İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Dr. Kara Göz, 2 saat önce yazdı:

Dostlar lisans mezunu olarak başlayan KHK mağduriyetimde doktoramı da almış bulunuyorum. İyi temennileriniz için hepinize teşekkür ederim. Tertemiz insanlarsınız hepiniz.

Bence beni artık durdurmalılar yoksa bu gidişle ordinaryüse kadar gidebilirim Allah muhafaza. Okumuş adam sevmez reyiz, daha fazla okumayayım diye iade edebilir. Bir de böyle deneyelim belki tutar.

Tebrik ederim.Biz güzel bir aile olduk.Hep bereber sevinip hep beraber üzülüyoruz 🤗

Ülkemizin çalışkan azimli insanlara ihtiyacı var. Her ne kadar kadri kıymeti bilinmese de...

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
SM679lu, 10 saat önce yazdı:

Sayın @MsK.

Sayın @thorbank01  bölge bozmuş bu kararı diye yazmış. Bilginiz var mı?  kesinleşmiş yada bozulmuş olması konusunda.

Evet sayın @thorbank01 bu paylaşımı yapmış. Bu konu ile ilgili benim bir bilgim yok.

Kurumlar kendileri savunmalarını yaparken kesinleşmemiş ilk derece mahkemesi kararlarını kendi lehlerine argüman olarak sunuyorlar. Bu durum dava açanların kendi takdiri.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aequitas, 15 saat önce yazdı:

Slm

İade oldum başladım göreve. Eski kurumu aradim maaş iadesi için. Dilekçe vermemi istediler. Sigortalı çalışılan dönemler ile geliştirme ödeneği ve akademik teşvik odenmedigini söyledi. Dava aç dedi.

Yasal faizde yok dedi. Eski dönem maaslar olduğu gibi yatar dedi.

Sigortasız çalışmak suç diye biliyorum. Bir kişi ihractan iadeye kadar sigortalı çalışmış olsa neredeyse hiç maaş iadesi alamaz bu mantıkla. Mutemet in dediği su: bir kişi aynı anda iki yerden gelir elde edemez diyor. 

Durum bu...

O beyin özürlüsü mutemete deseydin ki aynı anda 5-6 yerden maaş alanlar var onlar nasıl alıyor diye... 

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

677 KHK- suçlama sadece cgnat kaydı ile bylock suçlaması- user İD içerik veya başka hiçbişey yok- komisyon ret- idari devam ediyor- adlide devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @ozelharekat61 Allah yardımcınız olsun hocam inşaalah güzel bir karar çıkar .Benim ceza davasında tüm araştırmalar 2-3 kez istendi süreç hep uzadı şimdi ihraç olduk idare davasını yeni açtım tekrar idare mahkemesi de bu araştırmaların yapılmasını tekrar isteyecek mi? ya da ceza davasında 2-3 kez istenmiş duruşma zaptlarına işlendi dosyaya bakarak işlem yapmaz mı acaba ?

1-Tanık beyanı - Ceza verilmesi-Yargıtay

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Libertatores, 52 dakika önce yazdı:

Sayın @ozelharekat61 Allah yardımcınız olsun hocam inşaalah güzel bir karar çıkar .Benim ceza davasında tüm araştırmalar 2-3 kez istendi süreç hep uzadı şimdi ihraç olduk idare davasını yeni açtım tekrar idare mahkemesi de bu araştırmaların yapılmasını tekrar isteyecek mi? ya da ceza davasında 2-3 kez istenmiş duruşma zaptlarına işlendi dosyaya bakarak işlem yapmaz mı acaba ?

Her mahkeme aynı evrakları tekrar tekrar istiyor hocam hicbir mahkeme başka mahkemenin dosyasına bakmaz dolayısıyla idare mahkemesi bile aynı dosyaları 2-3 kez isteyebilir malesef tamamen zaman uzatma üzerine kurulu düzen

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dr. Kara Göz, 18 saat önce yazdı:

Dostlar lisans mezunu olarak başlayan KHK mağduriyetimde doktoramı da almış bulunuyorum. İyi temennileriniz için hepinize teşekkür ederim. Tertemiz insanlarsınız hepiniz.

Bence beni artık durdurmalılar yoksa bu gidişle ordinaryüse kadar gidebilirim Allah muhafaza. Okumuş adam sevmez reyiz, daha fazla okumayayım diye iade edebilir. Bir de böyle deneyelim belki tutar.

Sayın Dr.Kara Göz,

Hayırlı olsun. Ülkemizde halen okuyana  "okuyupta solcumu olacaksın" zihniyetiyle bakan bir kitle var. Bu kitlede mevcut muktedirlerden iyi destek alıyor. Böyle bakınca sizin iade CeHaPe iktidarına sarkmaz umarım.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dr. Kara Göz, 18 saat önce yazdı:

Dostlar lisans mezunu olarak başlayan KHK mağduriyetimde doktoramı da almış bulunuyorum.

başarılarınız daim olsun sayın @Dr. Kara Göz kaderdaşınız olarak sizinle gurur duyuyoruz.

bu arada verdikleri ret kararı da  tebliğ edildi. yaptığımız hiçbir savunmayı dikkate almamışlar. şaşırdık mı? tabii ki hayır.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 19 saat önce yazdı:

Sayın @MsK.

Sayın @thorbank01  bölge bozmuş bu kararı diye yazmış. Bilginiz var mı?  kesinleşmiş yada bozulmuş olması konusunda.

Facebook grubunda yazmıştı hocam bölge idare kararı bozdu diye Danıştay'a atıfta bulunmuş yersiz zenginleşme kabul etmiş 

SGK li calismada mahsuplaşma ciddi sorun tutarlılık yok kurumlar arasında...adamın işyeri var bağkur yatırmış ama hep zarar gostermis kesinti yapmıyorlar diğer adam SGKli çalışmış patbpat kesiyor.Mutemetler görüş yazıları gösteriyor bu konuda 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Arı maya hocam geçmiş olsun çok üzüldüm .Sizin mesajı okuyunca o ana gittim.Sagliginiza dikkat edin .İnsallh düzelir herşey.

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...