İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Günlerdir çıldırtan bir sessizlik var. Karar çıkmıyor, çıksa da artık duymuyoruz. İnceleme devam..... nefes aldıracak haberlere çok ihtiyacımız var artık . 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalan dosyaların sona erme süreci seçim takvimine göre şekillenecek gibi duruyor. 

Ayrıca senelik izinler, yaz dönemi rehaveti, skor açıklamanın rahatlığı (son 2800), mevcut kamu düzeninin tonundaki değişmeme hali vb. gerekçeler ışığında, kararların yavaşlayacağı kanısındayım,

karar bekleyen herkese sabırlar…

bilyusran, 1 dakika önce yazdı:

Kalan dosyaların sona erme süreci seçim takvimine göre şekillenecek gibi duruyor. 

Ayrıca senelik izinler, yaz dönemi rehaveti, skor açıklamanın rahatlığı (son 2800), mevcut kamu düzeninin tonundaki değişmeme hali vb. gerekçeler ışığında, kararların yavaşlayacağı kanısındayım,

karar bekleyen herkese sabırlar…

İnşallah yanılırım ama, her yaz yükselen trendleri bu maalesef. 
Onların  yükselmeleri bizim düşüşümüz oluyor.

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar Yargıtay'a öne alım dilekçesi yazan oldu mu dikkate alıyorlar mı acaba ? Bilgi verirseniz sevinirim 

693 KHK-Banka-komisyon incelemede- adlı islem beraat ancak kesinleşmedi  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mahkeme Kılıç’ın; 

⚖️ Zaman gazetesi aboneliğinin, 

⚖️ Bankasya'da hesabının olmasının, 

⚖️ Çocuklarının daha sonra KHK ile kapatılmış bir okula gitmiş olmalarının silahlı terör örgütü suçuna delil olamayacağını belirtmiş; bu eylemlerin yasal olduğuna dikkat çekmiştir.

⚖️ Mahkeme ByLock delili bakımından ise, daha önce de belirttiği gibi mesajların içeriğinden ya da bağlamından bağımsız olarak yalnızca şifreli bir iletişim programı kullanmanın da silahlı terör örgütü üyeliği bakımından makul şüphe kabul edilemeyeceğini tekrar etmiştir.

Güncelleme • • Vardırbirhayr

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, Bir saat önce yazdı:

Mahkeme Kılıç’ın; 

⚖️ Zaman gazetesi aboneliğinin, 

⚖️ Bankasya'da hesabının olmasının, 

⚖️ Çocuklarının daha sonra KHK ile kapatılmış bir okula gitmiş olmalarının silahlı terör örgütü suçuna delil olamayacağını belirtmiş; bu eylemlerin yasal olduğuna dikkat çekmiştir.

⚖️ Mahkeme ByLock delili bakımından ise, daha önce de belirttiği gibi mesajların içeriğinden ya da bağlamından bağımsız olarak yalnızca şifreli bir iletişim programı kullanmanın da silahlı terör örgütü üyeliği bakımından makul şüphe kabul edilemeyeceğini tekrar etmiştir.

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Vesselam01 gözünüz aydın hocam en son bugün mu bakmistiniz?Kurum görüşü alinmismiydi ?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

En son cuma bakmıştım. Devamdi inceleme. Kurum görüşü bilgim yok

672 khk      16 ay sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 40 dakika önce yazdı:

Boğazım düğümleniyor.Artik duygularımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor.6 yıl boyunca bir umudun içine hapseolduk.Hayeller kurduk .Ama bugün 31 Mayıs 2022 de 31 Ağustos 2016 yi tekrar yaşadık. Açığa alindigim da dönerim dedim Birden ihraç oldum .Komisyondan dönerim dedim .Bugün bir 4 kişilik ailenin umutları tükendi.Binbir zorlukla okudugumuz emeğimiz ekmeğimiz sabun gibi kaydı Kocaman RET gördüm.Sadece sendikam vardı.Kurum gorusumde alinmamisti .😭😭😭

Geçmis olsun, derdi veren sabırını da verir. Bi siz yoksunuz 100 binlerce insan aynı durumda hatta sizden çok ama çok fazla sıkıntıları olanlar da vardır. Sabredin elden başka birşey gelmiyor.. bunlar da geçecek bitecek bir yerde umudunuzu kaybetneyin. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...