İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aysegul Oz, 27 dakika önce yazdı:

Ben sabah baktım incelemeye devam...

Sayfa açılmıyor şu anda

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ali akca kodlamaniz ne idi. Ayrıca hangi idare

679 EGM. Adli ve idari soruşturma yok. Komisyon süreci devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
patriot, 5 saat önce yazdı:

@Yengeç Ne gerekçe ile bozdular? Esastan mı? Göreve başlamış mıydınız? Anlamak güç. Zaten tek tük iptal kararı çıkıyor mahkemelerden, onu da bozmak hangi vicdana sığar. 

Beraat edilmiş banka hesabı talimatli olmadığına dair beraat kararı vardı.  Kod SCD . 17 25 öncesi 5 aylık SGK .  

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 10 saat önce yazdı:

Ben sabah baktım incelemeye devam...

Aynı durumdayız, sizce kriter olmadığı için mi bekletiliyoruz?

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese hayırlı günler diliyorum. Eşim Haziranın altısı itibari ile görevine başladı elhamdülillah. Darısı bekleyen herkese inşallah. Bir sorun olacaktı. Eşim bu beş yıl içinde dört yıl dokuz ay esnaf bağkuru ödedi. Ödediği bu primleri SGK dan geri iade talep hakkı var mıdır varsa nasıl bir yol izlemeli

eşim için takipteyim 692khk diyanet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

İade olduğunda boşta geçen süreler sigortalı bir işte çalışmış olup olmaya bakılmadan tam ödeniyor iki açıdan hak kaybı ortaya çıkıyor birincisi paranın nominal değeri düştü eski maaş tutarına göre hesaplama yapılıyor ayrıca işçi statüsünde SGK ya tabi çalıştığım için gelir vergisi tutarı limit %40 üzerinden hesaplanıyor bu durumda ödenecek tutarı %15-25 gibi kesinti olacakken daha fazla gelir vergisi kesildiğinden daha az elimize geçiyor yine de göreve dönmek 5-6 yıllık maaşı toplu almak bir nebze yaşanılan onca sıkıntıyı unutturuyor Herkese güzel haberler dilerim.

Kurumların uygulaması değişiyor. Eşimin çalıştığı dönemler kesilerek ödendi. İdareye yasal faiz ve mahsup edilen tutar için dilekçe yazıyoruz. 

Kimi kurumda başlarken kesilmese bile, sonradan yasal faizle geri isteyebiliyormuş . Öyle duydum.

Uygulamalar çok farklı.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hafize, 40 dakika önce yazdı:

Herkese hayırlı günler diliyorum. Eşim Haziranın altısı itibari ile görevine başladı elhamdülillah. Darısı bekleyen herkese inşallah. Bir sorun olacaktı. Eşim bu beş yıl içinde dört yıl dokuz ay esnaf bağkuru ödedi. Ödediği bu primleri SGK dan geri iade talep hakkı var mıdır varsa nasıl bir yol izlemeli

SGK ya dilekçe ile başvurup isteyebiliyorsunuz. Yalnız süresi baya uzunmuş. Biz 5 aydır bekliyoruz. Ses yok.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 7 saat önce yazdı:

Aynı durumdayız, sizce kriter olmadığı için mi bekletiliyoruz?

Evet bence bişey çıkar mı diye bekletiliyoruz. 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...