İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 7 saat önce yazdı:

10 dk bana yeter hocam 2 sayfa dilekce hazırladım hakimlere söyleyeceğim son söz yerimde oğlunuz da olabilirdi olacak ister dinlesinler ister dinlemesinler kaybettikleri adalet bir gün onlara da lazım olur ben hakkımı yiyen bugünlere gelmemize sebep olan kimseye hakkımı helal etmiyorum.

Yd yi zaten davayı açar açmaz red ettiler sonra 1. Savunma geldi kurumdan baktım bombos bi tem sorgusu yapıp yollamışlar dedim zaten bu cevap beni haklı cıkarıyor tekemmül istiyorum deyince ara karar verdi mahkeme ve tüm ohal komisyonu dosyasını talep etti kurumdan sonra da yazdığım dosyalar geldi yine benle alakalı birşey yok ihraç sebebim eski eşim. EGM ve TSK da maalesef eş ihraçları oldu diğer kurumlarda bu durum yok öğretmen vs olsak atılmayacaktık tek sucumuz polis olmak

Hocam süreç uzamasın istiyorum zaten sırf kurum kanaati sosyal çevre yazmak icin beni 5.5 yıl bekletti komisyon benim bekleyecek taakatim kalmadı hakkımda nokta kadar birşey olmadığını ben biliyorum zaten daha önce bircok kez istihbarattan sordurdum dosyamı vs orda bile bilgi notu vardı eşinden dolayı ihraç diye. Şimdi gelen komisyon dosyasından sonra bu aleni bir şekilde ortaya konulmuş oldu.

Kendimle alakalı değil eski eşimle alakalı işe dönmek icin cırpınıyorum sanırım duruşmada eski eşim adına savunma yapacağım düştüğümüz hukuk haline bak kendim savunabileceğim nokta kadar birşey yok ne dicem ben mahkemede biz evlenmeden önce eski eşim evlerinde kalmış sohbetlerine gitmis suclusu benim ben cekiyorum 7 senedir dicem düştüğüm hale bakar mısınız kendim le ilgili değil eski eşimle alakalı konusacağım ne kadar acı ve vasat bi durum

Dostum, ben de moralini bozmak istemem ama savunmanı 1, 3, 5, 7 ve 10 dk verebilecekleri şeklinde hazırlamanda fayda var. Hatta önceki dilekçelerde zaten savunmanı yapmış olmanı, orada vurgulayacağın ve özet geçeceğin yerlere odaklanmanı tavsiye ederim.

Hatta ve hatta, en çok vurgulamak istediklerini en başta söyle, birden keserlerse içinde kalmasın. Buna karşın benim gibi hiç söz hakkı tanınmamasına da hazır ol ve sükunetini bozma derim. O an bir "ulan batsın bu dünya" hissi geliyor insana ama sabır.

10 dkyı da kim kaybetmiş de bizler bulacağız. Sen yine olur da verirlermiş gibi sözlerini hazırla ama yüksek olasılıkla vermeyecekler.

Farkındayım abartıyor gibi görünüyorum ama tecrübe konuşuyor.

Bu arada TÜBİTAK'tan sonra Emniyette de EP yapmış, HAGBli kişilerin çalıştıklarını öğrendim. Aklıma da sen geldin. Ayıptır yahu.

Napalım arkadaş, işlemediğimiz suçu itiraf mı edelim? Anlamı olmayacaksa, takipsizlik ve beraat kağıtlarımızı da alsınlar vicdansızlar.

"ulan batsın bu dünya"

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

böyle bir twit düştü önüme 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben bu EP yapanları iade edip beraat ve takipsizlik alanlar iade olmasın diye kırk takla atan başta kendi kurumum Fetöcü yuvası TÜBİTAK hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

Kimse idari karar filan diye zırvalamasın. Açık bir hainlik var ortada.

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 16 dakika önce yazdı:

Ben bu EP yapanları iade edip beraat ve takipsizlik alanlar iade olmasın diye kırk takla atan başta kendi kurumum Fetöcü yuvası TÜBİTAK hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

Kimse idari karar filan diye zırvalamasın. Açık bir hainlik var ortada.

Hocam zaten gerçek üyelere bir şey olmadı ki, olan siz ben gibi tamamen zıt görüşlülere oldu. SGK, İçişleri, MEB gibi kurumlar bu ve bunların türevleriyle dolu. Var birkaç kişi yakın akrabadan. Yüzlerine vuruyorum, "zamanında el eleydiniz, şimdi masumlar ihraç siz görevdesiniz." gibisinden. Verdikleri cevap "Biz hep Gülencilerden ayrıydık. Nurcuyuz"

Anlayacağınız yeni kılıfları bu. Sorsanız hepsi müslüman. Oruç da tutarlar.

Güncelleme • • wildPuppy
  • Beğeni 2
  • Onaylama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Arı maya, 2 saat önce yazdı:

böyle bir twit düştü önüme 

Böyle bir şey yapıyorlarsa, bir problem var demektir. Kadir Atalay (Piar araştırma) ın dediği doğru olabilir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar 18 Mart'ta RET kararımı görmüştüm tam bir ay oldu karar adresime gelmedi komisyon sayfasındaki adresim güncel cuma günü artık bakanlığı aradım orada telefona çıkan üstün zekalı kişilere durumu anlattım bir sürü iç hatta bağladılar ama bir türlü doğru kişiye baglayamadilar dolayısıyla hiçbir bilgi alamadım hayır mahkemeden birşey çıkmayacağını adımdan daha iyi bildiğim için gecikmesi zerre umurunda değil ama işte yasal olarak iki aylık süreyi geçirmeden davayı açıp bırakmak lazım yani prosedüre takılmamak için uğraşıyorum ne yapmam lazım komisyonu mu aramalıyım eğer öyleyse komisyonun numarasını bilen bir arkadaş yazarsa memnun olurum şimdiden teşekkürler

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 41 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar 18 Mart'ta RET kararımı görmüştüm tam bir ay oldu karar adresime gelmedi komisyon sayfasındaki adresim güncel cuma günü artık bakanlığı aradım orada telefona çıkan üstün zekalı kişilere durumu anlattım bir sürü iç hatta bağladılar ama bir türlü doğru kişiye baglayamadilar dolayısıyla hiçbir bilgi alamadım hayır mahkemeden birşey çıkmayacağını adımdan daha iyi bildiğim için gecikmesi zerre umurunda değil ama işte yasal olarak iki aylık süreyi geçirmeden davayı açıp bırakmak lazım yani prosedüre takılmamak için uğraşıyorum ne yapmam lazım komisyonu mu aramalıyım eğer öyleyse komisyonun numarasını bilen bir arkadaş yazarsa memnun olurum şimdiden teşekkürler

Süre size tebliğ edildiği günden itibaren başlar, sistemde gördüğünüz tarihi baz almayın. Bu gecikme sizin yasal sürecinizi uzatmış olur. Sayfada ara ara MEB teftiş kurulunun tlf paylaşılıyordu. Bildiğim kadarıyla size iletilmesinden bu kurum sorumlu. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 2 saat önce yazdı:

Bağlı bulunduğunuz muhtarlığa tebliğ edebilirler hocam. Yasal olarak size veya muhtara tebliğ etmeleri aynı sonucu doğurur. Oradan da en az gün aşırı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 2 saat önce yazdı:

Böyle bir şey yapıyorlarsa, bir problem var demektir. Kadir Atalay (Piar araştırma) ın dediği doğru olabilir. 

Yok böyle bişey ironi yapmis

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 5 saat önce yazdı:

Hocam zaten gerçek üyelere bir şey olmadı ki, olan siz ben gibi tamamen zıt görüşlülere oldu. SGK, İçişleri, MEB gibi kurumlar bu ve bunların türevleriyle dolu. Var birkaç kişi yakın akrabadan. Yüzlerine vuruyorum, "zamanında el eleydiniz, şimdi masumlar ihraç siz görevdesiniz." gibisinden. Verdikleri cevap "Biz hep Gülencilerden ayrıydık. Nurcuyuz"

Anlayacağınız yeni kılıfları bu. Sorsanız hepsi müslüman. Oruç da tutarlar.

Hepsi kandırılmamaktan oluyor dostum. Yersen kendileri "kandırılmış" hepsi. Kandırıldıysan sorun yok. "Biz kanarken sen nasıl kanmazsın, nasıl bizden akıllı olabilirsin" diye hesap soruyorlar bizlere de.

Oruç tutarlar, sazla sözle kul hakkıyla iftar yaparlar. Bir zamanlar Yaşar Nuri Öztürk gibi tertemiz Müslümanlar vardı. Şimdi onların yerine bu Atatürk, cumhuriyet ve demokrasi düşmanı, kul hakkı yiyici vatan hainleri kendine Müslüman der oldu. Ziya Paşa'nın dediği gibi

"Ne günlere kaldık ey Gazi Hünkar;

Katır mühürdar oldu, eşek defterdar!"

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...