İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Temple Granden, 2 saat önce yazdı:

Merhaba sayın @KaragözMerhabalar ihraç olduğumdan beri bu söyleniyordu!!!en son biliyorsunuz bir gazeteci de bunu açık açık söylemişti.Böyle bir yol yöntem bana o zaman, o zamanın o şartlarında sunulsaydı bende yapardım kimse de yadırgamasın yadırgayanda umrumda değil...omurgasızlık meselesi de değil suç işlemedim herşey benim lehime iken bu seferde kriptosundur diyorlar hal böyle olunca suçsuzluğumu kanıtlayamıyorsam e hukuk da yoksa oyunu kurallarına göre oynamak gerekiyorsa param da varsa bende o oyunu oynardım.Sonuçta adil bir şekilde sesiz sedasız hukukun üstünlüğünün galip gelmeyeceğini bile bile 6 7 senedir bekliyoruz...Şimdi deseler ASLA...bir önemi kalmadı artık ömrüm varsa aklanırım yoksa da diğerleri gibi öldükten sonra tebliğ ederler.Hayatımın bu dönemini silmeye çalışıyorum ne kadar olursa o kadar...Sağlıcakla kalın

Sayın Temple Granden, daha önce de bu konuda fikirlerimi belirtmiştim. Bu kanunlara göre suç olsa da bunu yapanları kınamama vicdani kanaatimi kullanıyorum. Hatta bu yüzden abartıp forumda rüşveti meşrulaştırdığımı iddia eden, tepki gösterenler bile olmuştu.

Burada bir rüşvet söz konusu olsa bile, bu rüşveti verenle bilmem nereden rüşvetle ihale alanlar bir değil. O yüzden hukuken de hafifletici sebepler olduğu açık.

Ancak Sayın Eylül'ün belirttiği gibi böyle bir pazar olduğu için iade edilmesi gerektiği halde iade edilmeyen çok kişi oldu. Belki de hala o yüzden bekliyor bekleyenler, belki de bizler o yüzden ret aldık. Sonuçta bu bir borsa, ortada bir kontenjan var. Talep yüksek olunca fiyat da yükseldi. Pis fakirler olarak bizim o parayı ödeyemeyeceğimizi düşündüler 🙂

Bir gün şu karanlık dönem aydınlansın ciltlerle kitap yazılacak. Tanıklıklarımız, aslında arka planda olanlar. İçinde olmasak dizisini severek izlerdim. Kurtlar Vadisi OHAL. Polat Alemdar KHKyla atılır ve olaylar gelişir. Ama mevcut haliyle çok eğlenceli değil.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Farkındamısınız bilmiyorum ama KHK konusunu son zamanlarda kimse ağzına bile almaz oldu sanırım yine unutulduk.

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Arkadaşlar

Komisyonunun Ret vermesi ardından açtığım davada, davalı kurum tarafından yazılan ikinci Cevap dilekçesi tarafıma iletildi. Birinci cevap dilekçesi kısaltılarak yazılmış. Birinci cevap dilekçesine karşı gerekli hususları belirttiğimden, ikinci cevap için bir karşılık yazmayacağım. Bu durumda davanın ilerlemesi için mahkemenin benden bir dilekçe var mı? Ya da artık beklemeye mi geçiyoruz?

Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim. 

675-YÖK-İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 17 saat önce yazdı:

Ankete katılımı da serinin tamamını okumayı da tavsiye ederim. Kabaca her dört KHKlıdan biri "para verip iade olurum" diyor. Gerçek oran çok daha yüksek olabilir, bu durumda olup ankete cevap vermeye çekinenleri de hesaba katarsak.

Anketten anlaşılan ortada net bir talep var. Buna mukabil geniş bir arz ve pazar da

Peygamberimiz Hz Muhammed sav buyuruyor "Rüşveti alanda verende mel un dur" . Ve rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu diyor ki "Bir saniyesine hukmedemedigimiz bir hayat için fırıldak olmaya değmez."

1kurus ver işini verevegiz deseler Vallahi billahi tallahi istemem.

Namertce kazanılan kaymaktan baldan

Mertce kazanılan kuru yavan aş makbuldūr.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
idea, 13 saat önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar

Komisyonunun Ret vermesi ardından açtığım davada, davalı kurum tarafından yazılan ikinci Cevap dilekçesi tarafıma iletildi. Birinci cevap dilekçesi kısaltılarak yazılmış. Birinci cevap dilekçesine karşı gerekli hususları belirttiğimden, ikinci cevap için bir karşılık yazmayacağım. Bu durumda davanın ilerlemesi için mahkemenin benden bir dilekçe var mı? Ya da artık beklemeye mi geçiyoruz?

Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim. 

Davanızda dilekçeler aşaması tamamlanmış. Dosya tekemmül etmiş. Ayrıca bir cevap vermenize gerek yok.

Dava süreci içerisinde mahkemeye sunmak istediğiniz bir bilgi veya belge yada açıklamak istediğiniz bir konu olursa her zaman için mahkemeye ek dilekçe verebilirsiniz. 

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
defterdarzade, 1 saat önce yazdı:

Davanızda dilekçeler aşaması tamamlanmış. Dosya tekemmül etmiş. Ayrıca bir cevap vermenize gerek yok.

Dava süreci içerisinde mahkemeye sunmak istediğiniz bir bilgi veya belge yada açıklamak istediğiniz bir konu olursa her zaman için mahkemeye ek dilekçe verebilirsiniz. 

Cevap için Teşekkür ederim

675-YÖK-İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
defterdarzade, 2 saat önce yazdı:

Ayrıca bir tekemmul dilekçesi vermesi gerekmiyor mu, davacı davalınin 2. dilekçesine süresi içerisinde cvp vermeyince dosya kendiliğinden tekemmul etmiş mi sayılacak?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...