İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Temple Granden, 2 saat önce yazdı:

Ben sahadayım sayın @Karagözher yerde kendimi öne sürerek (kendinden emin cümlesini de sevmiyorum kullananları da tasvip etmiyorum) kişiden kişiye değişen krterlere bağlı olarak yine kişiden kişiden kişiye göre işleyen hukuk garabetlerini paylaşıyorum...Ben diyorum ki mahkemeler beni aklayıp görevime bile döndüremiyorlarsa ne yapmam gerektiğini söylesinlerde yapayım diyorum...!!!asacaklarsa assınlar vb...kendinden eminlikle ilgisi yok bunun suç işlemedim!!! örgüt üyesi olsaydım da söylerdim zaten kaybedecek neyim kalmış ki diyorum...sonuç???sosyal medya kullanmıyorum ama sosyal hayatta aktifim.Tabii sadece düşünme yeteneği olanlara anlatıyorum kendimi...Babam bile aydınlandı geç olsa da..Belki bir aydınlanma çağı daha yaşarız neden olmasın :)) Sağlıcakla kalın Sayın @Karagöz

Size değildi Sayın Temple Granden. Arada dürtüyorum dostları genel olarak. Zaman uzadıkça haliyle birçoğumuzda mücadeleyi bırakma eğilimi oldu.

Ama başka çaremiz de yok. Vatanımıza ihanet etmedik. Herkese kafalarına çaka çaka öğreteceğiz bunu.

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 27 dakika önce yazdı:

Size değildi Sayın Temple Granden. Arada dürtüyorum dostları genel olarak. Zaman uzadıkça haliyle birçoğumuzda mücadeleyi bırakma eğilimi oldu.

Ama başka çaremiz de yok. Vatanımıza ihanet etmedik. Herkese kafalarına çaka çaka öğreteceğiz bunu.

Üzerime alındığım için yazmadım Sayın @Karagözbana yönelik yazmadığınızı da biliyorum.Alıngan biri değilim her türlü eleştiriye de açığım.Çok daha hassasları var forumda.Belki yazılanlardan başka manalar çıkarılabiliyordur o meziyette bende yok iyi ki de yok.Sadece kendimi anlatmak istedim çünkü başka anlatacak kimse ve yer yok.Geçen gün eski bir meslektaşıma tel rehberimde rastladım.Bir merhaba mesajı yazayım dedim.Uzun bir süre önce  emekli olmuştu.Eğer cevap vermezseniz durumumdan dolayı bu mesajımı görmemiş sayabilirsiniz dedim gerçekten de görmezlikten geldi.Hala cevap verecek.Demem o ki tek derdim bu lekenin temizlenmesi izi kalacak elbet ama öyle bir günün geleceği ümidiyle yaşayan ben aynı kaptan yediklerimin yüz ifadelerini görmek istiyorum sadece.Sonrası çok da fifi...:)) 

sağlıcakla kalın önemli çünkü...:)

Sayın @Aysegul Ozsizin karar daha çıkmadı sanırım yanlış anlamadıysam sizin gibi bekleyiş içinde olanların beklentilerinin karşılandığı bir ay olur umarım.Bekliyoruz...

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Temple Granden, 54 dakika önce yazdı:

Üzerime alındığım için yazmadım Sayın @Karagözbana yönelik yazmadığınızı da biliyorum.Alıngan biri değilim her türlü eleştiriye de açığım.Çok daha hassasları var forumda.Belki yazılanlardan başka manalar çıkarılabiliyordur o meziyette bende yok iyi ki de yok.Sadece kendimi anlatmak istedim çünkü başka anlatacak kimse ve yer yok.Geçen gün eski bir meslektaşıma tel rehberimde rastladım.Bir merhaba mesajı yazayım dedim.Uzun bir süre önce  emekli olmuştu.Eğer cevap vermezseniz durumumdan dolayı bu mesajımı görmemiş sayabilirsiniz dedim gerçekten de görmezlikten geldi.Hala cevap verecek.Demem o ki tek derdim bu lekenin temizlenmesi izi kalacak elbet ama öyle bir günün geleceği ümidiyle yaşayan ben aynı kaptan yediklerimin yüz ifadelerini görmek istiyorum sadece.Sonrası çok da fifi...:)) 

sağlıcakla kalın önemli çünkü...:)

Sayın @Aysegul Ozsizin karar daha çıkmadı sanırım yanlış anlamadıysam sizin gibi bekleyiş içinde olanların beklentilerinin karşılandığı bir ay olur umarım.Bekliyoruz...

Anlatın elbette, biz bizi anlarız Sayın Temple Granden. Hepimizde bolca var o bir zamanlar dost sanılan haysiyetsizlerden.

Ama bu ülkede devran hep döner. Yakın tarihten sayısız örneği var. En ilginci ise her devran dönüşünde bir öncekinin haini kahraman olmuştur.

Dediğiniz gibi sağlığımızı koruyalım, devran döndüğünde sapasağlam orada olalım. Şu anda en önceliklisi bu.

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 07.04.2022 - 21:42 yazdı:

Hocam geçmiş olsun. Sebep neydi özel değilse ne yazmıslar? bazı kişiler 3 yıl bekliyor bazıları 5-6 ay bu neye göre oluyor? Hızlanmak icin ekstra birşey yaptınız mı? Duruşma istemiş miydiniz? Birde bazıları yürütmeyi durdurma yı ret sanıyor buna dikkat edin 

sebep takipsizlik (KYOK) aldığım soruşturmanın içeriği. 1995 yılına ait sohbet toplantısına katılma. Beni devlet kadrolarında çalışmamı engelleyecek şekilde güvenilirliği tartışılır birey yapıyormuş. Keşke bakanın biri gibi "aklımızı kiraya vermedik" demem (bir de kayınpeder torpili olmalı yanında) yeterli olsa ama olmadı.  Delilleriyle ispatlamama rağmen beni ısrarla olmadığım  bir yerde konumlandırma çabasındalar. Tabi ki ne komisyon ne de idare mahkemesi kararlarında yıl ile ilgili hiçbir ibare yok. Arkadaşlar kandırılmadan 20 yıl önce  benim kandırılamamış olmam  birilerine çok koymuş sanırım.

672 j.gn.k.lığı subay soruşturma devam ediyor, kriter YOK.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 4 saat önce yazdı:

Anlatın elbette, biz bizi anlarız Sayın Temple Granden. Hepimizde bolca var o bir zamanlar dost sanılan haysiyetsizlerden.

Ama bu ülkede devran hep döner. Yakın tarihten sayısız örneği var. En ilginci ise her devran dönüşünde bir öncekinin haini kahraman olmuştur.

Dediğiniz gibi sağlığımızı koruyalım, devran döndüğünde sapasağlam orada olalım. Şu anda en önceliklisi bu.

Fazlasıyla forumu konu dışı meşgul ettim kusura bakmayın artık son konu dışı paylaşımım olsun.

..Sayın @Karagözbelkide bazı şeylere dikkat çekmek için burada anlatılanlardan yola çıkmalıyız...:) toplumumuzun şu anki ruh halini de çok güzel özetlemiş sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyorum.

Bekleyenlerin güzel haberler aldığı,bizimle de paylaşarak mutluluklarına ortak ettikleri birgün olması dileğiyle...

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carlito, 07.04.2022 - 23:54 yazdı:

Arkadaşlar bir konuda yorumunuzu almak istiyorum. Komisyondan 2020 aralık ayında ret aldım ocak2021 de 20 idareye dava açtım avukat aracılığı ile dava sürecinde idare ilk savunmasını yaptı herhangi bir somut söylemde bulunmadı sadece mesai arkadaşlarına yapıyı över nitelikte konuşmaları vardı demiş. Bunu söyleyen kim vs birşeyden bahsetmemiş. 

Kurumun savunmasına cevap yazdık. Cevaba cevap vermediler. Ardından mahkeme kuruma yazı yazdı 15 gün içinde başvurucu hakkında ne gibi bilgi belge varsa gönderin dedi kurum cevap vermedi. 

Mahkeme tekrar kuruma ilinci byazı yazdı hakkımda olan belgeleri tekrar istedi bu kez daha ısrarlı bir şekilde. Kurum cevap olarak ilk savunmasının ve ohal komisyonunun evraklarından başka bir şey olmadığını ayrıca KHK da ismimin olması sebebiyle ihraç işlemini yaptıklarını yazmış. 

Mahkeme kurumun yazısından sonra emniyete yazı yazıyor hakkımda ne gibi işlem olduğunu soruyor. Emniyet de liste halinde kritelerin olduğu bir matbu yazı gönderiyor kriterlerin sonunda “bu başlıkta kayıt bulunamadı” yazıyor 

En son olarak mahkeme 20 nisan tarihine durusma günü veriyor ancak savcılığa ve emniyete de duruşmaya taraf olmaları için tebligat çıkarıyor. Bu sabahta ihraç önceci çalıştığım işin savcılığından tebligat gelmiş adresime. 

Sizce mahkemenin yaptığı işlem nasıldır. Bana biraz abartılı geldi ceza mahkemesi gibi çalışıyor. Emniyetten vs bilgi istemeler kurumdan ısrarla hakkımda olumsuz birşeyler istemeler. Savcılığı emniyeti duruşmaya çağırmalar. Ayrıca hiçbir işlem geçirmemiştim şimdi savcılıktan yazı gelmiş. Bunun sebebi sizce mahkemenin yaptığı bu yazışmalar olabilir mi?

biraz uzun oldu ama kusura bakmayın. 

Selamlar savcılıktan gelen yazıda ne yazıyor ? Soruşturma no varsa hakkınızda Soruşturma açılmış olabilir 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese hayırlı ramazanlar dilerim bütün mazlum ve mağdurların Allah yardımcısı olsun. Bu da geçer ya hu diyorum geçen her fani şey gibi... Ancak ne olursa olsun mücadele ederek hayatımızı bir şekilde devam ettirmek zorundayız. Bu konuda benim önerim yazılım öğrenmek olur hem tr de hem dünyada geçerliliği olan bir meslek. Ücretsiz eğitim veren bir sürü yer var iş de sunabiliyorlar. Udemy diye bir platform var ordan eğitimler alınarak bir yerlere gelinebilir fiverr diye bir site var ordan da dünyanın herhangi bir ülkesine iş yapabilirsiniz. Kendinizi çok iyi geliştirir iseniz yurt dışına remote çalışabilirsiniz.  Khklilarin iq seviyesi çok yüksek bence denemekte fayda var. Yeni bir yetkinlik kazanmış olursunuz hemde kafanız dağılmış olur biraz. 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...