İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Arkadaşlar iyi günler,

Red kararım elime ulaştı. Kısaca yardımcı olması açısından bilgi vereyim.

672 KHK, YÖK akademik personel. 

Karar No: 2022/2877x                    Karar Tarihi: 21/09/2022

Kararı Sistemde görme: 10/10/2022 (daha önce girilmiş olabilir haftada bir bakıyordum.)

Karar Tebligat, sistemde gördükten yaklaşık 20 gün sonra.

Red gerekçesi: 16 yıl önceki 1 yıllık SGK kaydı ( Kadro almam SGK kaydından 4 yıl sonra idi.), Olumsuz kurum kanaati ve tanık beyanı (ceza davasında iddialarından vazgeçse de dikkate alınmamış), Ceza davasının temyizde olması. Bu iddialar ceza davasının da konusu idi.

Ceza Davası durumu, Beraat(4 yıl önce), ancak Yargıtay'da dosya (2,5 yıldır).

Kendimde avukat olduğum için süreci kendim takip edeceğim. (Avukatlığa da 5 yıl sonra hak kazanabilmiştim.)

Pek karar bekleyen kalmamış olabilir ancak bilgi vermek istedim. Süreç boyunca forumu ara ara takip etme fırsatım oluyordu. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Her aşamada bekleyen arkadaşlara sabırlar ve kolaylıklar dilerim.

672 KHK - YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aysegul Oz Komisyondan red aldığımdan bu yana foruma çok nadir giriyorum. Tesadüfen sizin iade haberinizi görmek ne güzel. Hayırlı olsun hocam. Bundan sonra en kötü gününüz böyle olsun. Saygılar, selamlar.

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 31.10.2022 - 10:19 yazdı:

Canlar iadeeee😭😭😭 

Tarifsiz duygular içindeyim. Mutluluk ve üzüntüyü aynı anda yaşamak tarif edilemez bir yorgunluk yaşatıyor. Yılların birikmiş duyguları patlıyor. 

İki haftadır bakmıyordum. İl milli eğitimden aradılar. Sadece çığlık attığımı hatırlıyorum. Narkozdan uyanırken saçmalarsin ya işte öyle...

Mücadelesi bitmeyen arkadaşlarım. Sizler temize çıkana kadar gerçek manada mutlu olmam mümkün değil. Kederimiz de mutluluğumuz da bir...

Sevgili @Aysegul Oz hocam çok ama çok sevindim gözünüz aydın iade olanlara da red alanlara da yorumlarınızla destek verdiniz hep güzel yüreğinize başka hüzün değmesin inşallah.

Bir süredir foruma girememiştim yeni gördüm güzel haberinizi 

Tüm mağdurların da iade haberlerini almamızı nasip etsin Mevlam inşallah sabırla o günleri bekliyoruz

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aysegul Oz hayırlı uğurlu olsun hocam. Benim takip ettiğim 2 kişi vardı biri sizdiniz. Geçen yıl iade olacağınızı yazmıştım. Çok sevindim adınıza. Darısı tüm mağdurlara olsun inşallah 

SixSevenTwo

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayşegül hocam çok sevindim sizin adınıza. Bir kişi daha bu bataklıktan kurtuldu Allah’ıma binşerce şükür. Kaç aydı sendikanız? Bilgilerinizi tekrar gündeme getirme gibi bir durumunuz var mı? 

Benim dosya hala beklemede… Allah, bize de nasip eder inşallah buraya kabul aldım yazmayı. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pertevkansu, 19 saat önce yazdı:

@Aysegul Oz Komisyondan red aldığımdan bu yana foruma çok nadir giriyorum. Tesadüfen sizin iade haberinizi görmek ne güzel. Hayırlı olsun hocam. Bundan sonra en kötü gününüz böyle olsun. Saygılar, selamlar.

Çok teşekkürler hocam. Eminim sizin de güzel haberlerinizi de alacağız. Hep beraber düğün bayram edeceğiz.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 14 saat önce yazdı:

Ayşegül hocam çok sevindim sizin adınıza. Bir kişi daha bu bataklıktan kurtuldu Allah’ıma binşerce şükür. Kaç aydı sendikanız? Bilgilerinizi tekrar gündeme getirme gibi bir durumunuz var mı? 

Benim dosya hala beklemede… Allah, bize de nasip eder inşallah buraya kabul aldım yazmayı. 

Çok teşekkürler hocam. Darısı sabırla bekleyenlere olsun.

Hocam 28 ay sendika vardı. Üç kez okulu aradıklarını biliyorum bilgi almak için. İki haftadır bakmıyordum.İlden aradılar öyle öğrendim. 

Raider, 15 saat önce yazdı:

@Aysegul Oz hayırlı uğurlu olsun hocam. Benim takip ettiğim 2 kişi vardı biri sizdiniz. Geçen yıl iade olacağınızı yazmıştım. Çok sevindim adınıza. Darısı tüm mağdurlara olsun inşallah 

Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için. Hep beraber güzel günler görelim inşallah. Bizi bizden başkası anlamaz. Çeken biliyor bu acıyı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 17 saat önce yazdı:

Sevgili @Aysegul Oz hocam çok ama çok sevindim gözünüz aydın iade olanlara da red alanlara da yorumlarınızla destek verdiniz hep güzel yüreğinize başka hüzün değmesin inşallah.

Bir süredir foruma girememiştim yeni gördüm güzel haberinizi 

Tüm mağdurların da iade haberlerini almamızı nasip etsin Mevlam inşallah sabırla o günleri bekliyoruz

Çok teşekkürler hocam. Yeter ki sağlık olsun deyip sabırla bekledik. Dualarım bekleyen kaderdaşlarımla...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

herkese merhaba,  eşim  375 KHK   35-b  ile 2019 yılında   ihraç edilmişti. dosyamız 2 yıldır  danıştayda  bekleme aşamasında.bugün  milli savunma bakanlığından  askeri okulda  verilen eğitimlerin ödemesini  geri istediklerine dair borç  yazısı  geldi.bu  konuyla ilgili bilgisi olan var  mı 

göreve iade için dava açtık şu an danıştay da 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@lizzy merhaba bize de fazla maaş ödemesi diye gelmişti ödenmesi gerekiyormuş . Avukatla görüştük nasipse dönersen fazlasıyla alırsın dedi ama muamma tabi ...

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...