İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Ya ben ,ya ben nerdeyse 20 ay oldu takipsizlik alalı....ne arayan var ne soran .incelemeye devam?

• Beğeni 1

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 55 dakika önce yazdı:

kurum görüşünüz alındı ise bu saatten sonra kriterlere takılmayın..

kurum görüşü alınan personel için komisyon nezdinde kriterlerin önemi kalmaz..

ciddi bir kriteriniz olsaydı zaten kurum görüşünüz alınmaz kararınız ret olarak verilirdi..

sonuç olarak kurum görüşünüz olumlu ise iade olmalısınız...

Aynı şekilde düşünüyorum er ya da geç oluyormuş bugün öğrenmiş oldum. Sevinmeye utanıyorum. Bildiğim iş olan ağlamak daha iyi geliyor.

• Beğeni 2

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zuzu, 2 saat önce yazdı:

Merhaba dostlar,kardeşler,kaderdaslar....

Normalde yazmayacaktim. Geri de bu kadar ret almış arkadaş birakmisken insan yazmaya utanıyormus. Az yazanlardanim. Basvuruyorumdan beri takip ediyorum.  Geri de kalan arkadaslarimi dusununce cok üzülerek yazıyorum ki 14 şubatta kabul kararimi gördüm. Ptesi gidip başlamam için arandim. 

@Nazenin hocam yazmış iade olanlar rahat bir nefes alıyor mu diye? İlerde nasıl olur bilmiyorum ama ben hala rahatca nefes alamıyor,gönlümce mutlu olamıyorum... Evet ele güne karşı,arkamdan konuşan ,olmadık laflar eden , düşene en güzel tekmeyi ben atarım diyen insancıklara karşı Allah in izniyle kazanmış olduğum bir zafer var. Oyle attığınız iftiralar gibi değildi işte böyleydi edasıyla geziyorum. Ama sadece onlara inat yapıyorum bunu. Yoksa geride kalan kardeşlerimı düşününce içim acıyor. Bi arkadaşım hangi duayı ettin de kabul gördün. Bize de şöyle biz de edelim dedi ? ama ben hala herkese dua ediyorum. Dua etmeye ve benim iki kucuk kuzum izin verdiği sürece burda olmaya devam edeceğim. Rabbim topunuzu karanlık kuyulardan çıkarsın. Cansınız.....

Hocam kriteriniz neydi? Mümkünse yazar mısınız?

• Beğeni 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı uğurlu olsun kendimiz iade olmuş kadar sevindik 

• Beğeni 4

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zeynep675, 4 saat önce yazdı:

Hayırlı günler 2 gün önce Kabul kararımı gördüm.kurum sağlık bakanlığı 675 KHK.Rabbim bekleyen herkese nasip etsin inşallah.Şimdi ihraç dönemimde bir gebelik süreci yaşadım.4 aylık Doğum izni hakkımı işe başlayınca kullanmam mümkün müdür?bir bilgisi olan varsa aydınlatırsa memnun olurum.

Hocam malesef ole bisey yapmazlar sole dusunun teni atandiniz cocugunuz 6 aylik dogum izni kullandirirlar mi? ancak yeni dogum yaptiysaniz suresi gecemdiyse sut izni kullandirirlar sadece 

Bu arada hayirli olsun darisi biz bekleyenlere

Güncelleme • • hepsiyah
  • Beğeni 3

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
hepsiyah, 20 dakika önce yazdı:

Hocam malesef ole bisey yapmazlar sole dusunun teni atandiniz cocugunuz 6 aylik dogum izni kullandirirlar mi? ancak yeni dogum yaptiysaniz suresi gecemdiyse sut izni kullandirirlar sadece 

Bu arada hayirli olsun darisi biz bekleyenlere

şöyle birşey de yok mu? yeni atanmıyor. ihracının haksız olduğu tespit edilerek geçmiş haklarını olduğu gibi alıyor. 2019 un senelik iznini bile kullanabiliyorsa neden olmasın. kurumun iş ve işlemlerle ilgili yürütmedeki genelgesine bağlıdır bence. inş. yeknesaklık vardır bu konuda. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aylardır YÖK tarafından hiçbir haber çıkmıyor, yada buraya düşmüyor, Beklemek iyice yorucu olmaya başladı.

scienceindex, Bir saat önce yazdı:

YÖK iadeleride bekliyor, hiç bizlerden ses yok.. veya forumda çok az kaldık.. bizlere sıra gelmiyor., 

İade olanlar hayırlı olsun.. Darısı biz kalanlara.. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 4

675 / yök / inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim de YOK beklemeye devam

• Beğeni 5
  • Onaylama 3

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Passport tahdit kalkması içinde Ocak ayı sonunda başvurmuştum.. ondan da ses yok.. hayırlı haberler gelsinde yaşamamış gibi olalım.. 

PS: beklemek hem de nasıl yordu.. 

• Beğeni 4

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...