İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

mertdert, 12 saat önce yazdı:

İhraç olduğumda 4c kapsamındaydım. Hanımın eski sigorta kaydı üzerinden GSS den faydalanıyordum lakin 1,5 ay önce boşandık. Şimdi e-devlete bakınca  GSS kaydım yok gözüküyor. Bir daha başvurmam  gerekecek herhalde. 

Ben de aynı durumdayım yani eşimden yakın gecmiste boşandım. GSS prim borcunuz boşanma kararı kesinleştikten sonra edevlette gözükecektir, benim öyle oldu.

Maddi durumum pek müsait olmadığı için ben bu borcu ödememe kararı almıştım ama yarın tomografi cektirecegim için bugün bu borcu ödemek zorunda kaldım (zira GSS borcu odememeniz durumunda, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde ücretsiz muayene olabilseniz bile ilaçları indirimli alamıyorsunuz, benim tomografi ilaçlari GSS borcumdan daha pahalıydı).

Karagöz, 15 saat önce yazdı:

İşsiz kaldığımız dönemde ödediğimiz GSS primlerini iade olduktan sonra SGK'dan geri alabilecek miyiz?

Bu hususu bilen var mı?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Oh be site sonunda açılmış 🧿

Hala beklemedeyiz. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sonunda beklediğim yazı geldi arkadaşlar 

"İlgi sayılı yazı gereği Şube Müdürlüğümüz görevlilerince şahsa ait ATAÇ sorgusu yapılarak
Ankesör/Büfe Sorgu Raporu hazırlanmış, hazırlanan sorgu raporunda şahsın ardışık arama, periyodik
arama ve şifreli kaydetme yöntemi kaydının olmaması nedeniyle kıymetlendirme ve değerlendirme
yapılamamış, hazırlanan Ankesör/Büfe Sorgu Raporu ve sorgu raporunun olduğu 1(bir) Adet CD yazı
ekinde gönderilmiştir."

@Bla Bla Bla@patriot @Karagöz

hocalarım yazı geldi bu iade demek diyebilir miyiz artık?

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 49 dakika önce yazdı:

"İlgi sayılı yazı gereği Şube Müdürlüğümüz görevlilerince şahsa ait ATAÇ sorgusu yapılarak
Ankesör/Büfe Sorgu Raporu hazırlanmış, hazırlanan sorgu raporunda şahsın ardışık arama, periyodik
arama ve şifreli kaydetme yöntemi kaydının olmaması nedeniyle kıymetlendirme ve değerlendirme
yapılamamış, hazırlanan Ankesör/Büfe Sorgu Raporu ve sorgu raporunun olduğu 1(bir) Adet CD yazı
ekinde gönderilmiştir."

inşallah diyelim umutlarınız arttı diyelim hocam bekleyip hayırlı sonucu  göreceğiz

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 12 saat önce yazdı:

GSS den kastınız nedir? GSS-1 Otomatik olarak herhangi bir SGK kaydınız yoksa aylık yatırmak zorunda oldugunuz ücret karşılığında yapılan sağlık sigortası

GSS-2 Eskiden yeşil kart olarak bildiğimiz şimdilerde bağlı bulunduğunuz kaymakamlığın alt birimlerinden sdyv nın form doldurtarak inceleme sonrası gelir ve mulk durumuna gore onayladığı saglik sigortasi. 

Ayrıntılar ve hesaplanma yontemi internette var.Kiraci olup olunmadigi, degilse evin değeri ,arabanın degeri, hanede yaşayanların toplam gelir ve bankalardaki mevduatları ile sahip olunan mülkler...

Eğer GSS-2 talebiniz varsa yerini biliyorsanız SYDV 'na gitmeniz gerekecek  bilmiyorsanız kaymakamliginiz sizi yönlendirecektir.

Bahsettiğiniz haber GSS ile ilgili değilde aynı zamanda SYDV kayıtlarıyla sosyal yardımlar yapılmakta bununla ilgili olabilir. 

Kastım GSS-1 dediğiniz. Yani şu an aylık 195 lira olan sigorta.  GSS sağlık sigorta tescil ve prim borcu sorgulamada kaydınız bulunmamaktadır yazıyor. Anladığım kadarı ile bu sisteme zaten otomatikman üyeymişiz ama kayıt gözükmüyor. Boşanma da kesinleşti nüfusta ayrı gözüküyoruz. 

677 KHK-Beraat-Komisyon Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mertdert, 23 dakika önce yazdı:

Kastım GSS-1 dediğiniz. Yani şu an aylık 195 lira olan sigorta.  GSS sağlık sigorta tescil ve prim borcu sorgulamada kaydınız bulunmamaktadır yazıyor. Anladığım kadarı ile bu sisteme zaten otomatikman üyeymişiz ama kayıt gözükmüyor. Boşanma da kesinleşti nüfusta ayrı gözüküyoruz. 

Boşanma Yargıtay'da kesinleşse de, GSS borcu, ilk derece mahkemesi kesinleşme şerhini yazdıktan sonra gozukmustu bende. Kesinleşme itibariyle yani geçmişe dönük borç çıkartacaklar size yakinda, hiç merak etmeyin.

Herşeyeinanabiliri, 12 saat önce yazdı:

GSS-2 Eskiden yeşil kart olarak bildiğimiz şimdilerde bağlı bulunduğunuz kaymakamlığın alt birimlerinden sdyv nın form doldurtarak inceleme sonrası gelir ve mulk durumuna gore onayladığı saglik sigortasi. 

Ayrıntılar ve hesaplanma yontemi internette var.Kiraci olup olunmadigi, degilse evin değeri ,arabanın degeri, hanede yaşayanların toplam gelir ve bankalardaki mevduatları ile sahip olunan mülkler...

SDYV'nin incelemesi sizin beyaniniza mi dayanıyor yoksa tüm mal ve mulkunuzu siz beyan etmeseniz bile SDYV yetkilisi kendisi görebiliyor mu?

Ayrıca, işsiz kaldığımız dönemde ödediğimiz GSS primlerini iade olduktan sonra SGK'dan geri alabilecek miyiz, biliyor musunuz?

Güncelleme • • Demirci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mertdert, Bir saat önce yazdı:

Boşanma da kesinleşti nüfusta ayrı gözüküyoruz.

Karşı tarafın avukatına vekalet ücreti gibi bir borcunuz varsa, bu borç da kesinleşmeyle birlikte muaccel oluyor (yani artık karşı tarafın avukatı alacağı için icraya başvurabilir). Avukatla iletişime geçip bu borcu ödemek istediğinizi söyleyin; eğer avukat buna yanaşmazsa, borcunuzu avukata PTT aracılığıyla adreste ihbarlı ödeyebilirsiniz (ben bir de icra masraflarıyla uğraşmamak adına PTT kanalıyla ödedim ve borçtan kurtuldum, benim avukat ise alacağını karşı taraftan icra yoluyla tahsil etti).

Güncelleme • • Demirci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 6 saat önce yazdı:

ekinde gönderilmiştir."

Oldukça güzel bir haber bu. İade olma yolunda önemli bir engel ortadan kalkmış oldu. İnşallah başta siz olmak üzere bekleyen herkes bir an önce görevlerine geri döner. 

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 6 saat önce yazdı:

Karşı tarafın avukatına vekalet ücreti gibi bir borcunuz varsa, bu borç da kesinleşmeyle birlikte muaccel oluyor (yani artık karşı tarafın avukatı alacağı için icraya başvurabilir). Avukatla iletişime geçip bu borcu ödemek istediğinizi söyleyin; eğer avukat buna yanaşmazsa, borcunuzu avukata PTT aracılığıyla adreste ihbarlı ödeyebilirsiniz (ben bir de icra masraflarıyla uğraşmamak adına PTT kanalıyla ödedim ve borçtan kurtuldum, benim avukat ise alacağını karşı taraftan icra yoluyla tahsil etti).

Anlaşmalı boşandık. Size neyden sonra ve ne kadar zamanı kapsayacak şekilde kaç lira borç çıkardılar?

677 KHK-Beraat-Komisyon Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...