İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Dissident Teacher, 41 dakika önce yazdı:

Bu iktidarın KHK lilarla ilgili seçim öncesi yapmayı kendi aralarında tartıştığı tek bir mevzu var o da beraat ve takipsizlik almış olanların özel sektörde çalışabilmelerine "yasal" olarak imkan tanıyan bir düzenleme yapmak bunu da KHK lilarin devlet bizi attı özel sektörde de iş vermiyorlar bu sivil soykırımdir söylemini güya boşa düşürmek üzerine algı amaçlı bir düzenleme zira zaten beraat etmiş yada takipsizlik almış olan KHK lilarin çalışmak isteyip de iş bulabilenlerin çoğusu özel sektörde saçma sapan işlerde düşük ücretlerle çoğusu da kayıtdışı çalışıyor dolayısıyla böyle bir düzenleme ile hem fiiliyatta birşey yapmamış hemde resmiyette ve kamuoyu nezdinde birşey yapmış gibi gözükecekler bu bilgide öyle gizemli bir bilgi değil sağlık sektöründe doktorlar için bu uygulamayı zaten geçenlerde yaptılar seçim öncesi genele yayacaklar dolayısıyla bunun dışında birşeyi bu iktidarın yapabileceğini düşünmek aşırı iyimserlik olur

Ben de burada düzenleme olacak şeklinde duyumlar paylasilinca kamudaki göreve iadeye yönelik bir düzenlemeden bahsediliyor filan sanıyordum.

Ama dediğiniz bana mantıklı ve gerçekçi geldi, örnegin, beraat ve takipsizlik alan oğretmen vb.'nin özelde çalışmasına mani olan mevzuat hukumleri hala yururlukteyken, kamudaki göreve iadeye yönelik bir düzenleme yapılacağını beklemek pek makul değil gibi.

Diğer taraftan, özelde çalışmanın önünün açılması, başta öğretmenler olmak üzere bazı KHK'lilarin hayatını bir nebze de olsa olumlu etkileyebilir, hiç yoktan iyidir, ne diyelim...

Güncelleme • • Demirci
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 32 dakika önce yazdı:

Ben de burada düzenleme olacak şeklinde duyumlar paylasilinca kamudaki göreve iadeye yönelik bir düzenlemeden bahsediliyor filan sanıyordum.

Ama dediğiniz bana mantıklı ve gerçekçi geldi, örnegin, beraat ve takipsizlik alan oğretmen vb.'nin özelde çalışmasına mani olan mevzuat hukumleri hala yururlukteyken, kamudaki göreve iadeye yönelik bir düzenleme yapılacağını beklemek pek makul değil gibi.

Diğer taraftan, özelde çalışmanın önünün açılması, başta öğretmenler olmak üzere bazı KHK'lilarin hayatını bir nebze de olsa olumlu etkileyebilir, hiç yoktan iyidir, ne diyelim...

Hocam bizim buradaki ozeldeki öğretmenlerin çoğu asgari ücretin altında çalışıyorlar.Boyle bir düzenleme yapılacaksa öğretmenlere pek bir faydası olacağını düşünmüyorum

Güncelleme • • bkartli

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selam. Arkadaşlar ozelde çalışma yasağı sadece öğretmenlere mi özgü. Ben ihraç akademisyenim.  Komisyon inceleme devam. 2018 de takipsizlik aldım. Suan özel bir şirkette mühendis olarak sigortalı çalışıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. İhraç olduğumu söyledim girerken. Istanbulda üç farklı vakıf unide çalışan ihraç akademisyen biliyorum. Yapılacak olan düzenleme sanirim yasal eylemlerden ceza alanlar için olur gibime geliyor. Bekleyip görelim. Slm

679 Yök İD

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bencede  arkadaşlar eğer bir düzenleme yapılacaksa herkesi ihraç olmadan evvel eski kurumlarına yerleştirmek olan iadeyi itibar yapılması gerek.Bende özel sektörde bir fabrikada sigortalı olarak çalıştım hiçbir sıkıntı yaşamadım.

679 KHK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar herkese selamlar 🤗

Öncelikle komisyonda kalan tüm arkadaşlarımızın kabul almasını dilerim umarım böyle bir mucize olur 🤗

İkinci olarak ret gördükten beridir kendimi baya yıpratmıştım yavaş yavaş toparlandım sonuçta hayat devam ediyor güçlü olmak zorundayız.En sevmediğim şey bazen içten yıkık olsam da bunu dışta gösterme durumu dışarıdan herkes beni güçlü görmeli çünkü bu kendi meselem dışardan zayıf görünmekten nefret ediyorum.

Artık hiç mesleğe dönemeyecekmiş gibi bi yol çizmek zorundayım çünkü önümde süresi artık hic belli olmayan bir süreç var ve buna göre kendime yol belirleyeceğim.Şimdi sizlere 2 sorum olacak:

Öncelikle komisyon kararını aldıktan sonra dava açmam için tam olarak kaç gün sürem var ?

Ve avukat düşünüyorum sizce bu süreçte avukat ne derece fayda olabilir ?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 OHAL komisyonu ret kararına karşı 60 gün içinde Ankara Nöbetci  İdare Mahkemesi nezdinde dava açılmalıdır. Bu süre hak düşürücü süre olup, OHAL komisyonu kararının tebliği ile başlar. Dosyaların havale edileceği ve incelemeyi yapacak idare mahkemeleri Hâkimler Savcılar Kurulu tarafından özel olarak yetkilendirilmiş mahkemelerdir.

Avukat mutlaka gereklidir. Her işin bir uzmanı olduğu için hukuki mücadelenin uzmanı da avukatlardır. Bu konu özelde maddi durumla ilgili olduğu için kararı Siz vermelisiniz. Ancak avukata gerek yok, her şeyi ben onlardan daha iyi biliyorum sözlerine kulak tıkayınız.

Dava duygusal değil hukuk zemininde yürütülmelidir.

İyi bir avukat idare mahkemesi sonrası süreçleri de planlayıp ona göre gerekli adımları atacaktır.

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 kardeşim geçmiş olsun.bende EGM 679 ihraç. Kasım ayında komisyondan red geldi. Size yaklaşık bir ay içinde ikameginizin bulunduğu polis merkezinden ararlar ve kararı tebliğ ederler. Tebliğ tarihinden itibaren 60 gun icinde ya kendiniz yada avukat marifetiyle dava açın. Hangi ilde siniz bilmiyorum ama ben ankarada avukat mesut can tarim vekalet verdim ve dava açıldı. Sizede tavsiye ederim

679 EGM. Adli ve idari soruşturma yok. Komisyon süreci devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar herkese selamlar 🤗

Öncelikle komisyonda kalan tüm arkadaşlarımızın kabul almasını dilerim umarım böyle bir mucize olur 🤗

İkinci olarak ret gördükten beridir kendimi baya yıpratmıştım yavaş yavaş toparlandım sonuçta hayat devam ediyor güçlü olmak zorundayız.En sevmediğim şey bazen içten yıkık olsam da bunu dışta gösterme durumu dışarıdan herkes beni güçlü görmeli çünkü bu kendi meselem dışardan zayıf görünmekten nefret ediyorum.

Artık hiç mesleğe dönemeyecekmiş gibi bi yol çizmek zorundayım çünkü önümde süresi artık hic belli olmayan bir süreç var ve buna göre kendime yol belirleyeceğim.Şimdi sizlere 2 sorum olacak:

Öncelikle komisyon kararını aldıktan sonra dava açmam için tam olarak kaç gün sürem var ?

Ve avukat düşünüyorum sizce bu süreçte avukat ne derece fayda olabilir ?

Devrem tekrardan geçmiş olsun bende komisyonu bekliyorum hala ama avukata vekalet verdim ve Mart ayında askere gideceğim. Yokluğumda bütün işlemleri yapma yetkisine sahip o açıdan avukatın hukuk sürecinde etkili olacaktır. 

701 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Kişisel olarak en iğrendiğim konulardan biri; her seçim söylentisinde KHK'LILARIN gündeme getirilmesi, seçim vaadi olarak kullanılması....

bu insanlar yıllardır ihraç ve hukuken önlerindeki engelleri aşarak masum olduklarını fetöcü olmadıklarını  ispata çalışıyor...

ohal komisyonu, idari mahkemeler vs derken yıllar geçti geçiyor...

ama hala her erken seçim söylentisi belirdiği an, KHK'LILAR üzerinden mesaj verilip umut tacirliği yapılıyor...

şahsi fikrim; bu kadar haksızlığa yaşamış  KHK'LI biri, geçte olsa iade oldum diyerek yapılan haksızlıkları UNUTMAZ/UNUTMAMALI....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 46 dakika önce yazdı:

Kişisel olarak en iğrendiğim konulardan biri; her seçim söylentisinde KHK'LILARIN gündeme getirilmesi, seçim vaadi olarak kullanılması....

bu insanlar yıllardır ihraç ve hukuken önlerindeki engelleri aşarak masum olduklarını fetöcü olmadıklarını  ispata çalışıyor...

ohal komisyonu, idari mahkemeler vs derken yıllar geçti geçiyor...

ama hala her erken seçim söylentisi belirdiği an, KHK'LILAR üzerinden mesaj verilip umut tacirliği yapılıyor...

şahsi fikrim; bu kadar haksızlığa yaşamış  KHK'LI biri, geçte olsa iade oldum diyerek yapılan haksızlıkları UNUTMAZ/UNUTMAMALI....

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Haklarımı verecek diye bana lütuf mu etmiş olacak? Hangi siyasi iktidar verirse versin. Hepsine aynı mesafede olmak gerekir. Asıl mücadele iade olunca başlıyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...