İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Selam arkadaşlar, 672khk MEB vifi mağduruyum.adli süreç istinafta 18 aydır bekliyor.komisyon incelemeye devam ediyor.Benim gibi karar bekleyen formda kaldı mı?@Tarbzen arkadaşın karar sayısına göre geriye kalan dosya sayısı 18 gibi.Son 18 e kalmakla çok şanslıyım galiba!

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Kayip3386, 33 dakika önce yazdı:

Selam arkadaşlar, 672khk MEB vifi mağduruyum.adli süreç istinafta 18 aydır bekliyor.komisyon incelemeye devam ediyor.Benim gibi karar bekleyen formda kaldı mı?@Tarbzen arkadaşın karar sayısına göre geriye kalan dosya sayısı 18 gibi.Son 18 e kalmakla çok şanslıyım galiba!

Ben varım. Son dosya benim olacak sanırım 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sendika istifayla bekleyenler kuyruğuna dahil olmuş durumdayım ✋

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ank 25. Idaredeydim dosyam e devletten bakinca ankara 13 ve 15. Idari dava dairesi diye iki dava daha acilmis. Bunlar ne oluyor.

tşk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

25 Ankara idareden ret. Mahkeme 13 bölge idare mahkemesine yollanmış. mahkeme davalar yoğunluktan dolayı 15 Ankara bölge idare daireye davaları atıyorlar. 

KHK 672 atıldım. Adalet bakanlığı infaz koruma memuru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Anayasa Mahkemesi Birinci Bölüm 18 Ekim 2022 Toplantısı Gündemi ve Sonuçları;

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başvuru Numarası 2019/20791

Başvuru, sohbet toplantılarına katılmasının ve sendika üyeliğinin terör örgütüne üye olma suçundan verilen mahkûmiyet hükmünde değerlendirmeye esas alınmasının ifade özgürlüğü ile sendika hakkını ihlal ettiği iddiasına ilişkindir.

Kabul Edilebilirlik Yönünden:

1. Özel hayata saygı hakkının ihlal edildiğine ilişkin iddianın KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA,

2. Sendika hakkının ihlal edildiğine ilişkin iddianın KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA,

3. Suç ve cezaların kanuniliği ilkesinin ihlal edildiğine ilişkin iddianın KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA, 

Esas Yönünden:

1. Anayasa’nın 20. maddesinde güvence altına alınan özel hayata saygı hakkı İHLAL EDİLDİĞİNE,

2. Anayasa’nın 51. maddesinde güvence altına alınan sendika hakkının İHLAL EDİLDİĞİNE,

3. Anayasa'nın 38. maddesinde güvence altına alınan suç ve cezaların kanuniliği ilkesinin İHLAL EDİLDİĞİNE,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlgililer bu kararın yayımlanmasını takip edebilirler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba. Aramızda 1 Eylülden sonra pasaport tahdidi kalkan var mı (adli tedbiri bulunmayanlardan). Benim ağustos başında tahdit kalkmıştı, eylülde tekrar tahdit koydular (idari). Eylül başında dilekçe verdim (idari tahdit kaldırılması için) ancak halen sonuçlanmadı. Benzer durumda olup yanıt (olumlu-olumsuz) alan var mı?

kurum kararı ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 2 saat önce yazdı:

Anayasa Mahkemesi Birinci Bölüm 18 Ekim 2022 Toplantısı Gündemi ve Sonuçları;

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başvuru Numarası 2019/20791

Başvuru, sohbet toplantılarına katılmasının ve sendika üyeliğinin terör örgütüne üye olma suçundan verilen mahkûmiyet hükmünde değerlendirmeye esas alınmasının ifade özgürlüğü ile sendika hakkını ihlal ettiği iddiasına ilişkindir.

Kabul Edilebilirlik Yönünden:

1. Özel hayata saygı hakkının ihlal edildiğine ilişkin iddianın KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA,

2. Sendika hakkının ihlal edildiğine ilişkin iddianın KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA,

3. Suç ve cezaların kanuniliği ilkesinin ihlal edildiğine ilişkin iddianın KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA, 

Esas Yönünden:

1. Anayasa’nın 20. maddesinde güvence altına alınan özel hayata saygı hakkı İHLAL EDİLDİĞİNE,

2. Anayasa’nın 51. maddesinde güvence altına alınan sendika hakkının İHLAL EDİLDİĞİNE,

3. Anayasa'nın 38. maddesinde güvence altına alınan suç ve cezaların kanuniliği ilkesinin İHLAL EDİLDİĞİNE,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlgililer bu kararın yayımlanmasını takip edebilirler.

Anayasa Mahkemesinin önünde bekleyen dostları olumlu yönde etkiler mi bu sonuç? 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aysegul Oz, 8 dakika önce yazdı:

Anayasa Mahkemesinin önünde bekleyen dostları olumlu yönde etkiler mi bu sonuç? 

Olumlu yönde etkiler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

anayasa mahkemesinde bir hareketlenme var bu aralar;

13 ekimde 677 sayılı khkyı genel kurul gündemlerine aldılar o henüz açıklanmadı.

18 ekimde yukarıda bahsedilen sohbet ve sendika konularını bölüm gündeme aldı ihlal çıktı (özel hayata saygı, sendika hakkı, suç ve cezaların kanuniliğinden).

20 ekimde bylocku genel kurulda görüştüler, henüz açıklanmadı.

26 ekimde 3 KHK daha genel kurulda görüşülecek.

677EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...