İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Zamzalak, 50 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar sigortalı işte çalışmanın bize bir zararı var mı , göreve dönersek hak kaybı oluyor mu?

Eşime çalıştığı döneme ait maaşları odemediler. 

Dava açtık bekliyoruz. Ödeme me ile ilgili elle tutulur bir gerekçeleri yok. Zenginleşme nedeni yazmışlar. Asgari ücretle nasıl zengin olunuyorsa? Ama hukuk ta yok. Hayırlısı bakalım.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 25 dakika önce yazdı:

Eşime çalıştığı döneme ait maaşları odemediler. 

Dava açtık bekliyoruz. Ödeme me ile ilgili elle tutulur bir gerekçeleri yok. Zenginleşme nedeni yazmışlar. Asgari ücretle nasıl zengin olunuyorsa? Ama hukuk ta yok. Hayırlısı bakalım.

Hocam bı kişi var tanıdık sosyal hizmette memur ,geri dönmüş .kesmediler diyor. Avukata sordum o da eskiden vardı öyle birşey, ama şimdi öyle olmadığına dair bilgiler var dedi.

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 35 dakika önce yazdı:

Hocam bı kişi var tanıdık sosyal hizmette memur ,geri dönmüş .kesmediler diyor. Avukata sordum o da eskiden vardı öyle birşey, ama şimdi öyle olmadığına dair bilgiler var dedi.

Çalıştığınız konusunda bilgi vermezseniz kesmezler.

Tesbit ederlerse faiziyle geri alırlar.

Bildiğim bu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 2 dakika önce yazdı:

Çalıştığınız konusunda bilgi vermezseniz kesmezler.

Tesbit ederlerse faiziyle geri alırlar.

Bildiğim bu.

Sigortalı olursak illa bilirler, teşekkürler hocam

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm

İade oldum başladım göreve. Eski kurumu aradim maaş iadesi için. Dilekçe vermemi istediler. Sigortalı çalışılan dönemler ile geliştirme ödeneği ve akademik teşvik odenmedigini söyledi. Dava aç dedi.

Yasal faizde yok dedi. Eski dönem maaslar olduğu gibi yatar dedi.

Sigortasız çalışmak suç diye biliyorum. Bir kişi ihractan iadeye kadar sigortalı çalışmış olsa neredeyse hiç maaş iadesi alamaz bu mantıkla. Mutemet in dediği su: bir kişi aynı anda iki yerden gelir elde edemez diyor. 

Durum bu...

679 Yök İD

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Forumun sıkı takipçileri bilir: sigortalı olarak çalışanların göreve iadesi sonrasında, sigortalı çalıştıkları dönemde elde ettikleri gelir maaşlarından düşülerek ödeme yapılır demiştik. Bu uygulama her kurumda yapılmıyor diye de paylaşımlar oldu. Bu konuya dair Danıştay DDGK'nun 1969 yılında vermiş olduğu karara atıf yapılarak kesintilerin yapıldığını paylaşmıştım. 

⬇️

Sayın @Aklima 'nın

Gönderim • 25 Mart

Forum ana sayfada paylaşılan kararın kaybolmaması için buraya eklemeyi uygun gördüm.

Karar Şanlıurfa 1. İdare Mahkemesi tarafından verilmiş.

Mahkemenin yaklaşımı "hukuk devletinde yaşıyoruz" dedirtecek nadir gördüğüm kararlardan birisi.

Paylaşım kaynağı https://mobile.twitter.com/aliosmangocer/status/1484128590178488322

Kararın tamamı https://www.suahed.com.tr/kanunsuz-mahsuplasma-mahkemeden-dondu/ sayfasında var. Resimleri güncelledim.

✅Paylaşımındaki kararı dava dilekçenize emsal karar olarak sunmanızı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayın @ozelharekat61 sizin idare mahkemesi ne aşamada , karar verildi mi? 

1-Tanık beyanı - Ceza verilmesi-Yargıtay

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Libertatores, Bir saat önce yazdı:

sayın @ozelharekat61 sizin idare mahkemesi ne aşamada , karar verildi mi? 

Hala verilmedi tüm dosyalar tamamlandı kadar bekliyorum karar yazılacak ne zaman yazarlarsa artık hocam

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 1 saat önce yazdı:

Forumun sıkı takipçileri bilir: sigortalı olarak çalışanların göreve iadesi sonrasında, sigortalı çalıştıkları dönemde elde ettikleri gelir maaşlarından düşülerek ödeme yapılır demiştik. Bu uygulama her kurumda yapılmıyor diye de paylaşımlar oldu. Bu konuya dair Danıştay DDGK'nun 1969 yılında vermiş olduğu karara atıf yapılarak kesintilerin yapıldığını paylaşmıştım. 

⬇️

Sayın @Aklima 'nın

Gönderim • 25 Mart

Forum ana sayfada paylaşılan kararın kaybolmaması için buraya eklemeyi uygun gördüm.

Karar Şanlıurfa 1. İdare Mahkemesi tarafından verilmiş.

Mahkemenin yaklaşımı "hukuk devletinde yaşıyoruz" dedirtecek nadir gördüğüm kararlardan birisi.

Paylaşım kaynağı https://mobile.twitter.com/aliosmangocer/status/1484128590178488322

Kararın tamamı https://www.suahed.com.tr/kanunsuz-mahsuplasma-mahkemeden-dondu/ sayfasında var. Resimleri güncelledim.

✅Paylaşımındaki kararı dava dilekçenize emsal karar olarak sunmanızı tavsiye ederim.

Sayın @MsK.

Sayın @thorbank01  bölge bozmuş bu kararı diye yazmış. Bilginiz var mı?  kesinleşmiş yada bozulmuş olması konusunda.

Güncelleme • • SM679lu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...