İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Mert Perver, 3 saat önce yazdı:

Selamlar Arkadaşlar,

Ben geçenlerde beraat aldım,  kesinleşme şerhi de çıktı, dosya kapandı.  b maddesinden değil, e maddesinden verdiler beraati.  Komisyona gönderdim ama kabul etmemişler. Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu?   Kurumuma verip onların mı komisyona göndermesini istemeliyim?  Bi yandan da hiç göndermesem mi diyorum.  Sonuçta sistemden onlar görüyordur,  benim printer çıktısını napıcaklar.  Bi tek belki hızlanmasına neden olur diye düşünüyorum gerçi. 

Allah tez zamanda hepimizi bu çukurdan kurtarsın inşallah. 

Hocam tavsiye etmiyorum göndermenizi. Ben KYOK aldığımda nasıl heyecanla mutlulukla gittim valiliğe komisyona gönderilmek üzere teslim ettim ( o esnada birde park cezası da yedim). 2 gün önce elime ulaşan red kararımda bu konuya da başlık açıp ret gerekçesi yapmışlar "uyaptan elde edilen edilen veriler" adı altında şu tarihte şu savcılıkta hakkında kovusturma yapıldığı ve KYOK verildiği tespit edilmiştir gibisinden. Zaten onlar görüyor. Lehinize değil ama isterlerse aleyhinize kullanabiliyorlar. Beraat kararı farklı bir etki yapabilir mi bilemiyorum. Takdir sizin

672 KHK, MEB, Sendika, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare Mahkemesi;2014 öncesi evlerde kalma ve sohbetlere katılma ile gizli tanık kodlaması irtibat/iltisak açısından yeterli olmayıp kamu görevinden çıkarılma işleminin iptali gerekir.

01.02.2022 tarihli karar, bu kriterlere dair önemli karar. https://t.co/aS0sL6vOKp

Hukuk birgün herkese lazım olur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK  ile ilgili haziran ayında düzelecek diyen ankara kuşu adlı kişi 3 bakan ismi verdi bu hafta değişecek diye bakalım eğer doğru çıkarsa bence KHK ile ilgili dediğinin çıkma ihtimali var.bekleyip gorecez 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
I-T teacher, 1 saat önce yazdı:

Hocam tavsiye etmiyorum göndermenizi. Ben KYOK aldığımda nasıl heyecanla mutlulukla gittim valiliğe komisyona gönderilmek üzere teslim ettim ( o esnada birde park cezası da yedim). 2 gün önce elime ulaşan red kararımda bu konuya da başlık açıp ret gerekçesi yapmışlar "uyaptan elde edilen edilen veriler" adı altında şu tarihte şu savcılıkta hakkında kovusturma yapıldığı ve KYOK verildiği tespit edilmiştir gibisinden. Zaten onlar görüyor. Lehinize değil ama isterlerse aleyhinize kullanabiliyorlar. Beraat kararı farklı bir etki yapabilir mi bilemiyorum. Takdir sizin

Hocam ben de tam bunu sormak için forma girdim şimdi ki siz cevap yazmışsınız bile.  Göndermemek kararı ağır bastı bende de.  Mesajınız için teşekkür ederim. Zaten ellerinin altında. Kararda neticenin kurumuma da gönderilmesi belirtilmiş zaten.  Benim göndereceğim printer çıktısını napsınlar.  

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevgili arkadaşlarım  ben hukukçu bir khkliyim. Naçizane hepinize bir önerim olacak; malum çoğumuzun 5 yılı doldu, adil yargılanma hakkının ihlali( makul sürede yargılanma hakkı) iddiası  AYM'ye Bireysel Başvuru yapmalıyız. Ben yapacağım. Bilginize....

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 6

679 KHK- İnceleme devam ediyor. Kriter yoktur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bizim sorunlarımızın kaynağını biliyor mudur acaba?Bi konuşsam mı çözer gibime geliyor?Ben dinleyince ikna oldum!!!

Güncelleme • • Temple Granden

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
2004208057, 11 dakika önce yazdı:

Sevgili arkadaşlarım  ben hukukçu bir khkliyim. Naçizane hepinize bir önerim olacak; malum çoğumuzun 5 yılı doldu, adil yargılanma hakkının ihlali( makul sürede yargılanma hakkı) iddiası  AYM'ye Bireysel Başvuru yapmalıyız. Ben yapacağım. Bilginize....

Bence direkt AİHM'E e başvurun zira AİHM'in iç hukuk için öngördüğü süre 5 yıl oysa bizler 6 yıla yaklaşmış halen komisyon kararı bekliyoruz düşünün RET gelecek sonra ortalama 2 yıl da idare mahkemesi sonra yine ortalama en az 1 yıl belki daha fazla İstinaf sonra kimbilir ne kadar istinaf sonra AYM anlayacağınız ölme eşşeğim ölme hesabı ayrıca söyleyeyim AKP nin Çorum milletvekiligine bile layık görmediği bir zat (Çorum milletvekili aday adayı avukat) AYM'ye üye yapılınca tabuta son çivi de çakıldı hemen arkasından da zaten AYM KHK kar konusunda kararını verdi "irtibat ve iltisak"a dayanarak yapılan ihraç işlemlerini anayasaya aykırı bulmadı dolayısıyla artık AYM ye de başvurmak zaman kaybı i yüzden mutlaka AİHM'e başvurulmalıdır diye düşünüyorum

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, Bir saat önce yazdı:

Bence direkt AİHM'E e başvurun zira AİHM'in iç hukuk için öngördüğü süre 5 yıl oysa bizler 6 yıla yaklaşmış halen komisyon kararı bekliyoruz düşünün RET gelecek sonra ortalama 2 yıl da idare mahkemesi sonra yine ortalama en az 1 yıl belki daha fazla İstinaf sonra kimbilir ne kadar istinaf sonra AYM anlayacağınız ölme eşşeğim ölme hesabı ayrıca söyleyeyim AKP nin Çorum milletvekiligine bile layık görmediği bir zat (Çorum milletvekili aday adayı avukat) AYM'ye üye yapılınca tabuta son çivi de çakıldı hemen arkasından da zaten AYM KHK kar konusunda kararını verdi "irtibat ve iltisak"a dayanarak yapılan ihraç işlemlerini anayasaya aykırı bulmadı dolayısıyla artık AYM ye de başvurmak zaman kaybı i yüzden mutlaka AİHM'e başvurulmalıdır diye düşünüyorum

Sevgili hocam AIHM'e başvuru yapmak için AYM başvurusunu yapmak gerekir.  Komisyonun etkili iç hukuk yolu olduğuna ilişkin AIHM kararı göreve iade ile ilgili uyuşmazlıklarda uygulanır. oysa yargılama yoluna ulaşamama veya makul sürede ulaşamama iddiasının muhatabı AYM. Yani bir yargı merci var. Konunun siyasi boyutu ise çok yorum gerektirir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
2004208057, 21 dakika önce yazdı:

Sevgili hocam AIHM'e başvuru yapmak için AYM başvurusunu yapmak gerekir.  Komisyonun etkili iç hukuk yolu olduğuna ilişkin AIHM kararı göreve iade ile ilgili uyuşmazlıklarda uygulanır. oysa yargılama yoluna ulaşamama veya makul sürede ulaşamama iddiasının muhatabı AYM. Yani bir yargı merci var. Konunun siyasi boyutu ise çok yorum gerektirir. 

Sayın @2004208057müsaadenizle size bir şey sormak istiyorum.Bildiğim kadarıyla terör örgütüne üyelik cezası en az 5 yıldan başlıyor ve savcılıkça avukat huzurunda ifade vermek gerekiyor.Benim böyle bir durumum olmadı savcı dosyamı inceledi ve hiçbir şey yok avukata gerek yok deyip ifademi aldı ve ertesi güne kadar uyumamış olacak ki hemen mahkemeye sevk etmiş.Bu usule aykırı mıdır bunun için bir şeyler yapılabilir mi?

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Temple Granden, 23 dakika önce yazdı:

Sayın @2004208057müsaadenizle size bir şey sormak istiyorum.Bildiğim kadarıyla terör örgütüne üyelik cezası en az 5 yıldan başlıyor ve savcılıkça avukat huzurunda ifade vermek gerekiyor.Benim böyle bir durumum olmadı savcı dosyamı inceledi ve hiçbir şey yok avukata gerek yok deyip ifademi aldı ve ertesi güne kadar uyumamış olacak ki hemen mahkemeye sevk etmiş.Bu usule aykırı mıdır bunun için bir şeyler yapılabilir mi?

Hocam zorunlu müdafii halleri 

1. Şüpheli/sanığın talebi 

2. 18 yaşından küçük/malul/ sağır ve dilsiz olmak

3. Ceza altsınırı 5 yildan fazla olan suçlar ve bir takım başka ceza işleri açısından uygulanır. 

Savcının sevk maddesine dikkat etmek gerek. Üyelikten sevk etmemiş olabilir. Eğer Üyelikten sevk etmiş ise savcılık ifadesi kesinlikle delil olarak kabul edilmez ve hükme esas alınmaz. Duruşmada tutanağa geçiriniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...