İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

AFKS, 2 saat önce yazdı:

Benmde aynı hocam, haziranda KYOK sdüden beklıyorum 

Yök den kalan kişilern çogunun nerden oldugu anlaşıldı ?

Aynı yerden 4 kişi olduk hadi bakalım bu hafta bizim kurum çalışır inşallah hepimiz iade oluruz?

Ben hep detaylı sonuçları merak etmişimdir hangi okuldan kaç ihraç ve bu ihraçlardan kaçı döndü kaçı komisyondan Red aldı gibi bilgiler. Hatta dönenler nereleri tercih etti ☺️ Şimdiye kadar böyle bir açıklama olmadı bundan sonra da olmaz herhalde. 

Güncelleme • • Arı maya
  • Onaylama 1

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 6 saat önce yazdı:

Benim üniv. 300 küsür ıhraç vardı. 1 ay kadar önce komisyonda 100 dosya var dediler. 1 ide benim dosya.

Hocam siz bu bilgiyi nerden edinmiştiniz son 100 dosya kaldıgını, üniden mi? 

Arı maya, 11 dakika önce yazdı:

Ben hep detaylı sonuçları merak etmişimdir hangi okuldan kaç ihraç ve bu ihraçlardan kaçı döndü kaçı komisyondan Red aldı gibi bilgiler. Hatta dönenler nereleri tercih etti ☺️ Şimdiye kadar böyle bir açıklama olmadı bundan sonra da olmaz herhalde. 

Bnde öyle. mesela sdü den 200 kişi sonuclandıysa kaçı iade olabldi acaba ? sizinle kriterimiz ortak bnden once iade habernz gelirse mutlaka yazn bana da umut olacak ?

• Beğeni 2

679 yök KYOK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 25.02.2020 - 08:53 yazdı:

lerden Cuma, komisyon kararı bekleyenler ümit ederim ki güzel haberler alsınlar. 

Ben kendimce bir durum analizi yapmak istiyorum:

Komisyon iade: %8-9

ocak ayı  10200 kabul   91 300 ret   101 500 toplam  karar sayısı  verilen . 24 800  ınclemesı devam eden.//   şubat ayı  :  kabul 10850   ret 93.000  ıncelemesı devam eden.  22450  toplam  ıncelenen  103850      subat  ayı  ıncelenen  2350 dosya ıstatıstık yapalım..

• Beğeni 1

689 khk ıncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AFKS, 14 dakika önce yazdı:

Hocam siz bu bilgiyi nerden edinmiştiniz son 100 dosya kaldıgını, üniden mi? 

Bnde öyle. mesela sdü den 200 kişi sonuclandıysa kaçı iade olabldi acaba ? sizinle kriterimiz ortak bnden once iade habernz gelirse mutlaka yazn bana da umut olacak ?

Eskiden foruma çok girmezdim basvuruyorum zamanında. zamanla dosyalar azaldıkça hem umut artıyor hem korku ve daha fazla takip eder oldum. Bir de gündem hareketli olunca buradaki bazı analizler Ufuk açıcı oluyor. Buralardayım şimdilik ve sonuç ne olursa olsun yazarım inşallah. Umalım hepimiz için sonuç güzel olsun 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, 12 saat önce yazdı:

Mart ayı anketine baktığımda hala kurumu aranmayan, kurum görüşü alınmayan epey öğretmen arkadaşım var.

Yarından itibaren güzel haberler almak ve mutluluğumuzu paylaşmak ümidiyle, huzurlu akşamlar dilerim.

arkadaslar normal mi sizce bu kadar çok hala kurum görüşü alınmayan ogretmenin olmasi. ayda 3 bin rakam az değil miktar ve süre olarakta az kaldı buna rağmen yavaşlar sanki

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AFKS, 2 saat önce yazdı:

Benmde aynı hocam, haziranda KYOK sdüden beklıyorum 

Yök den kalan kişilern çogunun nerden oldugu anlaşıldı ?

Aynı yerden 4 kişi olduk hadi bakalım bu hafta bizim kurum çalışır inşallah hepimiz iade oluruz?

Benim de aynı Hocam. Kurum Sdu. 2018 Mart takipsizlik aldık ama hâlâ beklemedeyiz 

• Beğeni 2

679 KHK - YÖK - 5 aylık SGK Kaydı- 2018 Şubat KYOK - Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ARKADASLAR  ŞUBAT  AYI ITIBARIYLE       1700  RET     650  İADE    2350 dosya ıncelenmıs    TOPLAM  93000 DOSYA  RET VERILMIS.. TOPLAM INCELENEN  DOSYA   103850     BEKLEYEN  DOSYA SAYISI    22450  tahmınen habere gore 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

689 khk ıncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan, Bir saat önce yazdı:

ARKADASLAR  ŞUBAT  AYI ITIBARIYLE       1700  RET     650  İADE    2350 dosya ıncelenmıs    TOPLAM  93000 DOSYA  RET VERILMIS.. TOPLAM INCELENEN  DOSYA   103850     BEKLEYEN  DOSYA SAYISI    22450  tahmınen habere gore 

Hangi haber hocam?

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan, 23 dakika önce yazdı:

Bu verilere göre şubat ayı iade oranı %27.6

• Beğeni 2

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@AFKS

Bu bilgiyi, benim eski fakültede ihraçlara onay veren, parti adına gizli rektör danışmanlığı yapan bir hocadan öğrendim.

Zaman zaman görüşuyoruz. 1 ay onceki görüsmede söyledi.

• Beğeni 2

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...