İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Mehtap, 8 saat önce yazdı:

İki saat önce kabul kararımı gördüm. Ne hissetigimi bilmiyorum. Herkese nasip olsun inşallah...

Hayırlı olsun 

Kabul sonrası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhabalar, eşimin yaklaşık bir buçuk yıldır bölge idare mahkemesi'nde OHAL kararına itiraz davası var göreve dönüş için kendisi emniyet personeli idi. Geçtiğimiz nisan ayında eşim vefat etti davaya dahil olmak için verdiğim dilekçe Eylül ayında işlem alın da 2 hafta sonra red kararı gelmiş. Karar tebliğ muhtara bırakılmış buradan da babam almış karari. Fakat bana söylemeyi unutmuş o dönemde oğlumun isim değiştirme davası da olduğu için onunla ilgili bir şey olduğunu düşünmüş geçen hafta karar bana verdiğinde 30 günlük itiraz suresinin geçtiğini gördüm konu ile ilgili ne yapabilirim. E devlette dosya hala acik görünüyor yardımcı olur musunuz. Tam olarak ne yapmalıyım ya da yapacak bişey yokmu artık 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehtap, 10 saat önce yazdı:

İki saat önce kabul kararımı gördüm. Ne hissetigimi bilmiyorum. Herkese nasip olsun inşallah...

hayırlı olsun

Ogun Sarı, 16 saat önce yazdı:

Adalet Bakanlığı kabul kararını gördüm ve karar elimize ulaştı ama arayan kimse olmadı beklemelimiyim yoksa kendim nereyi aramam gerekir

Devlet personel başkanlığı numarasından ulaşamadım hiç bağlanmadı 

Kabul sonrası süreç ne kadar sürer tahminen 

devlet personel dairesi ile işiniz yok eğer ihraç olduğunuz ilde iseniz oradaki kurumun personel bölümüne gidin durumunuzu sorabilirsiniz hayırlı olsun tekrardan

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 18 saat önce yazdı:

@Ogun Sarı hayırlı olsun atamanız yapılacaktır telefon bilgileriniz güncel mi isterseniz kurumunuzu arayıp telefonunuzu paylaşın. Bir iki hafta bekleyip bir gelişme olmaz ise iletişime de geçebilirsiniz rica etsek karar tarihi nedir ve sayı numarası nedir kararın 22... mi 23... Küsur mu bu biz bekleyenler için önemli kalan dosya sayısı için . Yani en son sayfada hangi tarihte karar almışlar ve 22 bin küsur mu sayı numarası tekrar geçmiş olsun.

Adalet bakanlığı atama şubesini arayın. Benim arkadaşımı da aramadılar. Kendisi arayınca aaa bizi sizi aramadık mı demişler. Normal şartlarda karardan 15 gün sonra işbaşı yapmanız gerekirdi. 

701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar....

Daha önce forumda paylaşıldı defaatle fakat nerede geçti onu bulamadım.Aramizda pasaport tahdidinin kaldırılması için başvuran oldu mu acaba ve ne kadar süre içerisinde sonuçlanıyor?

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümitli, 8 dakika önce yazdı:

Merhabalar....

Daha önce forumda paylaşıldı defaatle fakat nerede geçti onu bulamadım.Aramizda pasaport tahdidinin kaldırılması için başvuran oldu mu acaba ve ne kadar süre içerisinde sonuçlanıyor?

2 ay kadar sürüyor. Dilekçe ile birlikte takipsizlik veya beraat kararını ekleyip bulunduğunuz yerdeki nüfusa başvuru yapabilirsiniz. Süreç sonunda tebligat ile bilgi veriyorlar.

701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eren Batu, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar, eşimin yaklaşık bir buçuk yıldır bölge idare mahkemesi'nde OHAL kararına itiraz davası var göreve dönüş için kendisi emniyet personeli idi. Geçtiğimiz nisan ayında eşim vefat etti davaya dahil olmak için verdiğim dilekçe Eylül ayında işlem alın da 2 hafta sonra red kararı gelmiş. Karar tebliğ muhtara bırakılmış buradan da babam almış karari. Fakat bana söylemeyi unutmuş o dönemde oğlumun isim değiştirme davası da olduğu için onunla ilgili bir şey olduğunu düşünmüş geçen hafta karar bana verdiğinde 30 günlük itiraz suresinin geçtiğini gördüm konu ile ilgili ne yapabilirim. E devlette dosya hala acik görünüyor yardımcı olur musunuz. Tam olarak ne yapmalıyım ya da yapacak bişey yokmu artık 

Sayın Eren Batu,

İstinaf ve temyiz süreleri konusunda zaman zaman ikazlar yapıyorum. Son olarak 6 Aralık tarihinde özellikle Danıştay temyiz aşamasıyla ilgili olarak Kasım ayı kararlarını incelemiş ve süre nedeniyle reddedilen davalara dikkat çekmiştim.

Sizin durumunuzda muhtara yapılmış olan tebligat var. Bu tebligata dairde bina kapısına ihbarname yapıştırılmıştır. İhabarnamenin kapıya yapıştırıldığı tarik tebliğ tarihi kabul edilmektedir. Kaldı ki babanızda tebligatı almış. Yani yasal olarak ve hukuken tebliğ yapılmış. Bundan sonraki süreçte süresi içinde temyize gitmemek kararın kesinleşmesi sonucunu doğuracaktır. Kurumun bir itiraz etmesine gerek kalmadan danıştay, dilekçenizin incelenmesi sırasında bu durumu fark edip süreden red verecektir.

Bildiğim kadarıyla bir nedenle temyiz talebiniz kabul edilir. Size yapılan tebligatta itiraz yeri ve süresi yazmıyorsa dava açma süreniz başlamaz. Bu konuda danıştayın kararı var.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk, 27.12.2021 - 21:20 yazdı:

Değerli forum üyeleri herkese kolay gelsin sizlere bir sorum olacaktı; Ben kara kuvvetleri personeliyim ohal sonrası ihracım yaklaşık 40 gün önce dosya esastan incelendi idari mahkemesinden iptal kararı aldık. Normalde karar kuruma tebliğ edildikten en geç 30 gün içinde beni göreve çağırmaları gerekirdi fakat tebliğten 40 gün geçti tarafıma bir dönüş yapılmadı ne yapmam gerekiyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi. 

Üyeliğini silen sayın Konuk,

İdare Mahkemesi Kararının Uygulanmaması;

İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun  28. maddesinin 3. fıkrasına göre; Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemeleri kararlarına göre işlem tesis edilmeyen veya eylemde bulunulmayan hallerde idare aleyhine Danıştay ve ilgili idari mahkemede maddi ve manevi tazminat davası açılabilir.

İdarenin iptal kararını uygulamaması hali ağır hizmet kusurudur. İYUK m.28/3 gereği idare mahkemesi kararının uygulanmaması halinde maddi ve manevi tazminat talep edilebilir. Bu durumda mağdur olan ilgili, maddi ve manevi zararları açısından, idareye karşı idari yargıda tazminat davası açılabilir. Mahkeme kararlarının süresi içinde kamu görevlilerince yerine getirilmemesi hâlinde tazminat davası ancak ilgili idare aleyhine açılabilir. Dolayısıyla kamu görevlisine karşı adli yargıda tazminat davası açılabilmesi mümkün değildir.

İdare mahkemesi kararının uygulanmaması nedeniyle idareye karşı açılacak maddi ve manevi tazminat davası tam yargı davası şeklinde açılır. 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehtap, 13 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun? Bize de nasip olur mu ki...

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 1 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun? Bize de nasip olur mu ki...

İnşallah hayırlısıyla.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...