İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

mrb arkadaşlar 

ankara bölge idareden red geldi şimdi sırada danıştaya ı dilekçe yazılacak süreci bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler şimdiden...

679 KHK_ADALET BAK.ANKARA B.A.M  21.CEZA DAİRESİ KRİTER -SGK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@KARAYEL öncelikle geçmiş olsun fikrim yok ama birşey sormak istiyorum yeni mi girildi karar ? Tatilde oldukları için karar çıkmaz diye düşünmüştüm 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KARAYEL, 2 saat önce yazdı:

mrb arkadaşlar 

ankara bölge idareden red geldi şimdi sırada danıştaya ı dilekçe yazılacak süreci bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler şimdiden...

Geçmiş olsun Sayın KARAYEL. Düzelecek hepsi günü gelince, mücadeleye devam edecek sabır diliyorum.

Ankara'daki hangi bölge idareden kararınızın geldiğini sormamın sakıncası olur mu? Profilinizden anladığım haziran gibi başvurmuş olmanız lazım. Oldukça hızlı bir karar olmuş.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben 12.08.2022 de ankara 19. İdare mahkemesine yürutmenin durdurulması istemli dilikçe yazdim onlarda 14.idari dava dairesine  ilgilisi olarak dosyami gonderdi Karar 16.08.2022 de verilmiş uyapa bugun yüklenmiş şimdi yürütmenin durdurulmasi isteminin reddine verilen karara temyiz danistaya mi yazilacak

Adli tatil devam ediyor ama 14.idari dava dairesine gönderilmiş karari nöbetçi idari dava dairesi vermiş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@KARAYEL yürütme durdurmaya bizimde ret geldiğinde asıl dava için yine bölge idareye dilekçe verdi avukat oda ayrı şekilde açıldı . Şuan uyapta iki dosya var bölge idare için birinde yürütme durdurma ret yazıyor diğeri de açık durumda .sizinde öyle olması gerekiyor diye biliyorum. Yinede kıymetli büyüklerim daha açıklayıcı anlatacaktır 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

evet şuan öyle görünüor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Karar veren Ankara Bölge İdare Mahkemesi Nöbetçi İdari Dava Dairesince, 2577 sayılı Kanun'un 45 ve 52.maddeleri uyarınca dava dosyası incelenerek, gereği görüşüldü:Uyuşmazlığın niteliğine ve istinaf dilekçesinde ileri sürülen nedenlere göre olayda; 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 27.maddesinde belirtilen koşullar gerçekleşmediğinden, yürütmenin durdurulması isteminin reddine, karar kesin olmak üzere 16/08/2022 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

bu şekilde karar vermişler şimdi sırada danıştay a mı gidilmesi gerekiyor yoksa tekrar 19.idare mahkemesine mi itiraz etmeliyim kesin olarak karar vermiş ,

istinaf ya da temyiz yolu açık olarak dememiş itiraz edebilirsiniz dememiş ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KARAYEL, 5 saat önce yazdı:

Karar veren Ankara Bölge İdare Mahkemesi Nöbetçi İdari Dava Dairesince, 2577 sayılı Kanun'un 45 ve 52.maddeleri uyarınca dava dosyası incelenerek, gereği görüşüldü:Uyuşmazlığın niteliğine ve istinaf dilekçesinde ileri sürülen nedenlere göre olayda; 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 27.maddesinde belirtilen koşullar gerçekleşmediğinden, yürütmenin durdurulması isteminin reddine, karar kesin olmak üzere 16/08/2022 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

bu şekilde karar vermişler şimdi sırada danıştay a mı gidilmesi gerekiyor yoksa tekrar 19.idare mahkemesine mi itiraz etmeliyim kesin olarak karar vermiş ,

istinaf ya da temyiz yolu açık olarak dememiş itiraz edebilirsiniz dememiş ?

Karar kesinse artık danistaya itiraz edemezsiniz diye biliyorum. Tam emin değilim ama belki konuyu AYM'ye götürebilirsiniz. Emin olmak için bir avukata da danışın bence her ihtimale karşı, YouTube'ta takipçi/abone kasan çok avukat var, genellikle çabuk cvp veriyorlar.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba geçmiş olsun öncelikle Ankaradayım (sincan) 4 yaşına basacak oğlum için dil terapisti arıyorum alanında uzman bilgisi olan yazarsa memnun olurum

672 sendika MEB kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Rabia  iclal  ertaş konusunda uzmandır 

göreve iade için dava açtık şu an danıştay da 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...