İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Yok mu arkadaşlar kararı çıkan karar duyan ne olacak bu belirsizlik 😭😭😭

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 3 saat önce yazdı:

02.09.2021.....18970

22.09.2021.....19453

28.09.2021.....19571

30.09.2021.....19631

12.10.2021......20000

......10.2021.....20039

19.10.2021.......20177

25.10.2021.......2019x

02.11.2021.......20496

02.11.2021........2062x

04.11.2021........20747

11.11.2021.........21122

16.11.2021.........21307

17.11.2021.........21384

23.11.2021........21607

.....11.2021........21672

30.11.2021........21914

30.11.2021........22xxx

07.12.2021........22136

21.12.2021........22578

21.12.2021........2259x

23.12.2021........22657

28.12.2021........2282x

28.12.2021........2283x

12.01.2021.........23301

13.01.2022........23341

18.01.2022........23470

... ..01.2022.......23489

20.01.2022........2358x

Harika bir çalışma teşekkürler. 👏 Şubat kararlarından görebilmek. Kararı gelen arkadaşlar bilgilendirirse seviniriz.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İyi partili milletvekilinden beklenmeyen hareket. Aytun çıray, bayram değil seyran değil KHK mağdurlarından bahsetmiş. Kendilerini Tweeter da sürekli etiketleyip dem vuruyordum. Taştan ses çıkıyor bunlardan çıkmıyordu. Konuşması iyi olmuş. Sürekli gündemde kalmak iyidir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

19. İdare mahkemesinde devam eden dosyamda, emniyet müdürlüğünden gelen bir evrak içeriği Hk da beyanda bulunanmam için 2 hafta süre verilmesine ilişkin ara karara verildi ve tebliğ edildi. İdari yargılama usulü kanununda bu tarz bir müessese olmadığı gibi uygulamalarda da olmadığını düşünüyorum. Bu hususta fikri olan var mı?

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bob Marley, 12 saat önce yazdı:

19. İdare mahkemesinde devam eden dosyamda, emniyet müdürlüğünden gelen bir evrak içeriği Hk da beyanda bulunanmam için 2 hafta süre verilmesine ilişkin ara karara verildi ve tebliğ edildi. İdari yargılama usulü kanununda bu tarz bir müessese olmadığı gibi uygulamalarda da olmadığını düşünüyorum. Bu hususta fikri olan var mı?

Hukukçu arkadaşlardan fikri olan yok mu

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar idare mahkemesinde kurum mahkeme yazısına kaç gün içinde savunma ve benle ilgili evrak göndermek zorunda?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 3 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar idare mahkemesinde kurum mahkeme yazısına kaç gün içinde savunma ve benle ilgili evrak göndermek zorunda?

30 gün içinde savunma yazmak zorunda 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 23 dakika önce yazdı:

Mahkeme kuruma gönderdiği yazıda, kurumun kaç gün içinde cevap vermesi gerektiğini belirtir. Bu süre genellikle 30 gündür. Ancak bazı durumlarda bu süreler daha az veya daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle bu sorunun kesin ve net cevabı, mahkemenin verdiği karara bakarak öğrenilebilir.

Kurumun cevap verme süresi, mahkemenin evrakının kuruma tebliğ tarihinden itibaren başlar. Genellikle kurumlar, son günlerde mahkemeye cevap gönderirler.

Bu nedenle; mahkeme kararı + en az 1 hafta mahkeme kararının kuruma tebliğ süresi + kurrumun cevap verme süresi + cevabın en az 1 hafta içinde mahkemeye ulaşma süresi... Yani mahkeme 30 gün cevap verme süresi tanımışsa, cevabın kurumdan gönderilecek cevabın mahkemeye ulaşması yaklaşık 60 gün sürebilmektedir.

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 4 dakika önce yazdı:

Mahkeme kuruma gönderdiği yazıda, kurumun kaç gün içinde cevap vermesi gerektiğini belirtir. Bu süre genellikle 30 gündür. Ancak bazı durumlarda bu süreler daha az veya daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle bu sorunun kesin ve net cevabını, mahkemenin verdiği karara bakarak öğrenilebilir.

Sorun orda ki benim yazımda herhangi bir süre belirtmemis hocam

@Cengiz Yildiz sizin yazınızda süre yazıyor muydu hocam

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bob Marley, 2 saat önce yazdı:

Hukukçu arkadaşlardan fikri olan yok mu

Ilginc olmus ben hukukcu degilim ama tahminen mahkeme emniyete bir sey sordu, onlar da cevap yazdi, mahkeme de size cevap hakki vermek istedi. Hukukcular daha iyi bilir. Ilginc olmus dememin sebebi acaba emniyet sizi suclayici bir sey mi gonderdi de idari mahkeme cevap istedi, bir de size gelen cevap teblig edilir cevap dilekcesi yazip yazmamak size kalmis olmasi lazim, sonucta davayi acan sizsiniz.

689-Ret Banka, itirazsiz beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...