İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

25. İdare mahkemesinden ayında 24 ünde duruşmam vardı. Hakimler duruşma esnasında hiçbir şey sormadılar. Sadece beni dinlediler. Bu idari mahkeme durusmalari bu şekilde mi oluyor. Yoksa formaliteden mi bizi duruşmaya çıkarıyorlar. Bu arada en az irtibattan RED verdiler 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 24 dakika önce yazdı:

25. İdare mahkemesinden ayında 24 ünde duruşmam vardı. Hakimler duruşma esnasında hiçbir şey sormadılar. Sadece beni dinlediler. Bu idari mahkeme durusmalari bu şekilde mi oluyor. Yoksa formaliteden mi bizi duruşmaya çıkarıyorlar. Bu arada en az irtibattan RED verdiler 

Tahminim zaten duruşmadan önce kararlarını vermiş oldukları yönünde. Soracakları varsa onları da hazırlayıp geliyorlar. 

Dosyada yazanlar haricinde çok ekstra birşey söylemedikten sonra, duruşma esnasında birşey değişmesi çok zor gibi.

Yine de "Bir Umut" deyip duruşmalı istemek te mantıksız değil. 

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eşimin 26. idarede ki dosyasında üç ara karar verilmişti. Bugün sisteme üç nüfus kayıt örneği eklemişler. Karar verilecek yada verildi anladığım kadarıyla. Sisteme yüklenmesi nekadar sürer bilginiz varmı?

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dr. Kara Göz, 03.12.2022 - 11:47 yazdı:

İrtibat diye bir şey uyduruyorsun. Sonra yeterli gelmiyor bir de buna seviyeler uyduruyorsun. Cezamız verilmiş, sebebi açıklamayı sonradan düşünüyorlar resmen. Bir 5 yıl daha iktidara gelirlerse kim bilir daha nelerle çıkacaklar karşımıza. Bunlardaki hayal gücü, sürrealizm, dışa vurumculuk, içe atımcılık Fransız ressamlarında yok.

Gelecek nesil herhangi bir alanda  tez hazırlayacaklar için sınırsız alan yarattılar 😅Bu hizmet unutulamaz! 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@gorafda 

gorafda, 15 saat önce yazdı:

Mahkemenin başkanı ve bir üyesi Ülkü Ocakları kökenli ve sıfır hukuki olarak değerlendirme vicdanına sahipler. Referans olarak D. Bahçeli'nin söylemlerinden KHK.'lılar hakkında neden bugüne kadar bir onarıcı düzenleme yapılmadığını-yapılamadığını/yapılamayacağını çok iyi anlamış olursunuz.

701 KHK EGM RED KARARI İSTİNAFTA 06.2018 KYOK Mevcut.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
gorafda, 15 saat önce yazdı:

Bende de aynı durum oldu dinlediler beni bir hafta sonra ret verdiler

Sendika ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 4 saat önce yazdı:

Eşimin 26. idarede ki dosyasında üç ara karar verilmişti. Bugün sisteme üç nüfus kayıt örneği eklemişler. Karar verilecek yada verildi anladığım kadarıyla. Sisteme yüklenmesi nekadar sürer bilginiz varmı?

Nüfus kayıt örneğinin eklenmesinin bence herhangi bir emare olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. Benim dosyamda 2 yıldır var. Yani hukuki süreçlerin bir aşaması değildir diye değerlendiriyorum. Umarım hayırlara vesile olur 🙂

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Danıştay 5. Daire Başkanlığı 2021/7730 E. , 2022/4892 K

Sanırım bu karardan sonra mahkemeler, ilgili yerlerden "havuzlardan" bilgi topluyorlar. 26. idare, 3. ara kararla 12 değişik yerden hakkımda bilgi istedi. 5 tanesi geldi. Bir sorun yok. Ancak, İçişleri Bakanlığının bir yazısında;

UYAP kayıtlarında; -İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesinin 2017/245 Esas Nosuna kayden "Silahlı Terör Örgütüne
Üye Olma" suçundan "Dosya Bilgilerinin" bulunduğu ve ilave başka bir kayda rastlanılmadığı anlaşılmıştır, demiş.

27. Ağır Cezadan bu güne kadar beni arayan soran olmadı. Mahkeme kalemini aradım. Sizinle ilgili bir kayıt yok dedi. Sehven hatalı yazılmış olabilir, ama isterseniz savcılık ön büroya sorun dedi.

Savcılık önbüro telefonunu bilen var mıdır?

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 2 saat önce yazdı:

Danıştay 5. Daire Başkanlığı 2021/7730 E. , 2022/4892 K

Sanırım bu karardan sonra mahkemeler, ilgili yerlerden "havuzlardan" bilgi topluyorlar. 26. idare, 3. ara kararla 12 değişik yerden hakkımda bilgi istedi.

Bildiğim kadarıyla her dosyada / davada bu şekilde bilgi toplama yoluna gitmiyorlar. Çok yakından tanıdığım onlarca örnek var. Acaba neye göre uyguluyorlar veya ne zamandan itibaren uygulamaya başladılar? Dosya bazında uygulamaları veya uygulamamaları iyi bir şey mi?

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 58 dakika önce yazdı:

Bildiğim kadarıyla her dosyada / davada bu şekilde bilgi toplama yoluna gitmiyorlar. Çok yakından tanıdığım onlarca örnek var. Acaba neye göre uyguluyorlar veya ne zamandan itibaren uygulamaya başladılar? Dosya bazında uygulamaları veya uygulamamaları iyi bir şey mi?

Bunu ben de çok merak ediyorum. Benden yaklaşik 1 hafta once dosyası 25. İdareye dusen birinin ara kararla ilave bilgi toplama yoluna gidilmeksizin dosyasının geçen hafta  neticelendirildigini duydum (karar redmis). 

Benim dosya ise kurumun 2. Savunmasinin bana tebliği ile geçen hafta tekemmul etmiş oldu, bakalım bir sonraki adım ne olacak...

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...