İçeriği gör
Arif sami harta

Adalet Bakanlığı İadeleri Forumu

Önerilen Yorum

Mrhb arkadaşlar. 30 01 2020 tarihinde kabul kararımı web den gördüm. 03.02.2020 tarihinde adalet bakanlığı personelden aradilar. Görev yeri tercihimi sordular bende aynı yere istedime dair dilelce yazıp bana verilen mail adresine gönderdim. Aradan 1 hafta  geçtikten sonra adalet bak.  ceza isleri genel müdürlüğünden ohal komisyon kararı ptt tebligat yaptı. Bağlı bulunduğum ilk derece mahkemesi komisyonu bekle biz seni cagiracagiz yazın henüz gelmedi diyor. Herhangi bir yasal süreci kaçırıp haklarimi kaybetmek istemiyorum. Yapmam gereken bir şey var mi. Bu yoldan geçen arkadaşlar süreci yazabilirmi 

675 kabul adalet bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

20 ocak ta kom. Kararimi gordum.Adalet bak. Personeli değilim ama ben kararımı daha dün aldim kurumdan . Göreve de ayın 15'ine yetiştirmeye çalışıyorlarmış , bence rahat ol. Dinlen tatil ini yap derim.kurumum büyükşehir belediyesi

692 , bekliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu gün itibariyle ilk derece mahkemesi komisyonundan arandım tebliğimi aldim ve görevime başladım. Ohal web sitesinde kabul kararı yayınlanması ile göreve başlama tarihi 30.01.2020 - 13.02.2020 hepsi 14 gun içinde gerçekleşti.

675 kabul adalet bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

11/01/2021 Tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm.  18/01/2021 Tarihinde Adalet Bakanlığı Personel den arandım, görev yeri tercihime ilişkin dilekçe talep edildi, yazdım mail attım. Mail teyidini aldım. 29/01/2021 tarihinde ilk derece mahkemesi adalet komisyonu personel şubeyi aradım. Mevcut çalıştığım iş yerine bildirmem için olası tarih istedim. Bana Adalet Bakanlığından henüz olurunuz ekranıma düşmedi. Kesin bir şey söylemek zor, muhtemel iki hafta içinde aranacağım söylendi. 01/02/2021 yani an itibariyle çalıştığım firmaya durumu izah ettim ve beklemekteyim. Süreç 15 gün de tamamlanmadı :). Bu gün kabul kararını gördükten sonra ki 20. günüm. Benim durumumda olup da bekleyen veya kabul kararını benzer tarihte gören arkadaşlar varsa fikir vermesi amacıyla paylaşmak istedim. Sizlerde süreci paylaşırsanız memnun olurum. Hayırlısı...

Güncelleme • • Bedevi

Allah Hakkımızdan Hayırlısını Nasip Etsin..,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bedevi, 01.02.2021 - 13:54 yazdı:

11/01/2021 Tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm.  18/01/2021 Tarihinde Adalet Bakanlığı Personel den arandım, görev yeri tercihime ilişkin dilekçe talep edildi, yazdım mail attım. Mail teyidini aldım. 29/01/2021 tarihinde ilk derece mahkemesi adalet komisyonu personel şubeyi aradım. Mevcut çalıştığım iş yerine bildirmem için olası tarih istedim. Bana Adalet Bakanlığından henüz olurunuz ekranıma düşmedi. Kesin bir şey söylemek zor, muhtemel iki hafta içinde aranacağım söylendi. 01/02/2021 yani an itibariyle çalıştığım firmaya durumu izah ettim ve beklemekteyim. Süreç 15 gün de tamamlanmadı :). Bu gün kabul kararını gördükten sonra ki 20. günüm. Benim durumumda olup da bekleyen veya kabul kararını benzer tarihte gören arkadaşlar varsa fikir vermesi amacıyla paylaşmak istedim. Sizlerde süreci paylaşırsanız memnun olurum. Hayırlısı...

Merhaba, an itibariyle ilk derece mahkemesinden arandım. Göreve çağrıldım. Hayırlısı olsun inş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bedevi, 04.02.2021 - 15:30 yazdı:

Merhaba, an itibariyle ilk derece mahkemesinden arandım. Göreve çağrıldım. Hayırlısı olsun inş.

Arkadaşım merhaba. Öncelikle hayırlı olsun. Ben de temmuz 2020 de iade oldum. Şuan parasal haklarla ilgili bakanlık hakkında 2 tane davam var  onlarla uğraşıyorum ?

Sormak istediğim: toplu paranızı aldınız mı? Sanırım SGK lı bir yerde çalıştınız bu süreçte, eger calistiysaniz ve toplu ödeme aldıysanız, çalıştığınızda kazandığınız aylıklarınızı düşerek mi hesap yaptilar yoksa düşmediler mi? 

Banka promosyonu aldınız mi geriye dönük? 

679 KHK - kabul - kriter yok - Adalet Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
meydey, 04.03.2021 - 00:37 yazdı:

Arkadaşım merhaba. Öncelikle hayırlı olsun. Ben de temmuz 2020 de iade oldum. Şuan parasal haklarla ilgili bakanlık hakkında 2 tane davam var  onlarla uğraşıyorum ?

Sormak istediğim: toplu paranızı aldınız mı? Sanırım SGK lı bir yerde çalıştınız bu süreçte, eger calistiysaniz ve toplu ödeme aldıysanız, çalıştığınızda kazandığınız aylıklarınızı düşerek mi hesap yaptilar yoksa düşmediler mi? 

Banka promosyonu aldınız mi geriye dönük? 

Merhaba, toplu paramı aldım, SGK'lı çalıştığım yerden aldığım bordrolarda yazan bedel mahsup edilerek toplu ödeme hesaplandı. Banka promosyonunu aylığın ilgili bankaya yattığı 3. aydan sonra talep edileceğini akabinde ödeneceği söylendi. Şuan hem banka promosyonu hem de mükerrer yatan SGK primlerimi alacağım. Adli sürecinizde başarılar dilerim. Sonucu burada da paylaşırsanız bizim için yol gösterici olur. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhaba arkadaşlar ocakta komisyonla iade olup göreve başladım ama mali haklar için uğraşıyorum dilekçelere cevap verilmiyor ve yanlış hesaplamalar yapılıyor benimde süre dolduktan sonra dava süreçleri başlayacak açılan davalarla ilgili aşamaları buradan paylaşabilirseniz çok sevinirim selamlar? 

675khk- kabul-kritersiz-adaletbk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
baha, 11.03.2021 - 09:49 yazdı:

merhaba arkadaşlar ocakta komisyonla iade olup göreve başladım ama mali haklar için uğraşıyorum dilekçelere cevap verilmiyor ve yanlış hesaplamalar yapılıyor benimde süre dolduktan sonra dava süreçleri başlayacak açılan davalarla ilgili aşamaları buradan paylaşabilirseniz çok sevinirim selamlar? 

Bende 05.02 da başladım mali ve sosyal haklarım için dilekçe verdim fakat hala

675Khk-kabul -adli idari işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

yok hocam cevap vermiyorlar birde bizde yanlış hesaplama var o yüzden nasıl hesapladıklarını da vermiyorlar

675khk- kabul-kritersiz-adaletbk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...