İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bla Bla Bla, Bir saat önce yazdı:

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu (İYUK) ilgili maddesi şöyle:

Duruşmalı işlerde karar verilmesi:

Madde 19 – (Değişik birinci cümle: 10/6/1994-4001/9 md.) Duruşma yapıldıktan sonra en geç onbeş gün içinde karar verilir. Ara kararı verilen hallerde, bu kararın yerine getirilmesi üzerine, dosyalar öncelikle incelenir.

Bu kanun maddesine ilgi yaparak mahkemeye bir Ek beyan dilekçesi verebilir ve dosyanızın ÖNCELİKLE İNCELENMESİNİ talep edebilirsiniz. Ancak mahkemeler bu dilekçenizi ne kadar dikkate alır, o kısmı bilmek mümkün değil. 

Duruşma olduktan sonra 15 gün içinde karar verilmesi gerektiği yukarıdaki kanun maddesinde açıkça yazmasına rağmen, duruşma üzerinden aylar geçse bile verdiği kararı açıklamayan mahkemeler var. Ama yine de ek beyan dilekçenizi yazmanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler hocam

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 35 dakika önce yazdı:

Ohal Komisyonu kararı geldi RED

Gerekçe Kurum kanaati

Kurumda FETO mensubiyeti nedeniyle görevden alının Başkan Yardımcısı H.T ile yakın çalıştığı, başvurucunun FETO/PDY örgütü ile irtibatı olan kişilerle yakın ilişki içerisinde o9lduğu hususu ile diğer tespit, bilgi ve olgular dikkate alındığında "

Hocam geçmiş olsun. Mahsuru yoksa karar tarihi ve numarasının üç hanesini paylaşabilir misiniz? 

677EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 33 dakika önce yazdı:

Ohal Komisyonu kararı geldi RED

Gerekçe Kurum kanaati

Kurumda FETO mensubiyeti nedeniyle görevden alının Başkan Yardımcısı H.T ile yakın çalıştığı, başvurucunun FETO/PDY örgütü ile irtibatı olan kişilerle yakın ilişki içerisinde o9lduğu hususu ile diğer tespit, bilgi ve olgular dikkate alındığında "

Yani tamamen fişlemeye dayalı bomboş bir dosya... Bu kararı verenler için ağız dolusu küfürler haricinde dilime başka bir şey gelmiyor. Geçmiş olsun Hocam. Artık hakkınızı mahkemelerde arayacaksınız. İçeriği bu şekilde olan bir dosyanın mahkemelerden dönmeme ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüyorum. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

S.A kaderdaşlarım.2022 Mart ayında red aldım.Mayis ayının ilk haftası dilekcemi gönderdim. 17 Mayısta 25.idare mahkemesine dosyam düştü. Bugün E Devletten bir bakayım dedim. 24 Kasıma Duruşma günü verilmiş olduğunu gördüm. Mahkemeyi duruşması istemiştim. 

Benim dosya mı hızlı yoksa genelde mı hızlı?

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarbzen, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bugün red kararımı gördüm. 675 , sağlık bakanlığı. Nedenin bilmiyorum muhtemelen kurum kanaati olacaktır. 

Red alan arkadaşlara geçmiş olsun. 😟😟😟

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 3 saat önce yazdı:

S.A kaderdaşlarım.2022 Mart ayında red aldım.Mayis ayının ilk haftası dilekcemi gönderdim. 17 Mayısta 25.idare mahkemesine dosyam düştü. Bugün E Devletten bir bakayım dedim. 24 Kasıma Duruşma günü verilmiş olduğunu gördüm. Mahkemeyi duruşması istemiştim. 

Benim dosya mı hızlı yoksa genelde mı hızlı?

hocam bende ayni tarihte red alip 30 mayısda başvurmuştum.ayni mah.25.idare ve bende hat mağduru bugün baktim 25 kasım a gün verilmiş. mahkemeden sonra lütfen buraya yazın mahkemenin genel durum ve tutumunu dosyalar ayni gibi

686 hat mağduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kaktüs, 33 dakika önce yazdı:

hocam bende ayni tarihte red alip 30 mayısda başvurmuştum.ayni mah.25.idare ve bende hat mağduru bugün baktim 25 kasım a gün verilmiş. mahkemeden sonra lütfen buraya yazın mahkemenin genel durum ve tutumunu dosyalar ayni gibi

Ben de hat mağduruyum 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM 13 ekimde 677 sayılı KHKdaki ekli listelerle ilgili bir karar verecekmiş. gerçi yanlış hatırlamıyorsam daha önce başka KHKları incelemişti ama bakalım ilginç bir karar gelecek mi? kanunlaştığı için 7083 sk olarak geçiyor linkte:

https://www.anayasa.gov.tr/tr/mahkeme-gundemi/genel-kurul/13-ekim-2022-genel-kurul-gundemi/

677EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...