Bir saat önce yazdı:

Sağlık bak.  İçin görüşlerinizi merak ediyorum

Binin bir miktar üzerinde dosya kalmıştır

Yök gibi sağlık bak aynı şekilde görüyorum özellikle idari soruşturma sonucu komisyon kararlarına etkisi olacaktır diye tahmin ediyorum. 

MEB gibi kurumun bakış açısı sanırım olumlulaşmış olabilir ee ihtiyaç da var kamuda. 

Komisyon biz bunları iade etmeyi düşünüyoruz dediği birine bakanlık bu saatten sonra karlı ısrarcı olacağını düşünmüyorum. 

• Beğeni 5

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...