İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Hüdayi, 1 saat önce yazdı:

Bu belgeye göre sizin iş kanuna göre sözleşmeniz şüphe feshi olarak feshedilmiş, Yargıtay kararlarında da belirtildiği üzere işverenden iş ilişkisini sürdürmesi beklenemez derecede şüphe meydana geldiğinden iş sözleşmesinin feshinin haklı nedene dayandığı sabit olmasa da geçerli sebebe dayandığı kabul edilmelidir. Bu nedenle işçiye ihbar ve kıdem tazminatı ödenmesi gerekmektedir. Ancak işçinin işe iadesi mümkün değildir.

Şüpheye ilişkin somut  objektif veri olması gerekir.

ohal komisyonu öncesinde iş mahkemesi üzerinden başvurum olmuştu. orada iş kanunu hükümleri değil KHK ya göre işlem yapıldığı için ret verdiler. yani iş hukuku gündemde yok oradaki ifade hem ohal hem de iş hukuku açısından uygun demek istiyorlar.

somut veri olarak kurumun kendi yaptığı sözleşme süresinin 3 yıl olmasına bağlıyorlar. Yani müdahil olamadığım bir idari işleminin sonucuna göre ihraç ediliyorum. nitekim çalışanın önüne hangi sözleşme gelirse onu imzalar. yok bu bir yıllık ben üç yıllık deme şansım olabilir mi? 

neymiş 3 yıllık olanlar yoğun olarak fetöcülere imzalatılmış dolayısıyla sende fetöcüsün diyor özetle.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SgpKjmr, 37 dakika önce yazdı:

Kaslı Ayı, Canavar Ayı, Güçlü Ayı, Survivor Hulk, King Kong, Kral Ayı, Altın Ayı, Özgür Ayı... 

hulky

672 KYOK YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sessiz harf, 34 dakika önce yazdı:

hulky

Çok iyi bence 😀

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalan dosyalarda 2.700-3.500 arası kabul gelebilir. Nisan sonunda açıklama yapabilir komisyon ve ilk açıklamasındaki kalan dosya sayısı ve kabul oranı bekleyenlere fikir verebilir.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 5 saat önce yazdı:

Sayın Bob Marley,

Mutlaka cevap veriniz. Sizin dava dilekçenizi okumayanların eline belli olan niyetleri itibariyle koz vermeyiniz. Emniyetin yeni bir durummuş gibi belirttiği hususu dava dilekçenizde belirttiğinizi vurgulayarak dava dilekçenizde belirttiğiniz kısımlarıda alıntılayınız.

Evet, cevap vereceğim. İYUK m. 20 hatırlatmanız iyi oldu. Sanırım idari işlemin sebep unsurundan farklı bir sebep ikame etmeye çalışıyorlar.

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

Kalan dosyalarda 2.700-3.500 arası kabul gelebilir. Nisan sonunda açıklama yapabilir komisyon ve ilk açıklamasındaki kalan dosya sayısı ve kabul oranı bekleyenlere fikir verebilir.

Ne güzel olurdu topluca kabul verseler. İki haftadır yaprak kımıldamıyor.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sağlık olsun, 6 saat önce yazdı:

ohal komisyonu öncesinde iş mahkemesi üzerinden başvurum olmuştu. orada iş kanunu hükümleri değil KHK ya göre işlem yapıldığı için ret verdiler. yani iş hukuku gündemde yok oradaki ifade hem ohal hem de iş hukuku açısından uygun demek istiyorlar.

somut veri olarak kurumun kendi yaptığı sözleşme süresinin 3 yıl olmasına bağlıyorlar. Yani müdahil olamadığım bir idari işleminin sonucuna göre ihraç ediliyorum. nitekim çalışanın önüne hangi sözleşme gelirse onu imzalar. yok bu bir yıllık ben üç yıllık deme şansım olabilir mi? 

neymiş 3 yıllık olanlar yoğun olarak fetöcülere imzalatılmış dolayısıyla sende fetöcüsün diyor özetle.

Bu karardan sonra yeniden iş mahkemesine de başvurup ihbar ve kıdem tazminatınızı da talep ediniz. İdare mahkemesi şğphe feshi değine göre.

zayzay, 6 saat önce yazdı:

burdaki şüphe ile fesih orantısız ve ölçüsüz bir müdahale olmuyor mu?Pasif bir göreve çekme ile de durum çözülebilecekken çok ağır bir yaptırım art niyet göstergesi değil mi?

Buna yorum yapmak kolay değil. Ancak şüphe feshi kötünün iyisi bir durum en azından. İş kanuna göre iş sözleşmesi sona erdirilenlere kıdem tazminatı dahi ödenmiyor. 657 ye tabi olanlara ise aynı KHK ya muhatap olmalarına rağmen emekli ikramiyeleri ödeniyor.

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Saygıdeğer arkadaşlar, komisyondan gelen ret kararından sonra idare mahkemesine, eski çaliştığım kurumu davalı yazarak müracaatımı yaptım, fakat çalıştığım kurum Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığına bağlanmış, kurumun avukatı (Tarım ve Orman Bakanlığı) bakanlıklarının hasım mevkiinden çıkarılmasını ve davanın reddedilmesi talebinde bulunmuş. Bu durumda benim yapacağım bir şey yok herhalde  beklemedeyim. Bir şey kaçırmakda istemiyorum , görüşlerinizi almak istedim. Saygılarımla.                                                                          

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 53 dakika önce yazdı:

Saygıdeğer arkadaşlar, komisyondan gelen ret kararından sonra idare mahkemesine, eski çaliştığım kurumu davalı yazarak müracaatımı yaptım, fakat çalıştığım kurum Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığına bağlanmış, kurumun avukatı (Tarım ve Orman Bakanlığı) bakanlıklarının hasım mevkiinden çıkarılmasını ve davanın reddedilmesi talebinde bulunmuş. Bu durumda benim yapacağım bir şey yok herhalde  beklemedeyim. Bir şey kaçırmakda istemiyorum , görüşlerinizi almak istedim. Saygılarımla.                                                                          

İYUK 15. madde c fıkrası gereğince 'davanın  yanlış hasım gösterilerek açılması halinde, dava dilekçesinin tespit edilecek gerçek hasma tebliğine' karar verilir...

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim sayın @Hüdayi , doğru yolda ilerleyip ilerlemediğimi teyit etmek istemiştim. Saygılarımla.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...