İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Uçurtma, 14.10.2022 - 10:04 yazdı:

Aldığım olumlu bir haberi paylaşmak istedim sizlerle...

Dün 28.İdare Mahkemesinin kararıyla iade edildiğimi öğrendim.Yıllardır beklediğim bu kararla bireysel anlamda,nihayet adaletin yüzünü gördü bu gözler.Değisik duygular içerisindeyim.Ki biliyorum benim gibi bekleyen,adalet arayan bir sürü insan var.

21.06.2022 tarihinde verilen kararım dün uyapa düştü.Ağustos 2020 tarihinde mahkemeye başvuru yapmıştım.

Diyecek çok söz var...Kayıp yıllar var...Geriye dönülmüyor.Umarım herkes hakkettiği güzel günleri görecek...

İHRAÇ FAZLASI, Şimdi yazdı:

Dün 28.İdare Mahkemesinin kararıyla iade edildiğimi öğrendim.Yıllardır beklediğim bu kararla bireysel anlamda,nihayet adaletin yüzünü gördü bu gözler.Değisik duygular içerisindeyim.Ki biliyorum benim gibi bekleyen,adalet arayan bir sürü insan var.

21.06.2022 tarihinde verilen kararım dün uyapa düştü.Ağustos 2020 tarihinde mahkemeye başvuru yapmıştım.

Diyecek çok söz var...Kayıp yıllar var...Geriye dönülmüyor.Umarım herkes hakkettiği güzel günleri görecek...

Geçmiş olsun 28. İdare istinaf mahkemesi mi

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese slm. Adalet bakanlığı personeliyim. 2018 de 701 nolu KHK ile ihraç olmuştum. 2021 de ohal komisyonu kararı ile geri döndüm. Yaklaşık 1.5 yıldır çalışıyorum. Bazı bakanlıklar göreve dönünce ikamet adresine atama yapıyormuş. Hatta bizim bakanlıkta da zabıt katipleri ikametine ataniyormus. Ama ben infaz  korumayim. Ben ikamet adresi yerine son çalıştığım kuruma atandım. Başka bir şehire yani. Bu durumda atamamizi ikametimize aldırma gibi bı talepte bulunan oldumu. Veya bu konuda bilgisi olan varsa bilgi verirseniz sevinirim. 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 14.10.2022 - 21:58 yazdı:

Hayırlı olsun hocam dosyanızda ara karar varmıydı varsa kaç ara karar verildi ve son ara karardan nekadar süre sonra karar verildi 

Çok teşekkür ederim.Mahkemeye ilk başvuru tarihim Ağustos 2020,ara karar alınma tarihi Şubat 2022 (Benim dosyada 1 kere ara karar alındı.Duruma göre fazla da olabiliyor) Ara kararın uyapta yayınlanma tarihi Mart 2022.Karar verilme tarihim 21 Haziran 2022.UYAP ta yayınlanma tarihi 13 Ekim 2022.

İHRAÇ FAZLASI, 5 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun 28. İdare istinaf mahkemesi mi

Teşekkür ederimm.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 15.10.2022 - 01:28 yazdı:

Hayırlı olsun ,maalesef geç gelen adalet...Benim de 28. İdarede umarım o kadar beklemezler ,dava acilali benim 7 ay oldu.

Teşekkür ederimm..Malesef çok bekledik:(Ama süreç çok ağır işliyor.Buara 27.ve 28.İdareden olumlu kararlar duymaya başladık.Umarım fazla beklemessiniz.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bla Bla Bla @Bla Bla BlasayıBlasayBlasayıBla

Bla Bla Bla, 4 saat önce yazdı:

Hocam benim de beraat 223/e maddesinden. Beraatimi bizzat savcı istediğinden avukatım; sürecin uzamadan beraatin hemen kesinleşmesi için itiraz etmememizin daha doğru hareket tarzı olacağını belirtti. Avukatım, uzun yıllardır tanıdığım yakın bir dostum ve bu konulara hakim olduğundan, 223/b'den beraat etmek için itiraz etmedik. 

223/e'den beraat, istinafa taşınmadan kesinleşti. Beraat kesinleştikten sonra, sonrası kamu görevinden çıkarıldım ancak idare mahkemesi beni göreve iade etti. Sayın @Aklima Hocamın da dediği gibi, 223/e'den beraat edince göreve dönülmez diye bir çıkarsama yapmak mümkün değil. 

Adalet ağır işler ama mutlaka doğruya ulaşır der hukukçular. Bize yaşatılanlar gerçekten çok ağır ama insan gibi yaşamak için direnmekten başka çaremiz yok. Sürecin uzun olacağı bilinciyle hukuki mücadeleye devam edeceğiz. Örneğin göreve geri döndüm ancak İdare rütbelerimi söküp beni memur olarak atadı ama dert değil, mahkemede rütbelerimi geri alacağım. İdare özlük haklarımı eksik ödedi ama dert değil, mahkemede tüm özlük haklarımı geri alacağım. 40'lı yaşlarına kadar hayatı boyunca hiç mahkeme görmemiş bir kişi olarak, şimdiden UYAP'ta 6 tane dava dosyam oldu. Bu süreç bitene kadar dava dosya sayım muhtemelen 15 civarında olacak. Hukuki anlamda tüm haklarımı alana kadar ve bana bunları yaşatanlara nefesimin yettiğince hukuki anlamda mücadele edeceğim. Kendimden daha çok, bu süreci çok ağır yaşayan diğer kaderdaşlarım için bunu yapacağım. 

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Tekrardan hayırlı olsun. Mücadelemizin sonuna kadar Allah sağlık sıhhat versin cümlemize. Zor bi süreç ama başaracağız inşallah

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@derman 

derman, 14.10.2022 - 13:28 yazdı:

Tebrik ederim. Hayırlı olsun. Allah bir daha yaşatmasın. Benim dosya da 28. İderede 15. 11.2021 de başvurdum. Hâlâ bi gelişme yok her gün bakıyorum. Sizin iki yılda çıkmış karar. Sanırım boşuna bakıyorum. Daha çıkmaz

Sizin kriter denen saçmalıklar neler acaba çok merak ettim.

Teşekkür ederimm..Darısı Sizleree..Malesef biraz daha bekleme olasılığınız yüksek.Ama önemli olan sonucun olumlu olması.

Benim kriter eski eş durumu.Bir hiç uğruna heba olan yıllarım...

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 14.10.2022 - 10:29 yazdı:

Hayırlı olsun. Şansınıza atama kararı çıkmadan AYM kararı yayınlanır umarım.

Teşekkür ederimm...

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 15 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim.Mahkemeye ilk başvuru tarihim Ağustos 2020,ara karar alınma tarihi Şubat 2022 (Benim dosyada 1 kere ara karar alındı.Duruma göre fazla da olabiliyor) Ara kararın uyapta yayınlanma tarihi Mart 2022.Karar verilme tarihim 21 Haziran 2022.UYAP ta yayınlanma tarihi 13 Ekim 2022.

Tekrar hayırlı olsun hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Benim ilk ara karar Mart, ikinci ara karar temmuz ayında verildi. Kararın verilmesi uyapa yüklenmesi derken daha vakit var anlaşılan.

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...