İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İyi geceler arkadaşlar. Daha önce idari yargı surecimi yazmıştım. Şimdi devam eden süreç hakkında bilgi vermek ve konu hakkındaki yorumlarınızı istiyorum. 

İdare mahkemesinden kabul kararı almıştım bayramdan önce bakanlık YD talepli istinaf mahkemesine gitmişti. Bugün istinaf mahkemesi YD talebi için 30 gün içinde bizim savunma yapmamızı istedi. Ayrıca yine emniyet, masak ve son çalıştım kurumdan hakkımda bilgi istedi ve 30 gün süre verdi. Ayrıca mahkeme kararının bakanlığa tebliğinin  üzerinde 30 gün geçti ama hala ise başlatma yapmadılar. Durumu nasıl yorumlayacagimi bilemedim. Kurum baslatmiyor, istinaf yd için çalışma yapıyor gibi, bunu olumlumu olumsuz mu yorumlamaliyim bilemedim. 

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Carlito sizin mahkeme kararına istinaden kuruma işe dönüş dilekçesi yazmanız gerekiyordu diye biliyorum.

672 MEB  beraat 24 idare mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yiğit, 2 dakika önce yazdı:

@Carlito sizin mahkeme kararına istinaden kuruma işe dönüş dilekçesi yazmanız gerekiyordu diye biliyorum.

Bayramdan önce telefon etmiştim bakan onayında bayram sonu aramanız yapılır demişlerdi. Onun için yazı yazmadım. Ayrıca istinaf yd verirse tekrar ihraç olma durumu olacağından ben de en azından yd ile ilgili kararı beklesem mi diye düşünüyorum.

672 KHK - Maliye Bakanlığı VDK - Komisyon ret 20. İdare - Adli idari işlem yok - kriter yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carlito, 13 dakika önce yazdı:

Bayramdan önce telefon etmiştim bakan onayında bayram sonu aramanız yapılır demişlerdi. Onun için yazı yazmadım. Ayrıca istinaf yd verirse tekrar ihraç olma durumu olacağından ben de en azından yd ile ilgili kararı beklesem mi diye düşünüyorum.

Başlamak için bir yazı yazmanıza gerek yok kanun açık idare tebliğden itibaren 30 gün içinde başlatmak zorunda 

Bob Marley, Şimdi yazdı:

Başlamak için bir yazı yazmanıza gerek yok kanun açık idare tebliğden itibaren 30 gün içinde başlatmak zorunda 

Bakan onayına da neden gönderilir anlamadım, zaten mahkeme her türlü araştırmayı incelemeyi yapmışta kabul kararını vermiş bakan ne diyebilir ki gereksiz bürokratik işlemler

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesi dün ara karar ile 13 kuruma tebligat çıkarmış bunu nasıl yorumlamak gerekir?

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, Bir saat önce yazdı:

İdare mahkemesi dün ara karar ile 13 kuruma tebligat çıkarmış bunu nasıl yorumlamak gerekir?

Çoğu mahkeme aynı işlemi yapıyor. Aslında neyden ihraç edildiyseniz davanızda onun üzerinden yürümek zorunda ama İYUK' a aykırı olarak tesis edilen idari işlem için yeniden bilgi ve belge isteniyor. Yani mahkeme diyorki: "bir daha RET kararı vermek için beni destekleyecek bilgi ve belge gönderin". Olay bundan ibaret.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 12 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bu idare mahkemesinin istediği büfe ankesör veri hat analiz raporu 1.5 ay oldu hala gönderilmedi bunun bi süresi vs var mı 45 gün gelmemesi normal mi ? İdare mahkemesinde böyle bir rapor istenip gelen varsa ne kadar sürede geldiğini yazar mısınız? @Bla Bla Bla ve bilgisi olan diğer arkadaşlar

Benim Buüfe Ankesör Analiz raporum, ceza yargılaması sırasında istenmişti. Şimdi kontrol ettim. Mahkemenin talep tarihi Aralık 2019, Emniyet'in cevap tarihi Ağustos 2020. Yani tam 6 ay sonra cevap gelmiş mahkemeye.

Umarım mahkemenin istediği bilgiler bir anca önce gelir ve en kısa zamanda yaşadığın(m)ız haksızlar son bulur. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar kurum kaanatinin neden olumsuz olduguna dair dilekçe gönderdik kurumu hala cevap yok ?Savunmada da gerekcelendirilmemis ?Dilekçe gönderip de cevabı gelen var mı acaba ?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sessiz harf, 42 dakika önce yazdı:

Kurum'un savunmasında bir paragraf. Hukuk nosyonu yok galiba bunların.

https://www.hizliresim.com/8z8xqjr

Nasıl bir paragraf yaa.. böyle saçmalıklar ne yazık ki oluyor 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...