İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

701KHKegm, Şimdi yazdı:

evet

Dava bu açıdan zaten devam edecektir.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aslan Onur, 1 dakika önce yazdı:

Dava bu açıdan zaten devam edecektir.

Teşekkür ederim. Gelişmelere göre sizinle irtibata geçerim. 

701 KHK - RET - ANKARA 24.İDARE - İSTİNAF

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bankasya hesap bilgilerime nasıl ulaşabilirim. Bilgisi olan bir arkadaş yazarsa sevinirim 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Korkusuz, 10 saat önce yazdı:

Değerli forum sakinleri KHK zulmü mağdurları birazda biseyler yapalım.hep birileri yapsın bizde asalak gibi olumlu bişey olursa faydalanırız olmaz.burda kabul alanlardan birşey beklemiyoruz hayırlı olsun.ama büyük çoğunluğu red alçak.en azından KHK platformlarının Twitter etkinliği dahil her türlü yasal direniş hakkımız var kimse mücadele etmeden kazanacağını sanmasın.Biz malesef daha kendimizin suçsuz olduğunu kabul etmiyoruz heralde.niye mücadele etmiyoruz.sesinizi yükselt miyorsunuz.haksizlik karşısında mücadele edin demişler.yoksa şerefinizide kaybedersiniz.Sade burda kabul red kararlarını konuşmayalım haklı mücadelemiz hakkında ne yapabiliriz kim ne yaptı.ne yapılabilirse konuşalım.3 kere gözaltına alındım.ama korkacak bişey yok hepimizin çoluk çocuğu var.madem sucsuzdunuz ne yaptınız niye mücadele etmediniz neden gerçeği haykirmadiniz derlerse misal çocuklarımız haklı değiller mi.bir avuç insan canla başla mücadele ediyor.herkesin illa yapacağı bişey vardır.biz susarsak zulme razı gozukursek kim bizi kaale alır.herkese sevgiler saygılar .

Valla hocam bı tek başıma eylem yapmadım. Cimerden çok şikayet dilekçeleri yazdım, Ankara'ya gittim ,bütün sendikaların genel merkezlerine gidip durumu anlattim. Haksızlık için yardımcı olmalarını istedim. Eş ,dost ,akraba ne varsa bilgilendirdim haksızlık ve hukuk suzlugu anlattım ki çevrem de ailem de bana çok guvenir ve sever. Malum seçim var.

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 21 saat önce yazdı:

Tekrar teşekkürler, bu durumda 60 günlük süreyi geçirmis olanlar artık iptal davası acamasa bile, toplu maaş almaları üzerinden henuz 1 yıl geçmediyse SGKli olarak çalışilan döneme tekabül eden maaşların kesilmemesini teminen tam yargı davası açabilecek diye anlıyorum. Ayrıca, bu alacak vergi mahkemelerinin konusu degil sanirim; ilgili ihtilaf, idare mahkemesine goturelecek değil mi?

Sayın Demirci,

"SGKli olarak çalışilan döneme tekabül eden maaşların kesilmemesini teminen tam yargı davası açabilecek diye anlıyorum." İdarenin yapmadığı bir eylem için dava açamazsınız. İdare eylemi yapar siz iptali, zararınızın tazmini, önce iptali ve bu dava sonucuna göre zararın tazmini yada aynı anda iptali ve zararın tazmini için dava açarsınız.

Kesilmemesini teminen maaşlarınız hesaplanma aşamasında yada öncesinde katılışınızda dilekçe yazar verirsiniz. Kabul edilir edilmez. Mevzu sizin dilekçedeki istekleriniz için dilekçeyi verdiğiniz gün itibariyle 60 yada 30 günlük süreyi başlatırsınız. Dilekçeyi başta vermezseniz maaşların yatmasını beklersiniz, yine vermediniz 1 yıl içinde tazmin için yine verirsiniz. İdare açısından yada hukuken bir sıkıntı yok. Geçen her gün paranız eriyor, Ayrıca mahkeme sizin başvurduğunuz günü esas alıyor. Örneğin maaşlarınız 8 ay önce yatmış yada size olumsuz cevap verilmiş siz bugün dilekçe verdiniz. Aradaki 8 ay sizin paranız eridiği dönemdir. Olumsuz cevabı aldığınız yada maaşların yattığının ertesi günü dilekçe verseniz zararınız 1 günlük erime olacak. Kaldı ki birde davanın ne kadar süreceği var. Paranız erimeye devam edecek.

Demirci, 21 saat önce yazdı:

Tekrar teşekkürler, bu durumda 60 günlük süreyi geçirmis olanlar artık iptal davası acamasa bile, toplu maaş almaları üzerinden henuz 1 yıl geçmediyse SGKli olarak çalışilan döneme tekabül eden maaşların kesilmemesini teminen tam yargı davası açabilecek diye anlıyorum. Ayrıca, bu alacak vergi mahkemelerinin konusu degil sanirim; ilgili ihtilaf, idare mahkemesine goturelecek değil mi?

Sayın Demirci,

"SGKli olarak çalışilan döneme tekabül eden maaşların kesilmemesini teminen tam yargı davası açabilecek diye anlıyorum." İdarenin yapmadığı bir eylem için dava açamazsınız. İdare eylemi yapar siz iptali, zararınızın tazmini, önce iptali ve bu dava sonucuna göre zararın tazmini yada aynı anda iptali ve zararın tazmini için dava açarsınız.

Kesilmemesini teminen maaşlarınız hesaplanma aşamasında yada öncesinde katılışınızda dilekçe yazar verirsiniz. Kabul edilir edilmez. Mevzu sizin dilekçedeki istekleriniz için dilekçeyi verdiğiniz gün itibariyle 60 yada 30 günlük süreyi başlatırsınız. Dilekçeyi başta vermezseniz maaşların yatmasını beklersiniz, yine vermediniz 1 yıl içinde tazmin için yine verirsiniz. İdare açısından yada hukuken bir sıkıntı yok. Geçen her gün paranız eriyor, Ayrıca mahkeme sizin başvurduğunuz günü esas alıyor. Örneğin maaşlarınız 8 ay önce yatmış yada size olumsuz cevap verilmiş siz bugün dilekçe verdiniz. Aradaki 8 ay sizin paranız eridiği dönemdir. Olumsuz cevabı aldığınız yada maaşların yattığının ertesi günü dilekçe verseniz zararınız 1 günlük erime olacak. Kaldı ki birde davanın ne kadar süreceği var. Paranız erimeye devam edecek.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 19 saat önce yazdı:

Teşekkürler sayın @Aklima,

Kesinleşmemiş diye yazılmıştı. Buna rağmen emsal gosterilebilirmi. Etkisi anlamında.

Sayın SM679,

Karardan alıntı yaparken "emsal karar" yazmayınız. .... Mahkemesinin benzer bir davada verdiği .... sayılı kararda yazarak alıntı yapınız. Bu karardaki güzel taraf kararı veren hakimin dava dilekçesi yazacaklara "alın sizde dilekçelerinizde yazın bu konuya birde bu yönden bakın" şeklindeki yaklaşımı. 7075 sayılı kanunda mali ve sosyal hakları ödenir yazıyor ancak mahsuplaşmadan bahsetmiyor demek hakimin değil avukatın görevi. Devlet memurlarıyla ilgili heryeş anayasaya göre kanunlarla belirlenir bu nedenle mahsuplaşma yapmak yanlış demek avukatın öne sürmesi gereken bir husus. Bu yönüyle değerli bulduğum bir metin.

Davanın özeti kısmında avukatın beyanına dikkat ediniz. Kişi aile hekimi ve mesai sonrasında çalışabilir bu nedenle bu kişiyi diğer kamu personeliyle karıştırmayın diyor. Yani bu kişi doktor, ayrıcalığı var. Diğer kamu personelinden tahsil edin. Düşünün bu avukatın doktor olmayan KHK lı müvekkillerinin durumunu. Avukat tutayım mı diyenlere defaaten anlatmaya çalıştığı hususa canlı bir örnek. Avukatınız böyle yaklaşırsa siz sadece avukatım var diyebilirsiniz. Daha fazla yazmayayım.

Buna karşın hakim ne yapıyor, mevzuattan alıntılarla hukuki olarak hayır denilemeyecek bir yaklaşımla konuyu inceliyor, yorumluyor ve hüküm veriyor. 2 nci sayfanın ortasından itibaren dava dilekçelerinde kesinlikle kullanılması gereken bir açıklama yapılmış.

SM679lu, 19 saat önce yazdı:

Teşekkürler sayın @Aklima,

Kesinleşmemiş diye yazılmıştı. Buna rağmen emsal gosterilebilirmi. Etkisi anlamında.

Sayın SM679,

Karardan alıntı yaparken "emsal karar" yazmayınız. .... Mahkemesinin benzer bir davada verdiği .... sayılı kararda yazarak alıntı yapınız. Bu karardaki güzel taraf kararı veren hakimin dava dilekçesi yazacaklara "alın sizde dilekçelerinizde yazın bu konuya birde bu yönden bakın" şeklindeki yaklaşımı. 7075 sayılı kanunda mali ve sosyal hakları ödenir yazıyor ancak mahsuplaşmadan bahsetmiyor demek hakimin değil avukatın görevi. Devlet memurlarıyla ilgili heryeş anayasaya göre kanunlarla belirlenir bu nedenle mahsuplaşma yapmak yanlış demek avukatın öne sürmesi gereken bir husus. Bu yönüyle değerli bulduğum bir metin.

Davanın özeti kısmında avukatın beyanına dikkat ediniz. Kişi aile hekimi ve mesai sonrasında çalışabilir bu nedenle bu kişiyi diğer kamu personeliyle karıştırmayın diyor. Yani bu kişi doktor, ayrıcalığı var. Diğer kamu personelinden tahsil edin. Düşünün bu avukatın doktor olmayan KHK lı müvekkillerinin durumunu. Avukat tutayım mı diyenlere defaaten anlatmaya çalıştığı hususa canlı bir örnek. Avukatınız böyle yaklaşırsa siz sadece avukatım var diyebilirsiniz. Daha fazla yazmayayım.

Buna karşın hakim ne yapıyor, mevzuattan alıntılarla hukuki olarak hayır denilemeyecek bir yaklaşımla konuyu inceliyor, yorumluyor ve hüküm veriyor. 2 nci sayfanın ortasından itibaren dava dilekçelerinde kesinlikle kullanılması gereken bir açıklama yapılmış.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 43 dakika önce yazdı:

Sayın Demirci,

Sayın Demirci,

SGKli olarak çalışıldığı için kesilen maaşlarin tam ödenmesini teminen dava açılmasi demeliydim, yanlış olmuş, pardon.

Süreci uzatmadan hemen dilekçe vermenin maddi anlamda daha kazançlı olacağının kesinlikle farkındayım (paranın zaman değeri: bugünku 100₺ yarınki 100₺'den daha değerlidir), uyarınız için teşekkürler ama benim bazı özel durumlarım olacak gibi gözüküyor, hele bir iade olayım size detaylıca danisacagim.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 5 saat önce yazdı:

Bankasya hesap bilgilerime nasıl ulaşabilirim. Bilgisi olan bir arkadaş yazarsa sevinirim 

TMSF'nin sayfasında, Bankasya kısmına bakabilirsiniz. 

Komisyon cuma disinda baska gubler yukleme yaptigi oluyor mu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, sizlere pasaport ile ilgili birşey soracağım. Benim dava sonucu yurtdışı yasağı kalkınca kararla birlikte nufüsa pasaport almak için dilekçe verdim. İki hafta sonra nufusdan pasaport alabilirsin diye telefon geldi Bunun sonucunda bende pasaport başvurusu yapıp pasaportumu aldım E-Devlet ten kontrol ettiğimde pasaport görünüyor Pasaportumu alırken artık yurtdışına çıkabilir miyim herhangi bir yasak var mı diye özellikle sordum. Yasak yok çıkabilirsin dediler. Bugün Yurtdışına çıkarken pasaport kontrole takıldım Pasaportunda tahdit var dediler Emniyet dava sonuçlansa bile tahdidi kaldırmayabiliyormuş. Bunu nasıl düzeltebilirim. Nereye nasıl başvurmam gerek Teşekkürler 

Gelecek bir gün

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...