İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

scienceindex, 1 saat önce yazdı:

Nasıl bir paragraf yaa.. böyle saçmalıklar ne yazık ki oluyor 

Çoktan beri ilgili "kurum" ve "makam"larca ulu orta kullanılan bir cümle zaten hocam. Yıllardır anlatıyoruz bunu. Bu bağ ispatlanabilmiş olsaydı mahkemeden ceza alırdık. KHK ve OHAL sonrası bakan onaylı ihraç işlemleri sübutsuz, hukuksuz ve keyfi yapıldı

Bence en önemlisi de hiçbir şeyi gizli yapmadılar. Bütün hukuksuzluk şeffaf, herkese açık ve hepimizin gözü önünde yapıldı. Amaçları günü gelince bunu millete yıkmak ve tek başlarına suçlanmaktan kurtulmak. Halk da ses çıkarmayarak bunu onaylamış oldu (maalesef)

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 Ankara TEM den 30 gün süre verilmesine rağmen genelde gelme süresi 2.5 ay. Ama bir arkadaşta 5 ay oldu gelmedi. Mahkeme 2. kez istedi altını çizerek 20 gün süre verdi. Ama 2 ay da ondan geçti adli tatil girdi. bende 2 ay 15 günde falan geldi. Yani değişebiliyor.

@scienceindex bu matbu olarak tüm kararlarda kullanmak için hazırladıkları hukuka uygunluğu olmayan bir ifade. vicdansız biri kaleme almış belli ki.

@Cihaneymen Yargılamanın normal şekilde yürümesi. Dosya yürüyor karara en az 5-6 ay var.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 3 saat önce yazdı:

Nasıl bir paragraf yaa.. böyle saçmalıklar ne yazık ki oluyor 

Aynı ifade benim dosya da var, arzuhalciler bile yazmaz normalde 

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 8 saat önce yazdı:

İdare mahkemesi dün ara karar ile 13 kuruma tebligat çıkarmış bunu nasıl yorumlamak gerekir?

Bende baktım 12 kuruma yazılmış. Nasıl yorumlamak gerekir;

1. Bunların zaten ohal komisyonunca istenip incelenip karar da belirtilmesi gerekir. Olumlu şeyler yazılmadığı için mahkeme kendince hukuki tedbir alıyor.

2. Neden şimdi ilk ara kararda değil? E uzaması lazım biyerde. Belki tayin olur gideriz hiç bulaşmayız yada imzasi olan amirler emekli olur surec icinde düşüncesi...

3. Güncel olumsuz bilgi bulabilirmiyiz

Benim yorumum...

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
patriot, 3 saat önce yazdı:

@ozelharekat61 Ankara TEM den 30 gün süre verilmesine rağmen genelde gelme süresi 2.5 ay. Ama bir arkadaşta 5 ay oldu gelmedi. Mahkeme 2. kez istedi altını çizerek 20 gün süre verdi. Ama 2 ay da ondan geçti adli tatil girdi. bende 2 ay 15 günde falan geldi. Yani değişebiliyor.

@scienceindex bu matbu olarak tüm kararlarda kullanmak için hazırladıkları hukuka uygunluğu olmayan bir ifade. vicdansız biri kaleme almış belli ki.

@Cihaneymen Yargılamanın normal şekilde yürümesi. Dosya yürüyor karara en az 5-6 ay var.

Hocam sizde de ceza mahkemesi mi istedi yoksa idare mahkemesi mi?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 idare mahkemesi benim bahsettiğim. ACM de istenen sürelerde gelmişti. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesinin ara kararına cevap olarak emniyet yazısında şüpheli şirket SGK kaydı olduğu belirtilmiş. Şirket kapatılmamış Kayyum atanmamış faaliyetine devam ediyor. Mahkeme bunu dikkate alırmı?

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 7 saat önce yazdı:

İdare mahkemesinin ara kararına cevap olarak emniyet yazısında şüpheli şirket SGK kaydı olduğu belirtilmiş. Şirket kapatılmamış Kayyum atanmamış faaliyetine devam ediyor. Mahkeme bunu dikkate alırmı?

SGK kaydı bulunmasının irtibat ve iltisak sayılamayacağına dair onlarca yüksek mahkeme olan danıştayın kararları var bunlarıda  açıklama yaparken belirtin. 

önemli olan emsal kararlarla bu durumun irtibat iltisak teşkil etmediğini mahkemeye anlatabilmektir. 

Yok SGK yok dershane yok yurt yok vb. İltisak irtibat değil YETERKİ ÖRGÜTSEL SAİKLE KALMA, EĞİTİM ALMA, BARINMA VS. OLMASIN. 

Maalesef idareciler işin kolayına kaçıyorlar, ben göndereyim gitsin mahkemede aklansın gelsin diyorlar 

Güncelleme • • Vardırbirhayr

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Konu dışı 

Iyi akşamlar arkadaşlar. Çokça okuyan pek yazamayan bir takipçiyim.  Aynı durumu yaşayan ya da konuya vakıf arkadaşlar varsa yardım istiyorum.

Aramızda KHK li olup çocuğunu yurt dışına gönderen var mi? Herhangi bur durumla karsilastiniz mi? İş amaçlı cocugumu göndermek istiyorum. 

Ben gorevdeyim, esim khkli,  takipsizlik sonrası idari tedbiri il nüfusta kaldirtti. E devlete girdiğimde randevu vs veriyor ancak burdan öğrendiğim ne olduğunu bilmediğim protokol sorgulamaya tıklayınca hem oğlumda hem bende nüfus md gidin yazıyor.  Randevu alıp harcı yatırsam pasaport alir miyim, çıkışta sorun yaşar mıyım, ilçe nüfusa mi gidip sorsam bilemedim. Eski yeşil pasaportlar vardi, hala bizde. o yüzden mi öyle yazıyor.  Bilenlerden bilgi fikir rica ediyorum.  

Buraya yazdığım için kusura bakmayın , en çok takip edilen sayfa diye yazdim. 

679 KHK kasim 2021 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bunlardan sonra  gelecek partinin önce akp kol kola gezen hasretlik çekenleri sizde iltisaklısınız diye yargılatacak dirayetli kişilerin olması lazım ama zor

Kandırılanlar kurtuldu bizlerden helallik almadıkça rabbim canlarını almasın ama hakkımı yinede helal etmiyorum ölemesinler 

• Beğeni 1
  • Onaylama 8

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...