İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Herkese selam..

2019 dan beri Danıştay 5. Dairede  bekleyen ve henüz tetkik hakimi  bile atanmayan dosyanın karara bağlanması kaç yıl daha sürer acaba😀 öngörüsü tecrübesi bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını paylaşabilirler mi? 

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim komisyon reddim yeni geldi. Şuan  cevaba cevap aşamasındayım. Arkadaşımın  durumu gibi bende  3-4 yıl beklermiyim, bu normal süreler mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 10 saat önce yazdı:

Benim komisyon reddim yeni geldi. Şuan  cevaba cevap aşamasındayım. Arkadaşımın  durumu gibi bende  3-4 yıl beklermiyim, bu normal süreler mi? 

Süreler herbirimizin dosya içeriği farklı olduğu için değişiyor. Normal bir zamanda olsak en az 1-2 senesi var derdim ancak son aylarda idare mahkemeleri hızlı işlemeye başladı. Seçim öncesi sanki her dosyayı sonuçlandıralım gibisinden bir hareketlenme var. Tabi bu yinede herşeyin seçim öncesi biteceği anlamına gelmiyor. Arada geçen zaman ve hayat oldu ama bazı şeyler gecikirse daha iyi olacak gibi. Seçim sonrası muhalefet en azından meclis çoğunluğunu alacak gibi gözüküyor. Buna görede haksız KHK işlemleri ve mahkeme aşamaları tersine çok hızlı dönebilir. Umutla bekliyoruz. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar, sizden fikir almak istiyorum. 
Memurlukta 4c'de 20 yıl, işçi olarak 4a'da 2 yıl çalışma sürem var. 1995 işe girişliyim, 2022 mart ayı idare mahkemesine başvurdum. Süreç uzun sürer diye düşünüyorum. 
Gündemde eyt var büyük ihtimal emekli olurum diye düşünüyorum. Emekli olursam KHK'lar iptal edilirse tekrar memurluğa dönebilirmiyim? Bu konu hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler. 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 8 saat önce yazdı:

Süreler herbirimizin dosya içeriği farklı olduğu için değişiyor. Normal bir zamanda olsak en az 1-2 senesi var derdim ancak son aylarda idare mahkemeleri hızlı işlemeye başladı. Seçim öncesi sanki her dosyayı sonuçlandıralım gibisinden bir hareketlenme var. Tabi bu yinede herşeyin seçim öncesi biteceği anlamına gelmiyor. Arada geçen zaman ve hayat oldu ama bazı şeyler gecikirse daha iyi olacak gibi. Seçim sonrası muhalefet en azından meclis çoğunluğunu alacak gibi gözüküyor. Buna görede haksız KHK işlemleri ve mahkeme aşamaları tersine çok hızlı dönebilir. Umutla bekliyoruz. 

Bitsin artık bu çile. İnşallah en kısa zamanda adaletle muamele görürüz… 

Süreler çok uzun, belirsizlik hali var. Hiçbir kurum kanuni davranmıyor, süreleri takan yok. Devletin ciddiyetini, saygınlığını umursayan yok. 

yok yok yok işte…

• Üzülme 1
  • Onaylama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mine4444, 2 saat önce yazdı:

Memurlukta 4c'de 20 yıl, işçi olarak 4a'da 2 yıl çalışma sürem var. 1995 işe girişliyim, 2022 mart ayı idare mahkemesine başvurdum. Süreç uzun sürer diye düşünüyorum. 
Gündemde eyt var büyük ihtimal emekli olurum diye düşünüyorum. Emekli olursam KHK'lar iptal edilirse tekrar memurluğa dönebilirmiyim? Bu konu hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler. 

Dönüş olduktan sonra emekliliğin iptal edilip tekrardan başlanıldığını duymuştum 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mine4444, 2 saat önce yazdı:

Emekli olduktan sonra KHK'lar iptal edilirse, tekrar memurluğa dönebilirsiniz Hocam.

Bizim kurumda, emekliyken iade davasını kazanıp tekrardan gelip görevine devam eden bir örnek var.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yukarıda özet bilgileri yazılı dosya incelendi. 5271 sayılı CMK 'nın 298. maddesi uyarınca temyiz isteminin reddi sebeplerinin bulunmadığı görülmekle , CMK 'nın 288,289 ve 294/2 maddeleri gozetilmek suretiyle yapılan temyiz incelemesinde ; Yapılan yargılamaya, toplanıp karar yerinde gösterilen ve değerlendirilen delillere , gerekçeye göre , Cumhuriyet savcısının suçun unsurları itibariyle oluştuğuna ilişkin yerinde görülmeyen temyiz isteminin CMK nin 302/1 maddesi uyarınca ESASTAN RED ile hükmün onanması talep ve dosya tebliğ olunur . 

Hukuktan anlayan arkadaşlar bu kararda ne demek istiyor acaba ? Yargıtay'da olan dosyam hakkında böyle bir ara  karar çıkmış . 

693 KHK-Banka-komisyon incelemede- adlı islem beraat ancak kesinleşmedi  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 13 saat önce yazdı:

Emekli olduktan sonra KHK'lar iptal edilirse, tekrar memurluğa dönebilirsiniz Hocam.

Bizim kurumda, emekliyken iade davasını kazanıp tekrardan gelip görevine devam eden bir örnek var.

Teşekkür ederim. 

Yengeç, 14 saat önce yazdı:

Dönüş olduktan sonra emekliliğin iptal edilip tekrardan başlanıldığını duymuştum

Teşekkür ederim

Yengeç, 14 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim. 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @tarım693 anladigimdan değil ancak anlayan veya tecrübe edinmiş arkadaşların yorumlaması açısından Yargıtaydaki durumunuzu belirtmeniz faydalı olacaktır. 

Ilk ve istinaf mahkemeleri kararı

Savcının temyiz isteği vs..

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...