İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

efe, 31.10.2022 - 10:56 yazdı:

Mrb Arkadaşlar. 

Mart-2022 ayında RED almıştım. Kurum açtığım davanın savunmasında İdare Mahkemesine savunma verdi. "Ekli GİZLİ belgelerin UYAP sistemine yüklenmemesi" notu düşmüş. İtirazım neticesinde sözkonusu belgeler tarafıma gönderildi. Kurum kanaati (15 Temmuz öncesi BİMER şikayeti, SMS, Kimse yokmu 100₺ bağış, otomatik ödemelerin ve tüm birikimlerin olduğu banka hesabı.)  ile ihraç olmuşum. 

Dikkatimi çeken hakkımda yapılan fişlemede "DDK listesinde ismi olması" diye yazılmış.

DDK listesi hakkında bilgisi olan var mıdır? Nedir bu DDK listesi?

Hayırlı olsun. Gözünüz aydın.

Teşekkürler darısı sabırla bekleyen kaderdaşlarımın başına 

Bla Bla Bla, 31.10.2022 - 13:03 yazdı:

Gözünüz aydın olsun Hocam, darısı bekleyenlerin başına en kısa zamanda. 

Şimdilik birer birer, ileride biner biner tüm haklarımızı geri alacağız. 

Teşekkürler. Ben de özlemle hep beraber mutlu olacağımız günleri bekliyorum. Bu şekilde iade olsak da hep bir yanımız buruk...

altirana, 23 saat önce yazdı:

@Aysegul Oz gozunuzaydin hocam geride kalan bizlere dua edin unutmayın.Biz neden red aldık niye böyle oldu ah bı bilsek 😔

Teşekkürler. Sevinemiyorum bile tüm masumlar iade olana kadar da hüznü ve mutluluğu bir arada yaşayacağım. 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilen1302, 22 saat önce yazdı:

Gözünüz aydın olsun geçen gün aklımdan geçti... geriye kalanlardan ses  yok karar mi çıkmıyor derkennn  okudum çok çok sevindim...Rabbım tez zamanda kurtarsin herkesi

Teşekkürler.Amin tüm yüreğimle 

Cengiz Yildiz, 19 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun.sevindim sizin adiniza allah tekrarını yasatmasin.bizleri unutmayınız 

Teşekkürler. Ahretlik olduk forum arkadaşlarıyla. Hep beraber gülelim inşallah.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK7546, 31.10.2022 - 10:59 yazdı:

@Aysegul Oz çok duygulandım ve sevindim 💙 bundan sonra gönlünüz yorulmaz inşallah 🌹

Çok teşekkürler. Yıllar bizden çok şey götürmüş ama inanıyorum ki hepimiz için gönül yorgunluğu bitecek. Sabır acı meyvesi tatlıdır. Gönlüm dualarım sizlerle...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
emrah, 3 saat önce yazdı:

herkese iyi günler. komisyon red kararı vereli bir buçuk ay oldu hala tebligat gelmedi. cimer e yazdım, ptt ye sordum, muhtara sordum yok, eski ikametgâh muhtarına da sordum yok. içerdeyken başvuru yapmıştım, cezaevini de aradım yok. tebliğ edilmeden 60günlük süre başlamıyor değil mi? bir de tebliği beklemeden idare ye dava açabilir miyim

@emrah kurum MEB benim de bir ayı geçti.  daha önce  burada paylaşılan MEB teftiş kurulu telefonunu -03124133714-  aradım . iki hafta önce aramıştım. geçtiğimiz haftayı kastederek gönderileceğini söylediler bilginiz olsun. arayıp evrakınızın nereye tebliğ edileceğini  sorabilirsiniz.  tebliğ edilmeden dava açabileceğinizi sanmıyorum ama emin değilim 

Güncelleme • • wasdreel

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar benim davam da idare mahkemesinde avukat tutmak istiyorum bu konularda iyi olan ve uygun fiyatlı tutabileceğim avukat var mı önerir misiniz 

697 KHK - komisyon incelemede-beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zimmermen, 20 saat önce yazdı:

@Aysegul Oz Hocam inanın iade haberinize kayıtsız kalamadım,öyle sevindim ki anlatamam…Hayırlı olsun.Allah bunu unutturacak bir acı yaşatmasın!

Bizler hala komada olsak da sizin narkozdan uyanmanız beni çok mutlu etti.6 yıldır ne için,ne sebeple bekletildiğimi bilmeden bi kenarda komada uyuyorum sanki.İlk zamanlar nolcak döndüğümde kaldığım yerden devam ederim diyordum ama inanın bugün ben dönsem eski halimde olur muyum hiç bilemiyorum.Atıldığımda 10.sınıf olan kız kardeşim şimdi öğretmen oldu.😊Umarım o zaman 1.sınıf olan kızımdan önce işime dönerim.

Ayyy canım   böyle mesajları okuyunca kıyamıyorum sizlere ..Daha çok gençsiniz.Rabbim çok çök güzel  günler göstersin inşallah. Bunları yaşadık mi diye de  unutursun kederli hüzünlü günleri .Sağlıkla kalın inşallah 

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 2 saat önce yazdı:

Çok teşekkürler. Yıllar bizden çok şey götürmüş ama inanıyorum ki hepimiz için gönül yorgunluğu bitecek. Sabır acı meyvesi tatlıdır. Gönlüm dualarım sizlerle...

Hocam gözünüz Aydın, çok sevindim sizin adınıza. Bundan sonrası hep çok güzel olur inşallah 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wasdreel teşekkürler. ilk başvuru adresine (4 sene önce taşındığım) göndermişler, orada yoksanız bize gelir tekrar mernis teki güncel adresinize göndeririz dediler.

13 ay tutukluluk. beraat. komisyonda incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 01.11.2022 - 10:54 yazdı:

"Ekli GİZLİ belgelerin UYAP sistemine yüklenmemesi" notu düşmüş.

Yukarıda belirttiğiniz cümleyi nerede gördünüz. Gözümüzden bir şey kaçmasın diye sormak istedim.

Davalının  (Kurumun) 1. savunmasının en son sayfasının altında. Ek olarak yazmışlar ve not düşmüşler. 

Kurumum yaptığı fişleme ve soruşturma evraklarını bana vermek istememiş.

emrah, 01.11.2022 - 11:09 yazdı:

herkese iyi günler. komisyon red kararı vereli bir buçuk ay oldu hala tebligat gelmedi. cimer e yazdım, ptt ye sordum, muhtara sordum yok, eski ikametgâh muhtarına da sordum yok. içerdeyken başvuru yapmıştım, cezaevini de aradım yok. tebliğ edilmeden 60günlük süre başlamıyor değil mi? bir de tebliği beklemeden idare ye dava açabilir miyim

Tebligat yapılmadan süreniz başlamaz. 

Kurumunuz personel/insan kaynakları birimi ile iletişime geçiniz. Onlar bilrler.  Postaya verdilerse de posta takip numarasını isteyiniz ve PTT'den sorunuz. 

Ben bu şekilde  öğrenmiştim. Benim de geç geldi tebligat. Ola ki göndermişlerse ve gönderinin izine ulaşamadınız ise yeniden göndermelerini talep ediniz.

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Y.aydin, 22 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar benim davam da idare mahkemesinde avukat tutmak istiyorum bu konularda iyi olan ve uygun fiyatlı tutabileceğim avukat var mı önerir misiniz 

Uygun fiyat?  

Bu konulara hakim ihraç hukukçular var. Dilekçe yazıp parasını alıyorlar. Sosyal medyadan ulaşabilirsiniz. 

Avukatlık bir durum (Bence) yok. Etkisi olduğunu da düşünmüyorum.  

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...