İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Yıldırım, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar,

10 gün sonra 4 senem dolacaktı (24 Aralık 2017, 695 no'lu KHK, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzman Yardımcısı).

az önce kurumdan arandım, iade talebimin kabul edildiği ve bir ay içinde kuruma atamamın yapılacağı bilgisi verildi. İhraç ederken yapmadıkları tebligatı en azından iade ettiklerinde yapacaklar, yarın gidip kararı kendi gözlerimle göreceğim. Hissizleştim mi yoksa şokta mıyım bilemiyorum ama tepkisizim. Yarın kurumuma gidip o havayı tekrar soluyunca sanırım gerçeklerin farkına varacağım.

önce ailemle paylaştım sonra sizinle paylaşıyorum, bu süreçte kimi muhabbetiyle, mizahıyla kimi hukuk ya da sürece dair bilgileriyle bu platformu bizim için hayatı daha yaşanabilir ve dayanılabilir kıldı. Başta burayı kuran ve fedakarâne bir şekilde katkı sağlayan arkadaşlara minnet borçluyum. Kimi zaman pratik hayatımda bulamadığım desteği geldim burayı okuyarak sağladım, kimi zaman bizim halimiz nicedir diye düşünürken geldim buradan bilgi aldım, gerçekten çok sağolun.

hem sevinçliyim hem de buruğum, son mağdur iade edilene dek bu burukluk kaybolmayacak fakat benim gibi düşündüğünüzü varsayarak inanıyorum ki bu iade haberleri birilerini mutlu ediyordur mutlaka, ben başkalarının iade haberiyle nefes alıyordum, umarım ben de başkalarına bir nebze nefes olabilirim.

evet bugün arandım ama sisteme henüz düşmedi kabul kararım, yarın kuruma gidip tebligatımı alırken ulaşabilirsem karar numarasına ulaşıp mutlaka bilgilendireceğim sizi. bunun haricinde sorusu olan varsa lütfen çekinmesin.

Sayın Yıldırım oncelikle hayırlı olsun Allah bir daha yaşatmasın .Twitter'da paylaşılan da sizin kararınız yanılmıyorsam.Orada yakın akraba durumu diye vermiş kriteri eğer öyleyse akrabanizin durumunda bir düzelme mi oldu yoksa sizi ondan bağımsız mi iade ettiler .Artık akrabadan  dolayı ihraç olanlara iade mi verecekler acaba . Tekrardan hayırlı olsun 

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yıldırım, 4 saat önce yazdı:

Merhabalar,

10 gün sonra 4 senem dolacaktı (24 Aralık 2017, 695 no'lu KHK, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzman Yardımcısı).

az önce kurumdan arandım, iade talebimin kabul edildiği ve bir ay içinde kuruma atamamın yapılacağı bilgisi verildi. İhraç ederken yapmadıkları tebligatı en azından iade ettiklerinde yapacaklar, yarın gidip kararı kendi gözlerimle göreceğim. Hissizleştim mi yoksa şokta mıyım bilemiyorum ama tepkisizim. Yarın kurumuma gidip o havayı tekrar soluyunca sanırım gerçeklerin farkına varacağım.

önce ailemle paylaştım sonra sizinle paylaşıyorum, bu süreçte kimi muhabbetiyle, mizahıyla kimi hukuk ya da sürece dair bilgileriyle bu platformu bizim için hayatı daha yaşanabilir ve dayanılabilir kıldı. Başta burayı kuran ve fedakarâne bir şekilde katkı sağlayan arkadaşlara minnet borçluyum. Kimi zaman pratik hayatımda bulamadığım desteği geldim burayı okuyarak sağladım, kimi zaman bizim halimiz nicedir diye düşünürken geldim buradan bilgi aldım, gerçekten çok sağolun.

hem sevinçliyim hem de buruğum, son mağdur iade edilene dek bu burukluk kaybolmayacak fakat benim gibi düşündüğünüzü varsayarak inanıyorum ki bu iade haberleri birilerini mutlu ediyordur mutlaka, ben başkalarının iade haberiyle nefes alıyordum, umarım ben de başkalarına bir nebze nefes olabilirim.

evet bugün arandım ama sisteme henüz düşmedi kabul kararım, yarın kuruma gidip tebligatımı alırken ulaşabilirsem karar numarasına ulaşıp mutlaka bilgilendireceğim sizi. bunun haricinde sorusu olan varsa lütfen çekinmesin.

Ne güzel bir haber. Dediğiniz gibi her iade haberinde mutlu oluyorum.? Hayırlı uğurlu olsun.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Her bir KHKlıya yada 35. Madde ihraçlarina 16 bin euro (257.000 ₺) ödendiğini bir düşünelim. Bir kişinin fantezisi yüzünden bu paralar milletin cebinden çıkacak.  Ama bu millet bunu anlamıyor.  Hukuksuzluklara ses çıkarmıyor. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti ile çökerttiler ülkeyi...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 13 saat önce yazdı:

Saygıdeğer  arkadaşlar, tarafıma bildirilen ret kararından sonra şuan buluduğum ilin idare makemesi ön bürosunda  ilgili makemeye ulaştırılmak üzere dilekçemi vermiştim. Fakat sayın vardırbirhayır tarfından mutlaka yapmalısınız diye uyarıda bulunduğu şeylerden bir tanesi olan dilekçe bitiminde ad, soyad, imza ve tarih kısmında ben tarih atmamışım, birde dosya numarasını eklemelisiniz diyor fakat dosya numarasını kaydı yapdıktan , yani evrakları bilgisayara  yükledikten sonra tahsilat makuzunu elime alınca gördüm. Sizlerden ricam bu aşamadan sonra ne yapabilirim bu işi nasıl düzeltebilirim, düzeltemezsem ne olur.

Sayın absoluter;

İdari dava dilekçesinde olması gerekenler ve davanın ne zaman açılmış kabul edileceği hususları ilgili mevzuattan alıntılanmış ve aşağıda sunulmuştur. Sizin yazdıklarınız bunlar arasında yok. Sıkıntı edeceğiniz bir durum yok.

DİLEKÇE HAKKININ KULLANILMASINA DAİR KANUN gereği;

Dilekçede bulunması zorunlu şartlar:

Madde 4 – (Değişik: 2/1/2003-4778/26 md.)

Türkiye Büyük Millet Meclisine veya yetkili makamlara verilen  veya  gönderilen dilekçelerde, dilekçe sahibinin adı-soyadı ve imzası ile iş veya ikametgâh adresinin bulunması gerekir.

İDARİ YARGILAMA USULÜ KANUNU gereği

İdari davaların açılması: Madde 3 – 1. (Değişik: 10/6/1994-4001/2 md.) İdari davalar, Danıştay, idare mahkemesi ve vergi mahkemesi başkanlıklarına hitaben yazılmış imzalı dilekçelerle açılır.

2. Dilekçelerde;

a) Tarafların ve varsa vekillerinin veya temsilcilerinin ad ve soyadları veya unvanları ve adresleri ile gerçek kişilere ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası,(1)

b) Davanın konu ve sebepleri ile dayandığı deliller,

c) Davaya konu olan idari işlemin yazılı bildirim tarihi,

d) Vergi, resim, harç, benzeri mali yükümler ve bunların zam ve cezalarına ilişkin davalarla tam yargı davalarında uyuşmazlık konusu miktar,

e) Vergi davalarında davanın ilgili bulunduğu verginin veya vergi cezasının nevi ve yılı, tebliğ edilen ihbarnamenin tarihi ve numarası ve varsa mükellef hesap numarası, Gösterilir.

3. Dava konusu kararın ve belgelerin asılları veya örnekleri dava dilekçesine eklenir. Dilekçeler ile bunlara ekli evrakın örnekleri karşı taraf sayısından bir fazla olur.

Dilekçe üzerine uygulanacak işlem:

Madde 6 – 1. Danıştay, idare mahkemesi ve vergi mahkemesi başkanlıklarına veya 4 ncü maddede yazılı yerlere verilen dilekçelerin harç ve posta ücretleri alındıktan sonra deftere derhal kayıtları yapılarak kayıt tarih ve sayısı dilekçenin üzerine yazılır. Dava bu kaydın yapıldığı tarihte açılmış sayılır.

2. Davacılara, kayıt tarih ve sayısını gösteren imzalı ve mühürlü, pulsuz bir alındı kağıdı verilir.

Yıldırım, 16 saat önce yazdı:

Merhabalar,

...

Sayın Yıldırım,

Hayırlı olsun.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima AİHM'in Nazlı ILICAK kararı doğrultusunda, legal kurumlarda çalışma veya içeriği olmayan HTS kayıtları nedeniyle soruşturulup yargılanan ve hakları ihlal edilen kişilerin kullanımı için hazırladığımız örnek dilekçeye (ÖRNEK-3) şu linktenAşağıyı işaret etmek ulaşabilirsiniz.

AİHM, 14.12.2021 tarihinde gazeteci Nazlı Ilıcak’ın başvurusunu karara bağladı ve ihlal kararı verdi.

AİHM kararında, legal bir kurumda çalışılmış olmasının, daha sonra örgüt üyeliği ile suçlanan kişilerle önceden yapılan telefon görüşme HTS kayıtlarının ve tartışılmasında toplumun menfaatil olan konulara ilişkin görüş beyan edilmesinin örgüt üyeliği suçlamasına delil olarak kullanılamayacağına hükmetmiştir.

İdari makamlar, savcı ve mahkemeler tarafından özellikle Gülen Hareketi’ne bağlı kurumlarda çalışma nedeniyle, Bank Asya’ya da hesabının bulunması hasebiyle veya başkalarıyla içeriği tespit edilemeyen telefon görüşmeleri gerekçe gösterilerek haklarında karar verilip haksızlığa uğradığını düşünenlerin hazırlanan bu dilekçeyi ilgili kuruma vermeleri ve AİHM gerekçesi doğrultusunda yeni karar tesis edilmesini istemelerinde hukuki yararları vardır.

https://crossborderjurists.org/tr/AİHM-kararlari-baglaminda-yargi-birimlerinden-talepte-bulunulmasina-dair-dilekce-ornekleri/?swcfpc=1

Güncelleme • • Vardırbirhayr

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yıldırım, 17 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Hayırlı olsun hocam , her iade haberi ile birlikte içimiz ferahlıyor. İnşaallah tez zamanda bu iş biter bütün mağdurlar işine döner.

Bende 695 KHK ile Hava Kuvvetlerinden  ihraç edildim. Şu ana kadar adli hiç bir işlem (ifade, soruşturma  vs ) yapılmadı. Suçumu bilmiyorum daha. Adliyeye gidip durumumu sormak hiç içimden gelmiyor. Çünkü bunların hepsi siyasi karar, siyasi olarak çözülür.

Beklemeye devammmm.................

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yıldırım, 17 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Gözünüz Aydın olsun hocam, bundan sonrası çok daha güzel olur inşallah. Öyle bir zamanda verdiniz ki iade haberini, günlerdir forum çok sessiz, insanı çıldırtan bir sessizlik içindeydik çok çok iyi geldi , bunun için ayrıca teşekkür ediyorum size. Darısı tüm masumlara ?

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Aklima  emek verdiniz, cevap verdiniz, beni mutlu ettiniz. Çok teşekkür ederim Saygılarımla... 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...