İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaşlar komisyon karar vereli 3 hafta olacak hala tebliğ edilmedi bereden takip edebiliriz bilgisi olan var mı?

• Üzülme 1

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi geceler arkadslar nazenin hocamın dediği gibi kurum aranması olmadan bekleyen dosyalar neden bekletiliyor acaba acaba kurum aranması neye göre yapiliyor süreç uzadıkça yıpranma da artıyor 672 MEB kalan dosya sayısı nekadardir acaba tahmini

• Beğeni 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Enteresan, 05.01.2020 - 00:13 yazdı:

Bugün nüfus müdürlüğünden bir arkadaşla konuştum. "Klasik pasaport prosedürlerini uyguluyoruz" şeklinde bir şey söyledi. Pazartesi günü gidip kendim bakacağım ne olup bittiğine, daha sonrasında burada da başıma gelenleri anlatırım. Bu sayede ihtiyacı olan da öğrenmiş olur ? 

Merhabalar, 
Cuma günü valilikten gelen bir yazı ile pasaport alabilmeyle alakalı şerhin kaldırıldığını öğrendim.

Olay şöyle oluyormuş, 
-İl Nüfus Müdürlüğünde bulunan "tahdit servisi" birimine hakkınızdaki tahdidin kaldırılması için dilekçe veriyorsunuz,
-Bu dilekçeye istinaden bağlı olduğunuz İl Emniyet Müdürlüğüne yazı yazılıyor ve hakkınızda bir nevi memuriyet öncesi yapılan güvenlik araştırması yapılıyor, (tabi ki bunun süresi değişkenlik gösterebiliyor ama benimki 2 aya yakın sürdü.)
-İncelemenin tamamlanmasının ardından Valilik size olumlu ya da olumsuz dönüş yapıyor. (Bana dönüş olumlu yapıldı, özetle ; "şu tarih ve sayılı dilekçenizle yapmış olduğunuz başvuru nedeniyle yapılan incelemede bilmem kaç sayılı kanun gereğince hakkınızdaki şerh kaydı kaldırılmıştır." şeklinde 2 satırlık bir yazı ile dönüş yapıyorlar.)

Dolayısıyla daha önceleri "alamayız, edemeyiz" diyen ya da almak isteyip cesaret edemeyen arkadaşlara duyurulur. ?

• Beğeni 4
  • Teşekkür 3
  • Onaylama 1

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 35 dakika önce yazdı:

@AFKS

Bu bilgiyi, benim eski fakültede ihraçlara onay veren, parti adına gizli rektör danışmanlığı yapan bir hocadan öğrendim.

Zaman zaman görüşuyoruz. 1 ay onceki görüsmede söyledi.

Hocam peki sdüden iade oranları nasl, duyumunuz oldu mu bu konuyla ilgli. Unıversiteden üniversiteye iade oranları da değişiklik gösterıor biliyorsunz ki bu 200 kişide durumlar naslmış acaba ?

679 yök KYOK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazenin, 59 dakika önce yazdı:

arkadaslar normal mi sizce bu kadar çok hala kurum görüşü alınmayan ogretmenin olmasi. ayda 3 bin rakam az değil miktar ve süre olarakta az kaldı buna rağmen yavaşlar sanki

Hocam durumu bir çözebilsek keşke. Eşim de sendikadan bekliyor, kurumu aranmadı, ses seda yok. Belki bu hafta ararlar diye diye “haftalar” geçti. (Belki de bu hafta o haftadır, gerçekten ararlar.) Yanlış hatırlamıyorsam siz de bizim gibi kurumu aranmayıp bekleyenlerdensiniz. Kurumu aranmadan da iade olanlar var(mış). Şu aşamada beklemekten  başka çaremiz yok gibi. Hepimiz adına temennim; beklediğimize değsin, sonu güzel olsun, yüzlerimiz gülsün.

altirana, 29 dakika önce yazdı:

İyi geceler arkadslar nazenin hocamın dediği gibi kurum aranması olmadan bekleyen dosyalar neden bekletiliyor acaba acaba kurum aranması neye göre yapiliyor süreç uzadıkça yıpranma da artıyor 672 MEB kalan dosya sayısı nekadardir acaba tahmini

Ah bir bilebilsek hocam. Sürekli forumlarda yazıyoruz, yazışıyoruz ama bizim durumlarla ilgili öngörüde bulunmak cidden çok zor. Yarın(lar)a hem ülkemiz hem de mağdurlar adına güzel haberlerle uyanalım inşallah. 

• Beğeni 2

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İADE oranını konuşmadım. Soramadım. Burunlarından kıl aldırmıyorlar. Benim fakülteden 9 kişi ıhraç olduk. 7 si red aldı. 1i il başkanının gelini. O iade oldu. Fakulteden kararı çıkmayan sadece ben kaldım. Kariyersiz bekliyorum

Bana da fetö kadrolaşması kapsamında kuruma geldi demişler. Sadece bunu kriter olarak yazmışlar. Bir de 2001 yılı öncesi SGK kaydım var. Hepsi bu. Bekliyorum. Bakalım ne olacak.

• Üzülme 4

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@672zede @Nazenin Hocalarım ben de kurum aranmaz diyordum. Ama geçen hafta arandı. Sizinkinin de aranması yakındır insaAllah. Kurum aranmadan önce her 2 ayda bir Milli Eğitim Müdürüne medaj atardım aradılar mı diye o da cevap verirdi. Bu hafta komisyonun aradığını öğrendim. Milli Eğitim Müdürüne mesaj arıyorum cevap bile yazmıyor ?

• Şaşırma 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 17 dakika önce yazdı:

İADE oranını konuşmadım. Soramadım. Burunlarından kıl aldırmıyorlar. Benim fakülteden 9 kişi ıhraç olduk. 7 si red aldı. 1i il başkanının gelini. O iade oldu. Fakulteden kararı çıkmayan sadece ben kaldım. Kariyersiz bekliyorum

Bana da fetö kadrolaşması kapsamında kuruma geldi demişler. Sadece bunu kriter olarak yazmışlar. Bir de 2001 yılı öncesi SGK kaydım var. Hepsi bu. Bekliyorum. Bakalım ne olacak.

İnsallah iadelerimiz yakındır hocam, 9 kişiden 7sinin red alması üzdü eminim o kişilerde de kriter denebilcek bir kriter yoktur ? bu oran beni biraz umutsuzluğa düşürdü, gerçekten bakalım ne olacak ? cevaplarınız için teşekkürler ?

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

679 yök KYOK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 23 dakika önce yazdı:

@672zede @Nazenin Hocalarım ben de kurum aranmaz diyordum. Ama geçen hafta arandı. Sizinkinin de aranması yakındır insaAllah. Kurum aranmadan önce her 2 ayda bir Milli Eğitim Müdürüne medaj atardım aradılar mı diye o da cevap verirdi. Bu hafta komisyonun aradığını öğrendim. Milli Eğitim Müdürüne mesaj arıyorum cevap bile yazmıyor ?

İnşallah yakındır hocam güzel haberler almamız...

• Beğeni 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...