İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Arkadaşlar dilekçemi hazırladık .19 .idareye düştüm .Oranın tutumu nasıl acaba ?tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim .

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 9 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar dilekçemi hazırladık .19 .idareye düştüm .Oranın tutumu nasıl acaba ?tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim .

İyi bir mahkeme personeli de anlayışlı yardımcı olmaya çalışıyorlar, karar verme hızı olarak ortalamanın altında, hayırlı olsun diyelim. 

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 Evet duruşmadan 14 gün sonra ara karar çıkmıştı. 30 gün vermişti. Ama 70 günde geldi. Gelen cevaba beyan yazdık. Şu anda artık top mahkemede. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 06.04.2022 - 15:14 yazdı:

Arkadaşlar komisyondan kararı çıkan karar duyan yok mu ?Nisan ayı sessiz geçiyor 🤔😭

Merhaba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 10 saat önce yazdı:

Arkadaşlar dün yazmıştım duruşmadan sonra dosyaya dün nüfus kayıt örneği girmişti bugün de ara karar yazmışlar ve bunlar yazılmış bu ne demek oluyor simdi ?

@Bla Bla Bla

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'ndan :

1-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarınca gizli iletişimin sağlanması maksadıyla kullandıkları sabit/kontörlü hatlardan ardışık/tekil aradı/arandı kaydının bulunup bulunmadığının sorulmasına ve bu yönde kayıt varsa buna ilişkin tüm bilgi ve belgelerin onaylı örneklerinin, gerekli gizlilik koşulları ilgili idarece sağlanacak şekilde mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

2- Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli iletişimi sağlamak maksadıyla kullandığı yöntemlerden biri olan operasyonel GSM hatlarıyla irtibatının (aradı / arandı) bulunup bulunmadığının sorularak, varsa buna ilişkin bilgi ve belgelerin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

3-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatı/iltisakı olduğuna dair varsa başka bilgi ve belgelerin onaylı bir örneğinin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine, 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan :

1-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli iletişimi sağlamak maksadıyla kullandığı yöntemlerden biri olan operasyonel GSM hatlarıyla irtibatının (aradı / arandı) bulunup bulunmadığının sorularak, varsa buna ilişkin bilgi ve belgelerin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,

2-Davacının FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatı/iltisakı olduğuna dair varsa başka bilgi ve belgelerin onaylı bir örneğinin mahkememize gönderilmesinin istenilmesine

10 gün süre vermişler arkadaşlar

6 yıl olmus birşey cıkmamıs simdi yine bunları mı sorguluyorlsr anlamıyorum

Hocam umudunu kirmak istemem ama o mahkemeden fazla bisey bekleme. sonra üzülürsün inan.gidecegi yere kadar gider.bende cok umutluydum, ayni mahkeme, gorev icabi yaptigim görüşmeleri gorev evraklariyla yollamama rağmen, savcının takipsizlik kağıdında yapilan görüşmeler gorev icabı yapilmistir diye yazmasina ragmen yine başsavcının ve terör savcısının hakkimda olumlu kanaat raporu yazısını bile sunmama rağmen ve son olarak memur olmadan önce malum bankanın sirf kart ücreti yok diye aldigim kredi kartini 2013 yilinda 30 lira kart parasi geldi diye karti kapatip 30 liramı almak icin tuketici hakem heyetine sikayet edip parami aldıktan sonra karti iptal etmeme rağmen kurum gorusuyle ret verildi. He simdi dersinki bu nasil oluyor hakkknda olumlu kanaat raporu vardi hani diyebilirsin  ama maalesef raporu verenlerin tayini cikip ondan sonra yerine gelenlere sorulursa beni tanımayan adamlar olumsuz kanaat vermekte kendilerince haklılar sonucta benimle bir saat bile calismayan biri hakkkmda nasıl iyi bir sekilde konuşabilirdi ki.neyse amma velakin sonuç ret. Lutfen benj yanlış anlama uzul diye yazmadim bunlari daha sonra daha çok üzülme diye yazdım.var kal sağlıcakla. 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 33 dakika önce yazdı:

Hocam umudunu kirmak istemem ama o mahkemeden fazla bisey bekleme. sonra üzülürsün inan.gidecegi yere kadar gider.bende cok umutluydum, ayni mahkeme, gorev icabi yaptigim görüşmeleri gorev evraklariyla yollamama rağmen, savcının takipsizlik kağıdında yapilan görüşmeler gorev icabı yapilmistir diye yazmasina ragmen yine başsavcının ve terör savcısının hakkimda olumlu kanaat raporu yazısını bile sunmama rağmen ve son olarak memur olmadan önce malum bankanın sirf kart ücreti yok diye aldigim kredi kartini 2013 yilinda 30 lira kart parasi geldi diye karti kapatip 30 liramı almak icin tuketici hakem heyetine sikayet edip parami aldıktan sonra karti iptal etmeme rağmen kurum gorusuyle ret verildi. He simdi dersinki bu nasil oluyor hakkknda olumlu kanaat raporu vardi hani diyebilirsin  ama maalesef raporu verenlerin tayini cikip ondan sonra yerine gelenlere sorulursa beni tanımayan adamlar olumsuz kanaat vermekte kendilerince haklılar sonucta benimle bir saat bile calismayan biri hakkkmda nasıl iyi bir sekilde konuşabilirdi ki.neyse amma velakin sonuç ret. Lutfen benj yanlış anlama uzul diye yazmadim bunlari daha sonra daha çok üzülme diye yazdım.var kal sağlıcakla. 

Hocam sizinle durumumuz cok farklı hem kurumlar farklı hem kriterler. Kalbiniz kırılmasın suc gördüğümden değil ama bankanın adını gördüler mi ret icin yeterli bi sebep mahkemeler icin ne icin kullandığınızın bi önemi yok ama zaten şahsen cok umut bağlamadım herkes icin hak yerini bulsun isteyen bi insanım sadece benim icin bulsa nolacak hayırlısı olsun herkes icin.

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 8 dakika önce yazdı:

Hocam sizinle durumumuz cok farklı hem kurumlar farklı hem kriterler. Kalbiniz kırılmasın suc gördüğümden değil ama bankanın adını gördüler mi ret icin yeterli bi sebep mahkemeler icin ne icin kullandığınızın bi önemi yok ama zaten şahsen cok umut bağlamadım herkes icin hak yerini bulsun isteyen bi insanım sadece benim icin bulsa nolacak hayırlısı olsun herkes icin.

Yalniz banka derken hesabim yoktu sadece otobüslerde dit kart için 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 5 dakika önce yazdı:

Yalniz banka derken hesabim yoktu sadece otobüslerde dit kart için 

Hocam farketmiyor eğer mahkemede o banka adı gectiyse kartın ne amacla kullanıldığının bi önemi yok adamlar ona bakmıyor sizi ben anlıyorum ama mahkeme anlamaz bankanın yanından gectiysen onlar icin iltisaklı görünüyorsun.

Dediğim gibi bu benim görüşüm değil mahkemelerden benim cok bi beklentim yok bu iş Danıştay'ın ictihatlarında çözülür ya da siyasette çözülür başka çözüm yolu yok

Kendi dosyama gelirsek sonucu burda sizinle paylaşacağım zaten kabul alcam diye bi iddam yok beklentim o yönde olsa da mahkemelerin tutumları belli herkes icin hayırlısını diliyorum adalet herkes icin yerini bulur umarım

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Başvuralı 1 ay olmadı, 20. idare mahkemesi 'belgeleri istedim' gibisinden bir yazı gönderdi. Komisyonun senelerce bekletmesinden sonra bu hız şaşırtıcı. 30 gün içinde ''savunma ve ara karar'' belirli olacakmış. 

672 KYOK YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...