İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 5 dakika önce yazdı:

Dediklerinize kısmen katılıyor kısmen katılmıyorum

Öncelikle af cıkacaktır bu konuda hem fikiriz

Fakat af cıkınca af cıktı artık tazminat alamazsınız bilmem ne diye kimseye diyemeyezler zaten bu sürecin başında hapse girip üyelikten 6.3 alanların coğu cezasını yattı ve cıktı kararları onananlar aihme doğru yol aldılar yani ortada cok büyük tazminatlar dönecek(sohbet,banka,gazete,fişleme vs gibi nedenlerden ceza alıp yatanlar icin). Yani kimseye size af cıkardık artık tazminat acamazsınız veya aihme gidemezsiniz gibi birşey diyemezler zaten dediğim gibi yargılananların yüzde 90 ı cezalarını yatıp cıktı

Kaldı ki beraat takipsizlik alanların işe dönmemesi sadece bu hükümet zamanında olabilir o da güc su anlık ellerinde olduğu icin ama hükümet değiştiği an ilk işe dönecek olanlar direkt beraat ve takipsizlik alanlar olacaktır hükümet bazı şeyleri erteleyebilir bugünlük ama sonunda bunların ülkeye maddi ve manevi tazminat olarak cok büyük külfeti olacaktır.hükümet su an zaten tamamen günü kurtarma peşinde nasıl bu secimi alırım ın hesabında.Ama ekonomiden kaynaklı olarak hicbir zaman eski gibi olmuyor ne yapsalar; onlar da baktı ki olmuyor biz bile gündeme girecek hale geldik ve bize bunu yapanlardan medet umar hale geldik.

ben pek zannetmiyorum af çıkmaz komisyonla iade olduğumuz halde 5 aydır bekliyoruz çıt yok birde yalnız kurt diye bir dizi var izliyorsanız orada bile işleniyor bu konular adamlar hain olarak işliyorlar 

677 KHK EGM komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
i8t-34, 5 saat önce yazdı:

ben pek zannetmiyorum af çıkmaz komisyonla iade olduğumuz halde 5 aydır bekliyoruz çıt yok birde yalnız kurt diye bir dizi var izliyorsanız orada bile işleniyor bu konular adamlar hain olarak işliyorlar 

Af khklılar icin çıkmayacak zaten hocam genel af cıkacak herkes icin khklılar da faydalanacak 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
i8t-34, 6 saat önce yazdı:

Seçim dolayısıyla yapacakları kanaatindeyim. Ellerinde koz kalmadı. Bu hükumet seçimleri kazanmak için önceleri neler yaptı neler biliyoruz. Kaşımıza gözümüze hevesli değiller. Ellerinden gelse bir kaşık suda boğarlar bizi. Ama ibre onlardan yana değil. Ekonominin kötü gidişinin bir nedeni adaletsizlik diğeri iktidarın beceriksizliği. Ahim de sıkıştırıyor bir yandan, bu dosyaların ahime gitmesine izin vermezler. Banka, sohbet, dershane, okul falan filan geçtim adamlar bykock u bile kabul etmiyorlar. Kaldı ki beraat ve takipsizlik alan KHKlılar ile ilgili ihlal kararları verecekleri çok açık. Levent mazılıgüney, Ahim in khklılar lehine pilot karar vereceğini ve bunu hükümete bildirdiğini söyledi. Bu durum hükümet üzerinde haliyle baskı oluşturur. Bir düzenleme yaparsa da şaşırmam yapmazsa da. Biz bu hükümetin ne çarklarını gördük, o yüzden şaşırmayız. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ben artık akp 'nin KHK lılar ile ilgili herhangi bir şey yapacağın düşünmüyorum. Zaten buna ne niyeti var nede aslında süresi var. seçime neredeyse 1 sene kaldı. bir düzenleme yapsa bile çokta iyi niyetli olmayacaktır.

artık seçim sonrasına odaklanmak gerekir. iktidar değişimi mukadder görünüyor. 6'lı muhalefet içerisinde bence KHK duyarlılığı iyi seviyede. KHK lıların iadesine karşı cıkacak bir parti yok. hatta coğunun parti programında bile var.  iyi parti her nekadar ses cıkarmasada alt perdeden lehte sesler var. bir şey olacaksa buradan beklenmeli bence.

Güncelleme • • Petsy
  • Beğeni 5
  • Onaylama 2

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Petsy, 10 saat önce yazdı:

ben artık akp 'nin KHK lılar ile ilgili herhangi bir şey yapacağın düşünmüyorum. Zaten buna ne niyeti var nede aslında süresi var. seçime neredeyse 1 sene kaldı. bir düzenleme yapsa bile çokta iyi niyetli olmayacaktır.

artık seçim sonrasına odaklanmak gerekir. iktidar değişimi mukadder görünüyor. 6'lı muhalefet içerisinde bence KHK duyarlılığı iyi seviyede. KHK lıların iadesine karşı cıkacak bir parti yok. hatta coğunun parti programında bile var.  iyi parti her nekadar ses cıkarmasada alt perdeden lehte sesler var. bir şey olacaksa buradan beklenmeli bence.

Kimsenin siyasi planlarına karışmam ama iyi partiye asla oy vermem. Defalarca parti binalarına gittim konuştum dosya verdim, hepimizden iyi biliyorlar mağduriyetleri. Ayrıca khklı arkadaşlarımızda sağolsunlar iyi partiyi boş bırakmamışlar. Fakat her şeye tamam deyip susmaları beni düşündürüyor. Bu partinin gölgesine baktığımda MHP faşistliği görüyorum. AKP ye de gittim CHP ye de DEVA ya da, ama KHK mağdurları konusunda en uzak parti MHP dır. MHP KHK mağdurlarını böcek gibi görüyor. Kendi adamlarını bile harcadılar o yüzden iyi parti çıktı meydana. Ama onlarda sonuçta ikiz kardeş.  

Ben her zaman bana destek olan biz KHK mağdurlarını dinleyen il il gezen ve bize söz veren CHP yi destekleyeceğim. 2016 dan bu yana bu işlerin yanlış olduğunu söylediler. O yıllarda olay sıcak olduğu için şimdiki gibi dile getiremediler ama şuanda gerçekten destek oluyorlar. Sözde verdiler. Ne kadar gecikmiş ve eksik olsa da bizi destekleyen CHP yi sandıkta desteklemek en doğrusu. Tabi bu şahsı fikrim. Kimsenin siyasi tercihine yön vermek haddim değil, ama hepimiz aynı çukurdayız. Siyasete fazla güvenmediğim gibi tabi ki de kim KHK mağdurlarını konuşuyorsa yanında olmak zorundayım. 

İnşallah bu mağduriyetler tez zamanda son bulur...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

KHK lilarla ilgili düzenleme yapılamaz. Nedenine gelince Bülent Arınç mektubunda itiraf etti. Aynen aktarıyorum.

"Sonsöz; Nusret Ağabey hakkını helal et. Ben, senin ve senin durumunda olanlar için kamuoyunun şahit olabildiği ve olamadığı tüm mecralarda, sesimin ve gücümün yettiğince bildiğim doğruları söyledim. Ama gözler kararmıştı, köşebaşlarını tutan zebaniler kan ve intikam ateşiyle yanıyorlardı. Doğru bildiklerimi söylediğim için ben de hakaret gördüm, azarlandım, horlandım, Fetöcü olarak hedef gösterildim."

İntikam ateşiyle yanıp tutusuyorlar. İktidar degismedikce bırakın affı göreve iadeyi ellerinden gelse hepimizi bir kaşık suda bogarlar. Bu nedenle beyhude umutlara kapılmayın. Köşe başlarında zebaniler bizi bekliyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar,28 Ocakta cimerden pasaport yasağının kaldırılması için dilekçe yazmıştım.Hareketler kısmından cimer-iç işleri-valilik şeklinde hareketler olmuştu.Bugün cimerden tekrar  kontrol ettiğimde Valilikten-iç işlerine gittiğini gördüm.Pasaport protokol kısmını kontrol ettiğimde il,ilçe nüfus müdürlüğüne başvuru yapın görünüyor hala.KYOK kararım vardı eklemiştim dilekceme.Cimerden daha önce pasaport yasağını kaldırtan varmı nasıl yaptılar söyleyebilecek varsa memnun olurum.Simdiden teşekkür ederim.

Ohal sonrası ihraç-Tanık-KYOK-idari mahkeme red,istinaf beklemede.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Md79, 14 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar,28 Ocakta cimerden pasaport yasağının kaldırılması için dilekçe yazmıştım.Hareketler kısmından cimer-iç işleri-valilik şeklinde hareketler olmuştu.Bugün cimerden tekrar  kontrol ettiğimde Valilikten-iç işlerine gittiğini gördüm.Pasaport protokol kısmını kontrol ettiğimde il,ilçe nüfus müdürlüğüne başvuru yapın görünüyor hala.KYOK kararım vardı eklemiştim dilekceme.Cimerden daha önce pasaport yasağını kaldırtan varmı nasıl yaptılar söyleyebilecek varsa memnun olurum.Simdiden teşekkür ederim.

Cimerden değilde nüfus müdürlüğünden kaldırttırdım geçen sene. E devlette kalkmış gözüküyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İktidar partisi gitmediği sürece bu işler düzelmez

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu kadar nefreti hak edecek ne yaptı insanlar, anlamıyorum artık gerçekten. Adam öldüren dahi sağ kapıdan giriyor sol kapıdan çıkıyor .Bazen yaşadıklarımı düşününce nefes alamıyorum gençliğim gitti bir hiç ugruna. 27 yaşında atıldım şimdi 32 yaşındayım .bazen cidden intiharı düşünüyorum sürekli bu dünyada yasanmaz diyorum...

• Beğeni 1
  • Üzülme 6

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...