İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Expert, 11 saat önce yazdı:

İnşallah umudum kalmadı ama insallh.

2686X karar numaram 

Hocam geçmiş olsun.. kurum kanaati benimkinde ve red oldu.. kabul beklentisi olmadan mahkeme sürecine devam edin.. ne yazık ki bu atmosferde olumlu sonuç zor.. 

Magdur35201171, 8 saat önce yazdı:

Arkadaşlar beraat takipsizlik alanlarla ilgili dönüş yolu açılıyor diye yazmış ankara kulisi diyr bir sayfa ondan sonra bir gelişme oldu mu

Bu siyasi bir değişiklik olmadan olmaz.. 

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Magdur35201171, 9 saat önce yazdı:

Arkadaşlar beraat takipsizlik alanlarla ilgili dönüş yolu açılıyor diye yazmış ankara kulisi diyr bir sayfa ondan sonra bir gelişme oldu mu

Seçim yaklaştıkça bol bol duyarız böyle şeyler.

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 14 saat önce yazdı:

İnşallah umudum kalmadı ama insallh.

2686X karar numaram 

Umut olmadan da olmuyor hocam. Bilgilendirme için teşekkürler.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 21.06.2022 - 14:24 yazdı:

Arkadaşlar mrb,25.idare mahkemesinden an itibari ile red aldığımı gördüm.Karar oy çokluğuyla alınmış.Bir üye karşı oy kullanmış gerekcesi şu şekilde ;

AZLIK OYU (X)Davacı tarafından, hakkında verilen Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kararının iptali istemiyle bakılan dava açılmıştır.Dava dosyasının incelenmesinden, davacı hakkında Komisyon tarafından yapılan değerlendirmede, davacının FETÖ/PDY terör örgütüne müzahir sendikaya üye olduğu gerekçesiyle başvurusunun reddedildiği görülmektedir.Uyuşmazlıkta, salt terör örgütüne müzahir bir sendikaya üye olmanın, kamu görevinden çıkarılma işlemine karşı yapılan itirazın reddine gerekçe gösterilemeyeceği, sadece sendika üyesi olanlardan bir kısmının Komisyon tarafından görevine iade edildiğinin bilinen bir gerçek olduğu, idarelerin eşit işlem ilkesini gözeterek işlem tesis etmesinin hukuk devleti ve hakkaniyet ilkesi açısından gerektiği, sendika üyeliği yanında bulunan diğer tespitlerin de davacının FETÖ/PDY ile normal bir vatandaştan beklenebilecek öngörüyü aşar şekilde yoğun bir bağ teşkil etmediği görüşüyle dava konusu işlemin iptaline karar verilmesi gerektiği kanaatiyle davanın reddine ilişkin çoğunluk kararına katılmıyorum.

Benim de 25. idare, Bankada hesabi var tamam ama talimatla is yapmamis ki demis.

689-Ret Banka, itirazsiz beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Trust, 1 dakika önce yazdı:

Benim de 25. idare, Bankada hesabi var tamam ama talimatla is yapmamis ki demis.

Mantıklı inceleseler sıkıntı olmuyor zaten hocam.Ben sendikadan 23 Şubat 2016 da istifa etmiştim.İstifa etmeme sebep olan yazıyı da ekledim savunmama ama nafile.(gelen yazı: Ahmet Davutoğlu tarafından kurumlara gönderilen legal görünümlü illegal yapılarla mücadele konulu yazıydı)Bunu da ispatlama ma rağmen olumsuz kurum kanaatiyle birlikte red verip geçtiler.Komisyondan red yiyen diğer mahkemelerden olumlu karar beklemesin bence.Cunku konu siyasi olarak çözülecek başka yolu yok .

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Heygidi, 19 dakika önce yazdı:

Allaha sukur RET kararimi gordum. En son 10gun once bakmisim. Insallah benim yerime ihtiyaci olan biri iade olmustur. Benim bildigim hic kriter yoktu. Herhangi yasal surecim olmadi. 

Geçmiş olsun .Metanetinize hayran kaldım bu arada.Herkes böyle olumsuz bir duruma  şükredip sabredemez.Rabbim daha güzel kapılar açsın inşallah..Bu iş düzelecek ama  zaman sadece zaman.

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adigey, 4 saat önce yazdı:

Garip duygular içerisindeyim. Kabul kararımı gördüm az önce. Ne yazacağımı bilemiyorum. Sevinçlerimiz, üzüntülerimiz bir oldu. Yine de bu buruk sevinç ve boğazımdaki yumrulu sevinç aileme bayram oldu. Hepimizin yüzünün güldüğü günü de göreceğiz çok yakında. 

Hayırlı olsun.

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...