İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Merhaba arkadaslar.672 EGM ıhracım. ohal komısyonu ınceleme devam ediyor.Nasıp olursa ben de komısyondan  ıade olmayı umıt edıyorum.Ohal komisyonu kararı ile arastırma merkezine atanan ve goreve baslayan  arkdaslara bırkac sorum olacak. Lutfen bılgılerı dahılınde cevaplarlarsa sevinirim.

1-Ohal komisyonu ile göreve dönup arastırma merkezine atanan VHKI ve memur kadroları arasında ozluk hakları yonunden ne fark vardır. Kacıncı kadro derecesınden goreve baslatılıyor. Benım ıhrac donemı ıle bırlıkte toplam 22 sene hızmetım var.Ihrac olduğumda kadro derecem 2 ıdı. Eger arastırma merkezine VHKI olarak atanırsam kadro derecem kac olur. ya da memur olarak atanırsam kadro derecem kac olur?

2-Arastırma merkezine atanan arkadaslar polis okulu suresını meslekden saydırabılıyormu.ben su ana kadar polıs okulunu  saydırmamıstım.eger arastırmaya atanırsam askerlık suresını meslekten  saydırabılırmıyım?

3-Arastırma merkezine atanan arkadaslar meslekte haketmış olduğu yıpranma paylarını alabılıyormu.?

4-Arastırma merkezine atanıp EGMye donmek için acılan davalara ıdare mahkemeleri  ve bolge ıdare mahkemelerı ne yonde karar verıyor. Arastırma merkezine atanıp davayı kazanıp EGM de goreve baslayan var mıdır?

Arastırma merkezinde goreve baslayan arkadaslar bılgılerı dahılınde cevaplarsa sevınırım.Simdiden tesekkurler.Hayırlı gunler herkese.

672-ınceleme devam-krıter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
drbulentozbay, 6 saat önce yazdı:

Özel harekat 61 kardeşim;  sakın inancını kaybetme. Kendini senden yukarda olanlarla değil, aşağıda olanlarla kıyasla. Aldığın her nefesin kıymetini bil. Derdi veren dermanını da verir. Gruba dertlerini dökmen ve arkadaşlarının da tesellileri çok takdire şayan. Sevgilerimle 

Abi tamam bugüne kdar kendimi böyle avuttum eyvallah ya böyle olur mu neden hep dinimiz bize herşeyi kabullendirme peşinde 

Neden ben yaşadığım bu haksızlığı kabullenmek zorundayım 

Neden ben bu haksızlıkla yaşamak zorundayım 

Ya insanlara bakıyorum çoğu kişinin hayatı günlük güneşlik biz neden bunları yaşamak zorunda bırakıldık abi?

Neden bun sınav bize?

Neden hep alttakilere bakmalıyız neden o zaman bizden üsttekiler niye hic sınava tabi değil bu sınav zaten bizim gibi hayatını mesleğini binbir zorlukla elde etmiş olanlar için mi?

Ben anlamıyorum abi ben sorguluyorum her gün neden böyle oldu neden bunları yaşıyorum ilahi adalet nerde?neden adalet gelmiyor?

Bu süreçten beridir dinden imandan herşeyden soğudum diyecek birşey bulamıyorum artık cidden kafayı yemek üzereyim

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 3
  • Katılmama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın eses gozunuzaydin hayırlı olsun Allah bir daha yaşatmasın.Es durumu ihracı olarak soruyorum eşiniz beraat mi etti acaba?Beklemekten bitap düşmüş durumdayım bende.Tekrar hayırlı olsun.

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, Bir saat önce yazdı:

Abi tamam bugüne kdar kendimi böyle avuttum eyvallah ya böyle olur mu neden hep dinimiz bize herşeyi kabullendirme peşinde 

Ya insanlara bakıyorum çoğu kişinin hayatı günlük güneşlik biz neden bunları yaşamak zorunda bırakıldık abi?

Neden bun sınav bize?

Neden hep alttakilere bakmalıyız neden o zaman bizden üsttekiler niye hic sınava tabi değil bu sınav zaten bizim gibi hayatını mesleğini binbir zorlukla elde etmiş olanlar için mi?

Ben anlamıyorum abi ben sorguluyorum her gün neden böyle oldu neden bunları yaşıyorum ilahi adalet nerde?neden adalet gelmiyor?

Bu süreçten beridir dinden imandan herşeyden soğudum diyecek birşey bulamıyorum artık cidden kafayı yemek üzereyim

Dinimizin bize herşeyi kabullendirme peşinde olduğunu düşüncesine kapılmayın. 

Aksine meşru ölçüler içerisinde hak aramak gerektiğini, zulme boyun eğmemek gerektiğini söyler. 

Sanırım ülkemizde meşru şekilde demokratik hak aramak oldukça yıpratıcı ve yıkıcı olduğundan sabır öneriyor herkes. 

İşini gücünü bırakıp protestoya başlasa,  eylem yapsa da birşey değişmeyeceğini düşünüyor çoğunluk benim gibi (Yapınca birşeyler olabileceğini bilsede), yapmaya cesaretim (iz) yok çünkü. 

Böyle bir durumda herşeyin düzelmesini sabırla bekleyi seçiyor çoğunluk. 

İlahi adalete gelince, yeri bu tarafta değil. Bu taraf açısından bakarsak ; eğer bedensel yada zihinsel bir özrünüz olmadan dünyaya geldiyseniz ilahi adalet size +++ davranmış.

Sizin düşündüğünüz gibi insanlar bu işin başında, suçsuz yere yüzbinlerin işinden atılmasına tepki verseydi (k), ( olması gereken de oydu) şimdi bunları konuşup, yazıyor olmazdık.

Birşeyler yapsanız da, yapmasanız da inancınızı kaybetmeyin.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1
  • Katılmama 2

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

KHKlılar intihar ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 18 dakika önce yazdı:

ah ah iade olduğumuz halde halen travma yaşatıyorlar insana komisyondan iade 5 ay oldu ne arayan var ne soran  var adeletin nereye geldiğini görün

677 KHK EGM komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 4 saat önce yazdı:

Neden bun sınav bize?

yalnız değilsiniz sayın hocam ihraç edildim 1 sene yöresel ürün sattım Dükkanın önünde sergi yapmak için suriyeliden izin istedim kendi memleketimde hem de...öğretmen arkadaşlar son model arabalarıyla geçerken önümden ben yayan yapıldak hergün yarım saat yürüyordum işe gitmek için ilkokul mezunu adam bana emir veriyordu a101 de ...her şeyden soğudum iğrendim  ....hani ihlas nerde uhuvvet beraber çay içtiğimiz kişiler bizi görünce yollarını değiştirdiler ...Biz ne yaptık bizim suçumuz ne diye???

• Beğeni 6
  • Üzülme 2
  • Onaylama 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Danıştay bazen red bazen iade. Hiçbir tutarlılık yok. İçtihadı birleştirme kararı da vermiyor. 3. Dünya ülkelerinde bile hukuk bu kadar çökmemiştir.  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 3 saat önce yazdı:

KHK'lilar intihar ediyor ne büyük bir acı...Bunun yanında en büyük acı da bu durumun sürecin ta en başından beri ailelerimizin, akrabalarımızın,kardeşlerimizin müslümanların ve de insanların umurunda olmaması taş' ın duygusu olsa gözyaşı dökerdi gel gör ki insanlık vicdanını çoktan öldürmüş...zerre kadar insafi kalmamış kimsenin... ruhlarını çürürtmüş,gömmüş insanoğlu merhametinin katili olmuş...Çok şey için üzülüyorum fakat tertemiz pırıl pırıl mesleğinden atılmış işi elinden alınmış evlatlarına biz seni biliyoruz üzülme demek yerine ne yaptınız ki deyip en acı gününde destek olmayan aile ve akrabalara da yazıklar olsun diyorum...

• Beğeni 4
  • Üzülme 1
  • Onaylama 4

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...