İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

derebom, Bir saat önce yazdı:

20 idare mahkemesi, 3 yıla yakın inceleme sonucu, RED, gerekçe EA kodlama ve komisyon kararında yazmayan çocuğun dersanesi. Komisyon kararında üst amir değerlendirmesi vardı. İdare mahkemesine ısrarla kurumdan ıslak imzalı belge talep edilmesini istemiştim. Kurum sunamayınca, mahkeme gerekçeye bunu hiç yazmamış. Adil karar falan beklemeyin tamamen öğütlenmiş ve şartlanmış şekilde karar veriyorlar. Ne kadar KYOK kararı verilmişse de en az irtibat derecesinde olduğundan RED diyor. Allahından bulsunlar. Söylenecek hiç bir şey yok. YAŞATTIKLARINI, Yaşamadan ölmesinler inşallah. 

Gecmis olsun derebom hocam. Süreç içerisinde yeni kriter üretiyorlar. Birini çürütsek yenisiyle cikiyorlar her seferinde karşımıza. Biz o çuvala bir kere girmişiz işte. Allah'tan da bulsunlar elbet ama biz de günü gelince her şeyin hesabını soracağız.

Sıkmayın kendinizi az kaldı. Bize ayrılan sürenin sonuna geldik artık.

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 13 dakika önce yazdı:

Gecmis olsun derebom hocam. Süreç içerisinde yeni kriter üretiyorlar. Birini çürütsek yenisiyle cikiyorlar her seferinde karşımıza. Biz o çuvala bir kere girmişiz işte. Allah'tan da bulsunlar elbet ama biz de günü gelince her şeyin hesabını soracağız.

Sıkmayın kendinizi az kaldı. Bize ayrılan sürenin sonuna geldik artık.

Teşekkür ediyorum karagöz hocam. İnanın üzülmedim. Beklediğim karardı. Ama bu kadar saçmalanmaz artık. Muz cumhuriyetinde bile böyle komik kararlar verilmez herhalde. Bu düzen çekip gitmeden çok zor bizim iademiz maalesef. Allah korkusu olan bir hakim sormazmı kuruma, kurum üstamir kanaati yazmışsın nerde bu kanaat ve imza atanları diye. İşlerine gelmedimi saflığa yatıp bahsetmiyorlar bile kararlarında. 

Güncelleme • • derebom

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK., 9 saat önce yazdı:

Diğer mesajımda herhangi bir engel olmadığını belirttim. 

Sonradan fark ettim. Kusura bakmayın. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 12 saat önce yazdı:

20 idare mahkemesi, 3 yıla yakın inceleme sonucu, RED, gerekçe EA kodlama ve komisyon kararında yazmayan çocuğun dersanesi. Komisyon kararında üst amir değerlendirmesi vardı. İdare mahkemesine ısrarla kurumdan ıslak imzalı belge talep edilmesini istemiştim. Kurum sunamayınca, mahkeme gerekçeye bunu hiç yazmamış. Adil karar falan beklemeyin tamamen öğütlenmiş ve şartlanmış şekilde karar veriyorlar. Ne kadar KYOK kararı verilmişse de en az irtibat derecesinde olduğundan RED diyor. Allahından bulsunlar. Söylenecek hiç bir şey yok. YAŞATTIKLARINI, Yaşamadan ölmesinler inşallah. 

Nasıl yani komisyon kararinda bahsedilmeyen kurum savunmasında da geçmemiş bir durumu siz kararınızda mi öğreniyorsunuz? Yanı bu konuyla alakalı mahkeme size birşey sormadı bu konuda ne diyeceksiniz demedi. Pat diye sonuçta gördünüz, doğru mu?

672 KHK, MEB, Sendika, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
I-T teacher, 8 dakika önce yazdı:

Nasıl yani komisyon kararinda bahsedilmeyen kurum savunmasında da geçmemiş bir durumu siz kararınızda mi öğreniyorsunuz? Yanı bu konuyla alakalı mahkeme size birşey sormadı bu konuda ne diyeceksiniz demedi. Pat diye sonuçta gördünüz, doğru mu?

Evet doğrudur. 2010 yılında büyük oğlumun 1 yıllık dersane geçmişi. Buda sadece KYOK kararında var ve kendim söylemiştim. Zaten o tarihde suç bile teşkil etmiyordu.

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 23 saat önce yazdı:

Kendi adıma benimle selamı kesen, tanıdığı halde tanımamazlıktan gelen, engelleyen, arkamdan konuşan bütün yalakalara Tübitak'ı dar edeceğim. Mesai bitimini iple çekecekler. Nasıl sünepe bir köpek olduklarını suratlarına vurmak ve işimin gereği harici zerre kadar bile hiçbiriyle konuşmayacağım.

Bir süre sonra mobbingime dayanamayarak istifa etmek zorunda kalacaklar.

Ama bu sefer de sosyal medyada alenen ifşa edeceğim hepsini.

Aynen .... Eminim gözlerimizin içine bakacak yüz bile olmayacak. Sağa sola bakıp "ben biliyordum suçsuz olduğunuzu" şeklinde kısık sesle söyleyecek pısırıklar....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 20 saat önce yazdı:

Geçenlerde bir AVM'de ürün alıp kasa kuyruğuna girdim. Hemen arkamdaki beyefendiye, maşallah kuyruklara nasılda alıştık degil mi dedim?

Önce, tereddüt etti konuşmak için, sonra valla FoxTV'ye bakarsanız kuyruk ve sıkıntı var, ATV'ye bakarsanız güllük gülistanlık, hangisi doğru bilmem ki dedi?

Ben de memleket uçuyor, her yer güzel bak burada kuyrukta bekliyoruz falan gibi konuşunca...

Hemşehrim, ben özel harekatta 11 sene görev yapmış bir memurdum, işimden oldum dedi.

Nasıl oldunuz deyince, " KHK ile" dedi.

Sonra adaleti bulmanın ne kadar zor olduğunu vb. konulara girince, hemşehrim tamam seni anlıyorum. 

Al benden de o kadar dedim. Karşılıklı gülümsedik...

Aslında KHK'lılar olarak bu kadar fazlayız ve toplumda bu kadar çokuz.

Birileri biliyor mu, görüyor mu bilmem ama toplumda mağdur insanlar bu kadar fazla bence...

Bence de varız hocam gayet. Son beş yılda "terör" soruşturması geçirenlerin sayısı 2 milyona yaklaşmış. Bir şekilde adaletsizliğe temas eden çok sayıda insan var.  Ama sesimiz hala çıkmıyor. Önyargılar nedeniyle konuşmuyoruz. Ama biz konuşmadıkça da önyargılar perçinleniyor ve konuşmamız daha da zorlaşıyor. Artık bu kısır döngüden çıkmamız gerekiyor.

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sağlık olsun, 12 dakika önce yazdı:

Aynen .... Eminim gözlerimizin içine bakacak yüz bile olmayacak. Sağa sola bakıp "ben biliyordum suçsuz olduğunuzu" şeklinde kısık sesle söyleyecek pısırıklar....

Ben bu durumu kısa süreliğine de olsa yaşadım. Yargılandığım dönemde açığa alınmıştım, beraat alıp göreve iade olunca beni yakından tanıyan pek çok kişi, geçmiş olsun dedikten sonra ''arayıp soramadım, kusura bakma, senden hiç şüphe etmiyordum zaten'' minvalinde sözler söylemeye başlayınca laflarını ağızlarına tıkmıştım. Çok büyük bir keyifti 🙂

İdare mahkemesindeki davayı kazanıp göreve dönünce aynı şekilde davranmayı düşünüyorum 😉 

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bir sorum olacak, şimdi ben ohal komisyon kararına karşı idari dava acacam . Avukatım yarın açılacak dedi. Ona da sordum bı yararı olmaz dedi ama sizlere de sormak istiyorum. Ben 686 ile 2017 başı ihraç edildim ve 5 yıl sonra komisyon red verdi. Yani ben bu durumu öne süren bir dilekçe yazsam dosyam öncelikli incelemeye alınır mı? 

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir sorum olacak, şimdi ben ohal komisyon kararına karşı idari dava acacam . Avukatım yarın açılacak dedi. Ona da sordum bı yararı olmaz dedi ama sizlere de sormak istiyorum. Ben 686 ile 2017 başı ihraç edildim ve 5 yıl sonra komisyon red verdi. Yani ben bu durumu öne süren bir dilekçe yazsam dosyam öncelikli incelemeye alınır mı? 

Çok yüksek olasılıkla alınmaz. Ama sürmekten de zarar gelmez.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...